Εγκαινιάστηκε το μουσείο Μαντάμ Τισό στη Βιέννη

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Οταν ειχαμε παει ηταν στο νηπιαγωγειο ακομη.
Για αυτό το λόγο, μπορεί και να κάνω λάθος, η παρουσίαση της Ιστορίας ενός τόπου με αυτό τον τρόπο δεν ειναι και ο καλύτερος και μάλιστα σε παιδιά.Κρίμα, επίσης, γιατί ο Παύλος Βρέλλης, ο δημιουργός, ήταν ένας πολύ αξιόλογος Γλύπτης.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειμασταν και εμεις απροετοιμαστοι και δεν ειχαμε ιδεα για το τι θα βλεπαμε μεσα, ετσι ωστε ειτε να μην την πηγαιναμε, ειτε να την ειχαμε προετοιμασει καταλληλα (αν μπορει να υπαρξει τετοια προετοιμασια).
Η μικρη το πηρε οτι συνεβαιναν ολα εκει μπροστα της και τα επαιξε. Η Ιστορια αλλωστε ειναι πολλες φορες και πολυ αγρια και πολυ βιαιη.
Το κριμα σχετικα με τον Βρελλη που ειπες δεν το καταλαβαινω πολυ.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Θέλλω να πω ότι οι καλλιτεχνικές του ικανότητες ήταν πολύ περισσότερες απο το να δημιουργήσει αυτό το Μουσείο, που για αυτόν ήταν κυριολεκτικά έργο ζωής.
Ξέρω ότι 'φέρνει" Τουρισμό στα Γιάννενα, αλλά ούτε παιδαγωγικά ουτε καλλιτεχνικά προσφέρει κάτι.Η διαφοράτου απο το Μουσείο της Μαντάμ Τισό είναι μόνο στη θεματολογία, στα όρια του κιτς, και "φοβιστερό".Και ο δημιουργός ένας άνθρωπος, τον είχα Δάσκαλο για αυτό και έγινα ζωγράφος, απο τους πάρα πολύ καλούς σύγχρονους γλύπτες, Είχαι πολά περισσότερα να δώσει από αυτό το Μουσείο!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Α ενταξει, τωρα το καταλαβα. Νομιζα οτι ειχε σχεση με το πως προσελαβε η μικρη την επισκεψη της στο μουσειο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.786
Likes
1.115
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
μανταμ τισο για 5ευρώ καλα ειναι για τα 20-30αρια που ζητανε ούτε με σφαίρες..... το χειροτερο value for money λεω εγω
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
μανταμ τισο για 5ευρώ καλα ειναι για τα 20-30αρια που ζητανε ούτε με σφαίρες..... το χειροτερο value for money λεω εγω

εσυ τέτοια λες γιαυτό έίσαι ακόμα μέσα στη βάρκα μόνος σου :bleh::bleh:

Πάντως συμφωνούμε στο θέμα της τιμής :)
 

katsapleouras

Member
Μηνύματα
90
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Σέρρας
Ταξίδι-Όνειρο
Με καλή παρέα:παντού
Μολις επεστρεψα απο 8ημερο σε βερολινο πραγα βιεννη (υποκλιση και ενα μεγαλο ευχαριστω απο καρδιας σε ολα τα μελη αυτου του φορουμ για την τεραστια βοηθεια στον σχεδιασμο και στην πραγματοποιηση αυτου του ταξιδιου :clap:) και μετα απο επισκεψη σε αυτο που εχει στο βερολινο η Μανδαμ Τισο το μονο που μου εκανε εντυπωση και μαλιστα πολυ ασχημη ηταν τα 19 ευρωπουλα που εχει σαν τικετακι!!!!Και θερμη παρακληση:μην το συγκρινεται με αυτο που ειναι εξω απο τα Γιαννενα! ΗΜΑΡΤΟΝ ρε΄σεις.Του βρελλη ειναι ετη μπροστα!!!!Τι να λεμε τωρα!!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.589
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ευχαριστουμε για την ενημερωση !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.292
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom