Εδώ ο κόσμος χάνεται?

erato.kar

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλημέρα σας! Κατ' αρχήν να πω οτι ειναι η πρώτη φορά που γράφω σε φόρουμ οπότε θα παρακαλούσα να είστε λιγο ανεκτικοί μαζί μου αν κάνω κάποιο λάθος. Στο θεμα μας τώρα: έχω κλεισει εισητήρια με Vueling για Ρώμη στις 23 Ιουλίου (πληρωμένα) εχω κλεισει διαμονή σε διαμέρισμα μεσω booking με χρεωστική. Επίσης (επειδή ειμαι προνοητικός άνθρωπος:haha:) είχα κάνει ανάληψη μετρητών ικανών να μου βγάλουν το ταξίδι. (όλα αυτά πριν το κλεισιμο των τραπεζών). Αλλά ενώ στην αρχή ημουν αρκετά ψύχραιμη τώρα εχώ αρχίσει να έχω δεύτερες σκεψεις (κακές:twisted:). Π.χ θα μπορεσω να βγάλω τα μετρητά έξω ή υπάρχει κάποιο όριο? Και πόσο πρακτικό και ασφαλές ειναι να τα κουβαλάω ? Να σημειώσω εδώ οτι ειμαστε 5μελής οικογένεια και το διαμέρισμα (λές και το ξερα) θα πληρωθεί σε μετρητά, οποτε όπως καταλαβαινετε δεν μιλάμε για ευκαταφρόνητα ποσά (αν και στις μέρες μας κανένα ποσο δεν ειναι ευκαταφρόνητο). Σχεδίαζα αυτό το ταξίδι καιρό, εχουν ξεσηκωθεί τα παιδιά, και το στομάχι μου ειναι κόμπος, μπρος γκρεμός και πισω ρέμα. Τί κάνω? Ακούω γνώμες!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Θεραπεια αντι-στρες (οφειλομενου σε σουρεαλ παραγοντες)
2. Δεν μαγειρευεις εκει τπτ.
3. Κανεις πολυ καλη αναζητηση στο φορουμ για μερη για φαγητο, καφε, ποτο.
4. Κανεις τη λιστα των αξιοθεατων που θα δειτε χαλαρα κ υπολογιζοντας τη ζεστη
5. Απολαμβανεις την Αιωνια Πολη.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
364
Likes
1.200
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
1.Ηδη η συμφωνια περπαταει,οπως θα εμαθες.
2.Μοιραστε τα λεφτα στα πορτοφολια σας και δεν υπαρχει προβλημα,εκτος αν ειστε απο αυτους που ξοδευουν 20χλ την ημερα.
3.Απολαυσε το ταξιδι,γιατι οτι ειναι να γινει θα γινει,αρα μην σκας
4.Σκεψου οτι εισαι χρονικα, μια βδομαδα απο την επιστροφη σου και σκεφτεσαι "βρε,ποσο υπερβολικη ημουν" και τι ωραια περασαμε τελικα.Ψεμματα;
Σταματα λοιπον τα νευρικα κι αρχινα να απολαμβανεις την ιδεα του υπεροχου ταξιδιου σας.
Καλα να περασετε.
 

erato.kar

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
2.Μοιραστε τα λεφτα στα πορτοφολια σας και δεν υπαρχει προβλημα,εκτος αν ειστε απο αυτους που ξοδευουν 20χλ την ημερα.
Χρειάζεται να δηλώσουμε στο τελωνειο το ποσο των μετρητών που μεταφέρουμε και αν ναι υπάρχει κάποιο όριο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.536
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom