Ειναι ΟΚ το Booking.com?

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και εγώ όποτε έχω κάνει κράτηση από εκεί δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Επίσης πάντοτε μετά την παραμονή μου, μου στέλνουν link για να γράψω σχόλια.
 

greengeorge

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Τρανσυλβανία
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Φαίνεται να είναι απο τα πλεον αξιόπιστα και ασφαλή χωρίς κρυφές χρεώσεις και με ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές - προσφορές από τα συνεργαζόμενα ξενοδοχεία .
Τέλος με την επιστροφή από κάθε ταξίδι σε 1-2 μέρες στο e-mail που έχει δηλωθεί κατά τη διαδικασία κράτησης έρχεται ένα ερωτηματολόγιο για σχολιασμό και αποστολή.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εχω χρησιμοποιήσει το booking.com 1 φορά (ελπίζω να ζρειαστεί πολλές ακόμα) και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Η αξιολόγησή του σάιτ απο μένα έγινε με ενα ερωτηματολόγιο που μου έστειλαν λίγες μέρες μετά την επιστροφή μου απο το ταξίδι όπως στους περισσότερους.
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Με το booking.com εχω κλείσει 7-8 φορές.
Σε όλα τα hotel βρήκα ακριβώς αυτό που περίμενα.
Και οι ακυρώσεις και οι ανεπίστροφες κρατήσεις δούλεψαν άψογα.
Ενα ΜΕΓΑΛΟ συν ειναι τα σχόλια των χρηστών.
Ξέρεις τι θα μπορούσε να σε ενοχλήσει και το αποφεύγεις.
ο διαχωρισμός των σχολίων απο μεγάλους σε ηλικία, απο παρέες ή απο οικογένειες, σου δίνει πληροφορίες για λεπτομεριες που για άλλους θα ηταν αδιάφορες.
Και το καλύτερο ειναι οτι σου δείχνει την τελική τιμή, εν αντιθέσει με κάποια άλλα
Ο Υπερ ευχαριστημένος:cool:
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Είναι, πως να το πω, σαν να ρωτάς αν τα mercedes είναι καλά αυτοκίνητα. Ναι λοιπόν το booking.com είναι αξιόπιστο και είναι πάντα η πρώτη μου επιλογή.
 

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
Θα συμφωνήσω και εγώ που είχα κάνει κράτηση σε hotel στο Παρίσι! Οι τιμές είναι μια χαρά και ίσως καλύτερες σε σύγκριση με κάποια άλλα.
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
χρησιμοποιώ συνέχεια την προπληρωμένη μου κάρτα γιά κρατήσεις στο booking καί ποτέ δεν είχα πρόβλημα
παίρνουν τα στοιχεία μόνο χωρίς να κάνουν αυτόματη χρέωση.
Χρέωση θα γίνει μόνο σε περίπτωση ακύρωσης ανάλογα με την πολιτική τού ξενοδοχείου ή σε περίπτωση μη εμφάνισης.
Πάντως δεν κάνουν κάν πρόβλεψη κατά την κράτηση, έτυχε να κάνω κράτηση με προπληρωμένη πού την δεδομένη στιγμή δεν είχε κάν υπόλοιπο.
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Θέλω να κάνω κράτηση στο booking για Αμερική και ήθελα να σας ρωτήσω. Δεν έχω ξανακλείσει μέσω booking αλλά από ότι διαβάζω είναι οκ! Πιστωτική δεν έχω, μόνο χρεωστική(paypal) . Αν χρησιμοποιήσω πιστωτική κάποιου άλλου πρέπει να την έχω και μαζί μου στο ταξίδι ή να είναι στο ονομά μου και να την έχω, η όπως γράφατε και πριν εκεί πληρώνεις είτε μετρητά είτε με κάποια χρεωστική κάρτα, άλλη από αυτήν έκανες την κράτηση?
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Δεν ξέρω αν τα υπόλοιπα παιδιά είχαν άλλη εμπειρία αλλά εμείς, πληρώνουμε μεν με την κάρτα μας ,αλλά πάντα στο ξενοδοχείο σε ρωτάνε αν θα πληρώσεις μετρητοίς ή με κάποια κάρτα...άρα κανένα πρόβλημα!Τώρα που το θυμάμαι,το καλοκαίρι που ταξιδεύαμε με φίλους μαζί,αυτοί πάντα πλήρωναν cash...Aν όμως το δωμάτιο είναι με μη επιστρέψιμη χρέωση τότε μπορεί να σου χρεώσουν άμεσα την κράτηση στην κάρτα...
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Θέλω να κάνω κράτηση στο booking για Αμερική και ήθελα να σας ρωτήσω. Δεν έχω ξανακλείσει μέσω booking αλλά από ότι διαβάζω είναι οκ! Πιστωτική δεν έχω, μόνο χρεωστική(paypal) . Αν χρησιμοποιήσω πιστωτική κάποιου άλλου πρέπει να την έχω και μαζί μου στο ταξίδι ή να είναι στο ονομά μου και να την έχω, η όπως γράφατε και πριν εκεί πληρώνεις είτε μετρητά είτε με κάποια χρεωστική κάρτα, άλλη από αυτήν έκανες την κράτηση?

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις την κράτηση με τη δική σου κάρτα...θα πληρώσεις μετα εκει μετρητα. Αν δεις οτι δε σου κάνουν την κράτηση τότε...δεν έχω πείρα κ δεν ξέρω :D
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
η όπως γράφατε και πριν εκεί πληρώνεις είτε μετρητά είτε με κάποια χρεωστική κάρτα, άλλη από αυτήν έκανες την κράτηση?
το εχω κάνει .
Στο ενα hotel εκλεισα με αλλη καρτα και με άλλη πλήρωσα, και σε αλλο πλήρωσα με μετριτά.
Την κάρτα στην ζητανε σαν εγγύηση μη προσέλευσης, ώστε να στην χρεώσουν αν δεν πας.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
το εχω κάνει .
Στο ενα hotel εκλεισα με αλλη καρτα και με άλλη πλήρωσα, και σε αλλο πλήρωσα με μετριτά.
Την κάρτα στην ζητανε σαν εγγύηση μη προσέλευσης, ώστε να στην χρεώσουν αν δεν πας.
ναι και γω ετσι το εκανα.εδωσα την ΄λιστωτικη μου και οταν τελικα πηγα με ρωτησαν απο το ξενοδοχειο πως θα πληρωσω και στην πιστωτικη μου δεν χρεωθηκε τιποτα παραπανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom