Ειναι ΟΚ το Booking.com?

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
Νομίζω οτι είναι το πιο έγκυρο απο ολα... εχω βρει πολυ καλες τιμες και καλα ξενοδοχεια επισης οταν ακυρωσα μ επισταφηκαν πισω τα χρηματα μου και με ενημερωσαν τηλ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.172
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να σας πω κι εγω τωρα κατι σχετικο με το booking.com .
Οταν θελετε να κανετε κρατηση στο booking.com να μπαινετε μεσα απο τη σελιδα του travelstories. Ειτε κανοντας κλικ στο banner που εμφανιζεται που και που στο πανω μερος της σελιδας, ειτε χρησιμοποιωντας τη μηχανη αναζητησης (απο το menubar> Κρατησεις> ξενοδοχεια ή εμφανιζεται κι αυτη κατα διαστηματα στα πλαινα της οθονης). Εσεις δεν επιβαρυνεστε τιποτα παραπανω, το travelstories ομως κερδιζει ενα μικρο ποσο, το οποιο ειναι απαραιτητο για τη λειτουργια της σελιδας, μεσω του affilate προγραμματος στο οποιο συμμετεχει.
Θελω να ξεκαθαρισω πως δεν γνωριζω ουτε τον Def ουτε κανενα απο τα παιδια της διαχειριστικης ομαδας και ο,τι γραφω ειναι απο καθαρα προσωπικη πρωτοβουλια κι ελπιζω να μην θυμωσουν μαζι μου...
Επειδη ομως σε μας δεν κοστιζει τιποτα, νομιζω ειναι ενας τροπος να πουμε ευχαριστω στο σαιτ που μας φιλοξενει και μας μαθαινει πολλα...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.779
Likes
15.485
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
προσυπογράφω την προτροπή του τρυπάκια για το booking.com να γίνετε απο τη σελίδα του travelstories,την επόμενη φορά που θα κλείσω και εγώ ξενοδοχείο θα το κάνω με αυτόν τον τρόπο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα κι από εμένα! Επειδή δουλέυω σε ξενοδοχείο, τυγχάνει να γνωρίζω το booking.com πολύ καλά. Είναι απο τα πολύ αξιόπιστα site για online bookings. Αυτό που σας συμβουλεύω όλους είναι πως μετά από κάθε κράτηση που κάνετε να στέλνετε ΠΑΝΤΑ ένα mail στο ξενοδοχείο που κλείσατε και να τους ζητάτε επιβεβαίωση της κράτησης. Αυτό γιατί όσο και αξιόπιστη να είναι μία εταιρεία τα λάθη είναι πάντα ανθρώπινα...
Έχω μείνει σε δεκάδες - ίσως εκατοντάδες - ξενοδοχεία που τα έχω κλείσει με ότι διαφορετικό τρόπο μπορείτε να φανταστείτε. Δεν έχω στείλει ποτέ mail στο ξενοδοχείο για επιβεβαίωση. Και δεν είχε ποτέ πρόβλημα με καμμία κρατηση που να έγινε από οποιοδήποτε σοβαρό booking site (είτε το booking.com είτε οποιοδήποτε άλλο). Δε χρειάζετει τίποτα τέτοιο. Μην καταστοφολογείτε χωρίς λόγο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.172
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχω μείνει σε δεκάδες - ίσως εκατοντάδες - ξενοδοχεία που τα έχω κλείσει με ότι διαφορετικό τρόπο μπορείτε να φανταστείτε. Δεν έχω στείλει ποτέ mail στο ξενοδοχείο για επιβεβαίωση. Και δεν είχε ποτέ πρόβλημα με καμμία κρατηση που να έγινε από οποιοδήποτε σοβαρό booking site (είτε το booking.com είτε οποιοδήποτε άλλο). Δε χρειάζετει τίποτα τέτοιο. Μην καταστοφολογείτε χωρίς λόγο.
taver, οι υπευθυνοι κρατησεων των ξενοδοχειων ειναι ανθρωποι και λογικο ειναι να κανουν λαθη. Με την αποστολη mail τους υπενθυμιζεις την κρατηση σου και παραλληλα τους βοηθας σε περιπτωση που την ειχαν ξεχασει (και δεν συμβαινει λιγες φορες αυτο). Κι οπως γνωριζεις υπαρχει και το overbooking. Αν το αφησεις την τελευταια στιγμη υπαρχει μια πολυ μικρη πιθανοτητα να ταλαιπωρηθεις, ενω θα μπορουσες να το ειχες αποφυγει. Δεν νομιζω οτι καταστροφολογει κανεις, συμβουλες εδωσε ο chris2411
 

skatoulis

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
never schedule a trip :)
προσωπικα δεν ετυχε να κλεισω κατι μέσω αυτης της σελιδας αλλα γνωστοι μου εχουν μεινει απολύτως ικανοποιημένοι οταν εκλεισαν
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.172
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
προσωπικα δεν ετυχε να κλεισω κατι μέσω αυτης της σελιδας αλλα γνωστοι μου εχουν μεινει απολύτως ικανοποιημένοι οταν εκλεισαν
Σαν κι εμενα εισαι κι εσυ, με πολλους γνωστους.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάντως όταν είχα πάει Εδιμβούργο,μια εβδομάδα πριν την άφιξή μου στο ξενοδοχείο -και μάλιστα σε εορταστική περίοδο- σε επικοινωνία μου μέσω mail μου είχαν πει ότι ακόμα δεν είχαν ενημερωθεί από το booking για την κράτησή μου.

Δεν γνωρίζω τι θα γινόταν αν δεν είχα ενημερώσει εγώ,ούτε πως δουλεύει το όλο σύστημα (αν και μου μοιάζει παρακινδυνευμένο μέσα στις γιορτές να μην έχει ενημερωθεί το ξενοδοχείο για όλες τις πιθανές κρατήσεις του) αλλά δεν βρίσκω πουθενά το κακό να έχεις μια πρώτη επικοινωνία.


Στην κων/πολη πάλι ο ίδιος ο ξενοδόχος μου είχε στείλει mail με συμβουλές πως να φτάσω και με διάθεση για early check-in δωρεάν ασφαλώς αν είχε δωμάτιο την ώρα εκείνη που θα έφτανα.
 

aggel100

Member
Μηνύματα
32
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
N. Κορέα - Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Japan
Και εγώ που έκλεισα πριν 1 μήνα περίπου για Ντουμπάι και Ομάν δεν είχα κανένα πρόβλημα
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.079
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom