Ενα γεια μαζι με ερωτησουλα :)

annapir91

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Γεια σας!

Λεγομαι Αννακαι η σχεση μου με τα ταξιδια προς τ παρον ειναι αρκετα καλη...Ειμαι 20 ετων και εχω παει στα μερη που αναφερονται στον χαρτη μου και θα υπαρξουν και αλλα πολλα :)
Το καλο οτι η μητερα μου ειναι Ολλανδια ετσι απο μικρη και ακομα ταξιδευω συνεχως προς Ολλανδια και οχι μονο :lol:

Βασικα γραφτηκα στο φορουμ για να κανω μια ερωτηση...
Εγω και η σχεση μου θελουμε να παμε τα χριστουγεννα σε ενα ωραιο (ορεινο) μερος με χιονακια (οχι απαραιτητα με χιονοδρομικο κεντρο γιατι μισω το σκι) να μην απεχει πολυ απο αθηνα γιατι μενουμε Ναξο και ετσι θα ειναι πολυ κουραστικο ταξιδι αν ειναι και μακρια απο πειραια, ρομαντικο μερος και να μεινουμε σε ξυλινο σπιτακι με τζακι και τζακουζι :haha:
ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ σχετικα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ! :bleh: Σκεφτομαστε να παμε απο 3-4 μεχρι 5-7 μερες, αναλογως το κοστος...

Μηπως εχετε μερη να μας προτεινετε; Αν ναι που; Δεχομαι και προσωπικα μηνυματα! Ελπιζω να μην ζηταω πολλα :roll:

Ευχαριστω εκ των προτερων

Αννα :p
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Καλως ηρθες!!!
Η αληθεια ειναι πως εισαι λιγακι απαιτητικη! για ριξε μια ματια προς Τρικαλα Κορινθιας και Καλαβρυτα! ομως οικονομικο-ξυλινο σπιτακι-τζακουζι-Χριστουγεννα και κοντα στην Αθηνα , το κοβω παρα πολυ δυσκολο ... δωσε ενα μπατζετ ανα διανυκτερευση! το εξωτερικο το εχετε αποκλεισει ε;;)
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Καλώς ήλθες Άννα!
Όντως θέλεις πολλά μαζί! :p Καλύτερα να αφιερώσετε λίγες παραπάνω ημέρες για να έχετε περισσότερες επιλογές και να κάνετε κάτι που θα σας αρέσει πραγματικά! Στο forum δίνονται πολλές πληροφορίες για χειμερινές εξορμήσεις. ;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες!
Viva Naxos!!!Ειναι πολυ αγαπημενο μου νησι και ειστε τυχεροι που μενετε εκει.
Εγω θα σου προτεινω Καλαβρυτα που ειπαν κ οι προηγουμενοι,Μαιναλο επισης ειναι ομορφα (για διανυκτερευση υπαρχουν οι Βυτινα-Δημητσανα-Στεμνιτσα κ αλλα ωραια χωριουδακια).Αλλη κοντινη επιλογη ειναι η λιμνη Φενεου -χωριο Γκουρα στην Κορινθια παλι(μου αρεσε καλυτερα προσωπικα απο τρικαλα Κορινθιας)..οπως και η Λιμνη Τσιβλου .
Απο Στερεα Ελλαδα τωρα ειναι κλασσικα ο Παρνασσος ..οχι απαραιτητα Αραχωβα ,οπου γινεται χαμος ...μπορειτε να ψαχτειτε κ για αλλα χωρια ..Παυλιανη..Αγοριανη.....κλπ
 

annapir91

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
ευχαριστωω

ευχαριστωωωωω πολυ για τις απαντησεις σας και αμεσως θα αρχισω το ψαξιμο! Η αληθεια ειναι οτι εξωτερικο θελω πολυ να παω και απο οτι πηρε το αυτι μου ειναι τα ιδια λεφτα, ισως και πιο οικονομικα σωστα;;; Ξερω οτι αυστρια που πηγα πριν 3 χρονια ειναι τελεια και ανετα ξαναπαω! Απλα το ξενογλωσσο το εχω μονο εγω :)
Ειμαι τοσο ενθουσιασμενηηηηη :)

ευχαριστω κ παλι!
 

annapir91

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Τελικα λεμε να παμε βουλγαρια! Που θα βρω καλο πακετο;;; Επισης κατι αλλο....Οι φοροι στα αεροδρομια ποσο ειναι;;; Για βουλγαρια...
ευχαριστω!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τελικα λεμε να παμε βουλγαρια! Που θα βρω καλο πακετο;;; Επισης κατι αλλο....Οι φοροι στα αεροδρομια ποσο ειναι;;; Για βουλγαρια...
ευχαριστω!
ποικίλει από αεροδρόμιο σε αεροδρόμιο
 

annapir91

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
λες να με συμφερει να παω με τρενο η λεωφοριο; η βλακεια ειναι οτι θελω και αλλες 6 ωρες απο ναξο για αθηνα με πλοιο :roll:
Και θελω να δω αν με συμφερει να κλεισω πακετο καπου η να κανονισω μονη μου...Τι λετε;;;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
λες να με συμφερει να παω με τρενο η λεωφοριο; η βλακεια ειναι οτι θελω και αλλες 6 ωρες απο ναξο για αθηνα με πλοιο :roll:
Και θελω να δω αν με συμφερει να κλεισω πακετο καπου η να κανονισω μονη μου...Τι λετε;;;
για Βουλγαρία? Μόνη σου, δε νομίζω να χρειάζεσαι κάποιον.

Μπορείς να πας με το νυχτερινό τρένο για Σαλόνικα, κι από εκει με διάφορα πούλμαν να φτάσεις το Μπανσκο. Δυστηχώς, δε θυμάμαι, αν υπάρχει κάποιο απευθείας δρομολόγιο αεροπλάνου από τις κυκλάδες το χειμώναμ για Σαλόνικα ;/
 

annapir91

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Δεν εχει ρε παιδια απευθειας τρενο για βουλγαρια;;; Γιατι αν ειναι να παω θεσσ και μετα με λεωφοριο βουλγαρια +6 ωρες απο ναξο για αθηνα θα κανω 2 μερες, δεν τρελαθηκα...
Πανω-κατω οι φοροι ποσο ειναι στο αεροδρομιο δηλ;;;

Και πιο καλα να κλεισω πακετο για 5 μερες η να τα κανονισω μονη μου;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.647
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom