Ενθύμια(Souvenirs)

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Εγω συλλεγω απο το Hard rock cafe ποτηρια της μπυρας και καρφιτσες, απο εκει και περα συλλεγω κουπες του καφε, μαγνητακια και τελος χαρτονομισματα και κερματα.
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
καλα νομιζω οτι διαβασα αρκετα.λοιπον και εγω ψωνιζω απο ολα εκτος απο φαγια πολλα ειδη σπιτιου μοντερνα γραμμη οπωσδηποτε. οτιδηποτε πρωτοτυπο και περιεργο πχ βραχιολι απο πιρουνι απο κουβα..αλλα αυτο που μαλλον δεν το φερνει κανεις ειναι χαρτοπετσετες χρωματιστες...και χαρτομαντηλα...εχω φερει απο παντου μονο κατι κρατη σαν υεμενη πχ δεν ειχαν.και εκει που νομιζα οτι ηταν αχρηστες ανακαλυψα χομπυ κατασκευες με χαρτοπετσετες και εχω τρελαθει απο την χαρα μου...η καθηγητρια μου στις χαρτοπετσετες επαθε πλακα με τις χαρτοπετσετες που εχω και ηθελε λεει να αλλαξουμε χαχα
αυτες τις μερες κανω εναν ξυλινο δισκο με χαρτοπετσετα ονειρικη απο ολλανδια με ανεμομυλους τουλιπες και τοπικες στολες...παιδια σε λιγο θα βγουμε εμεις για να χωρεσουν αυτα που παιρνουμε.παντως λατρευω οτι δεν καταλαβαινω τι ειναι....περιεργα αντικειμενα.προσφατα ειδα στην γερμανια συσκευη για να σπανει τα αυγα..ελεος ε οχι και ετσι...ειπαμε...
επισης αγοραζω πολλα περιοδικα διακοσμησης και κατασκευων οπου εκει βλεπεις και την κουλτουρα τους και το στυλ διακοσμησης..συνηθως αυτα ειναι πολυ βαρια και για αυτο σκιζω τις σελιδες που με ενδιαφερουν και αφηνω τα υπολοιπα στο χοτελ..παντως αυτα τα περιοδικα εχουν τρελλο ενδιαφερον μια που βλεπεις πραγματα απο την εσω ζωη τους.
τελευταια ανακαλυψα οτι εχει ενδιαφερον και οι συσκευασιες δωρων που κανουν .καποια ειναι μικρα αριστουργηματα.μου αρεσει να παρατηρω τις ανδοδεσμες και πως τις συσκευαζουν και τελευταια και τα περιεργα χαρτια η τα τυπου φιογκακια που μονο πια τετοια δεν ειναι .εχω μπει στο πειρασμο και εχω παρει και τετοια..και παντα θυμαμαι και γελαω με ενα κουτακι ψαθινο πρωτοτυπο που ανοιξε ο εμπορος στο βιετναμ να μου βαλει ενα δαχτυλιδι που χε μεσα κατσαριδα..και απλα την επιασε και την πηγε παραπερα και συνεχισε..ολα εναρμονισμενα...
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
κι εγω λοιπον ξεκινησα τη συλλογη με μαγνητακια το καλοκαιρι.πρωτο απο βαρκελωνη τη σαγραδα φαμιλια.αλλα μπορουμε να φτιαξουμε μαγνητακια και με δικες μας fotos,καλυτερο!!

σκεφτομαι επισεις ν αρχισω συλλογη βιβλιων με συνταγες!!!ηδη αρχισα προσφατα με δικα μας ελληνικα....
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω εχω συλλογη απο μπαλες με χιονι, αυτες που εχουν μεσα καποιο κτιριο συνηθως της πολης και οταν τις κουνας πεφτει χιονακι!!επισης, μεγαλη συλλογη απο καρτ ποσταλ!συνηθιζω να κραταω αποκομματα εισιτηριων, καρτες απο εστιατορια και ξενοδοχεια κτλ., μονο και μονο για να θυμαμαι και να μπορω να δινω πληροφοριες σε φιλους που προκειται να επισκεφτουν μετα απο μενα το εν λογω μερος!οσο για το ψυγειο, το χω και εγω γεματο με μαγνητακια, αλλα οχι με αυτα που απεικονιζουν αξιοθεατα!στο ψυγειο βαζω μονο τα μαγνητακια που παιρνω απο μουσεια και εχουν πανω γνωστα εργα τεχνης!ετσι, εχω νταλι, πικασσο, δομ.θεοτοκοπουλο, ντεγκα κτλ..
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Εγώ μαζεύω ποτηράκια απο σφηνάκια μανιωδός εδώ και χρόνια.Όχι και τόσο ασυνήθιστο βέβαια αλλά οκ!Τώρα έχω παρα πολλα από διάφορα μέρη της Ελλάδας και του εξωτερικού επίσης και εγω μαζεύω μαγνητάκια.Μου αρέσει πολυ να βγάζω φωτογραφίες από τα αυτόματα μηχανήματα που βρίσκονται στους σταθμούς των τρένων συνήθωσ και να τις βάζω στο ψυγείο με το μαγνητάκι της κάθε χώρας έτσι θυμάμαι όμορφες στιγμές από κάθε χώρα κάθε φορά που μπαίνω στην κουζίνα!:p
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Φαντάζομαι ότι είναι ελεύθερες και οι πλαϊνές πλευρές του ψυγείου και δεν ακουμπάνε σε τοίχο ή ντουλάπι, ε; :lol:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ωραίο τόπικ Δημήτρη!!!

Εγώ συνήθως για τον εαυτό μου παίρνω κάτι μικρό, είτε ένα μπρελόκ, είτε (θα γελάσετε) αυτά τα "μαγνητάκια" που έχουν μπροστά κάποια αναπαράσταση του μέρους. Το ψυγείο μου είναι γεμάτο από κάτω μέχρι πάνω με αυτά τα διαόλια :haha:
αυτο το ψυγειο πρεπει να το βγαλεις φωτογραφια να το δουμε!!!!!!!!θα'ναι τελειο!το πιστευω..............:clap::haha:
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
ενα αντιπροσωπευτικό αντικιμενο, ειναι τα τρίγωνα αυτοκολλητα με τον θηραιο η το χαρακτιριστικο της πόλης
τα κολαω διπλα διπλα και φτιαχνω μια κορνιζα με ολες της πόλης απο το καθε ταξίδι μου:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.483
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom