Εξωτικό Γαμήλιο ταξίδι!

Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα σας! Ειμαι καινούριο μέλος κ θα ηθελα τις εμπειρίες σας απο γαμηλια ταξίδια σε μαλδιβες, Σεϋχέλλες. Σκεφτόμαστε για τον Αύγουστο!
 

taksidiotis

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σευχέλλες ή Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ζανζιβάρη
Ευγενία μου γεια σου.
Σου εύχομαι καλά ταξίδια και με όμορφη διάθεση να έχεις.
Όσον αφορά το σχεδιασμό που θες να κάνεις, λάβε υπ' όψιν σου ότι στις Μαλδίβες δεν έχεις να δεις τίποτα εκτός από τις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου-νησάκι που θα πας. Στις Σευχέλλες (που σχεδιάζω και εγώ να πάω προσεχώς) θα έχεις πολύ περισσότερες επιλογές να απολαύσεις παραλίες, φύση, ανθρώπους και δραστηριότητες στο νησί που θα επιλέξεις. Ο Αύγουστος που σχεδιάζεις για Μαλδίβες είναι 50% να έχεις ηλιοφάνεια και άλλα 50% συνεφιά με τις τροπικές βροχές. Στις Σευχέλλες (εάν επιλέξεις) να δεις την εποχή εκείνη την κατεύθυνση των ανέμων (νομίζω είναι νοτιανατολικοί) οπότε θα κλείσεις κατάλυμα βόρια -βοριαανατολικά και θα έχεις ήερεμες παραλίες. Έχε στο μυαλό σου ότι τον Αύγουστο είναι πολύ καλός καιρός με πολύ ηλιοφάνεια το Balli (με χαμηλό κόστος και πλούσιο πρόγραμμα και εικόνες.
Καλά να περάσεις και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
 
Μηνύματα
12
Likes
0
Ευγενία μου γεια σου.
Σου εύχομαι καλά ταξίδια και με όμορφη διάθεση να έχεις.
Όσον αφορά το σχεδιασμό που θες να κάνεις, λάβε υπ' όψιν σου ότι στις Μαλδίβες δεν έχεις να δεις τίποτα εκτός από τις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου-νησάκι που θα πας. Στις Σευχέλλες (που σχεδιάζω και εγώ να πάω προσεχώς) θα έχεις πολύ περισσότερες επιλογές να απολαύσεις παραλίες, φύση, ανθρώπους και δραστηριότητες στο νησί που θα επιλέξεις. Ο Αύγουστος που σχεδιάζεις για Μαλδίβες είναι 50% να έχεις ηλιοφάνεια και άλλα 50% συνεφιά με τις τροπικές βροχές. Στις Σευχέλλες (εάν επιλέξεις) να δεις την εποχή εκείνη την κατεύθυνση των ανέμων (νομίζω είναι νοτιανατολικοί) οπότε θα κλείσεις κατάλυμα βόρια -βοριαανατολικά και θα έχεις ήερεμες παραλίες. Έχε στο μυαλό σου ότι τον Αύγουστο είναι πολύ καλός καιρός με πολύ ηλιοφάνεια το Balli (με χαμηλό κόστος και πλούσιο πρόγραμμα και εικόνες.
Καλά να περάσεις και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφορίες. Διαβάζω ήδη πληροφορίες για τα νησιά αλλα νομιζω πως πρεπει να συμβουλευτω άμεσα ταξιδιωτικό γραφείο. Συνήθως κλείνουμε μόνοι μας τα ταξίδια στην Ευρώπη αλλα νομιζω πως για τέτοια ταξίδια χρειάζεται μια καθοδήγηση. Εσείς κοιτάτε με κάποιο γραφείο;
 

taksidiotis

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σευχέλλες ή Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ζανζιβάρη
Σε αυτά τα νησιά μπορείς να κλείσεις μόνη σου όπως κάνεις και στην Ευρώπη, τα ταξιδιωτικά γραφεία θέλουν να κλείσουν το συντομότερο το ταξίδι για να έχουν την προμήθειά τους.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Eυγενια μου, εχε υποψιν οτι η "καθοδηγηση" που πιστευεις οτι θα λαβεις απο τα ταξιδιωτικα πρακτορεια θα ειναι κατα 99% απο υπαλληλους που μονο στην φαντασια τους εχουν επισκεφθει τους προορισμους που σε ενδιαφερουν. Παπαγαλιζουν καποια πραγματα που τους εχουν μαθει, "σπρωχνουν" τα ξενοδοχεια που θα εχουν μεγαλυτερο κερδος και ολα μια χαρα.
Πιο εγκυρες και ακριβεις πληροφοριες θα λαβεις απο διαφορα φορουμ (travelstories και αλλα του εξωτερικου) δηλαδη απο ανθρωπους που οχι μονο εχουν προσωπικη εμπειρια αλλα και δεν εχουν τιποτα να κερδισουν συμβουλευοντας σε.
Οσον αφορα στο ερωτημα σου αν εχω παει σε καποιον απο αυτους τους προορισμους, εχω παει Μαλδιβες. Το 5ημερο που περασα ηταν μια χαρα, δεν προλαβα να βαρεθω καθολου, ισα-ισα ξεκουραστηκα πραγμα που ειχα και πολυ αναγκη την περιοδο που πηγα. Σχετικα με τον καιρο, πηγα Αυγουστο, εριξε μεν καποιες μπορες οι οποιες, μεσα στον καυσωνα, ηταν και πολυ ευπροσδεκτες μπορω να πω.
Αν ξεφυγουμε απο Μαλδιβες και Σευχελλες, θα σου προτεινα Καραιβικη δαγκωτο.
 
Μηνύματα
12
Likes
0
Eυγενια μου, εχε υποψιν οτι η "καθοδηγηση" που πιστευεις οτι θα λαβεις απο τα ταξιδιωτικα πρακτορεια θα ειναι κατα 99% απο υπαλληλους που μονο στην φαντασια τους εχουν επισκεφθει τους προορισμους που σε ενδιαφερουν. Παπαγαλιζουν καποια πραγματα που τους εχουν μαθει, "σπρωχνουν" τα ξενοδοχεια που θα εχουν μεγαλυτερο κερδος και ολα μια χαρα.
Πιο εγκυρες και ακριβεις πληροφοριες θα λαβεις απο διαφορα φορουμ (travelstories και αλλα του εξωτερικου) δηλαδη απο ανθρωπους που οχι μονο εχουν προσωπικη εμπειρια αλλα και δεν εχουν τιποτα να κερδισουν συμβουλευοντας σε.
Οσον αφορα στο ερωτημα σου αν εχω παει σε καποιον απο αυτους τους προορισμους, εχω παει Μαλδιβες. Το 5ημερο που περασα ηταν μια χαρα, δεν προλαβα να βαρεθω καθολου, ισα-ισα ξεκουραστηκα πραγμα που ειχα και πολυ αναγκη την περιοδο που πηγα. Σχετικα με τον καιρο, πηγα Αυγουστο, εριξε μεν καποιες μπορες οι οποιες, μεσα στον καυσωνα, ηταν και πολυ ευπροσδεκτες μπορω να πω.
Αν ξεφυγουμε απο Μαλδιβες και Σευχελλες, θα σου προτεινα Καραιβικη δαγκωτο.
Για Μπαλί τι έχετε να πείτε;;
 

taksidiotis

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σευχέλλες ή Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ζανζιβάρη
H Καραϊβική το καλοκαίρι είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ!!! είναι η περίοδος των τυφώνων από εκείνη την πλευρά μπορεί κάποιος να πάει, μόνο Τομπάγκο – Τρινιδάδ ή Αρούμπα (τα νησάκια πάνω από Βενεζουέλα).

Το Μπαλί για μένα είναι εκπληκτικός προορισμός για την εποχή που θες, με όμορφες εικόνες που θα δεις, ράφτινγκ σε τροπικό περιβάλλον κλπ, με την καλύτερη παραλία να είναι η Νούσα Ντούα. Όντως δεν θα τρελαθείς με το πλήθος από παραλίες που θα τρελαθείς στην Ελλάδα, αλλά οι εικόνες και η ατμόσφαιρα θα σε αποζημιώσουν. Εγώ είχα συνδυάσει το Μπαλλί με το Λόμποκ (γειτονικό νησάκι) είχαμε πάει με ένα μικρό αεροπλάνο και μείναμε 4 μέρες (παρθένο από τπυριμό που έχει το Μπαλί με πολλές παραλίες. Για Αύγουστο είναι πολύ καλός ο καιρός, φθηνότερος προορισμός από πολλούς άλλους.
Έχε στο μυαλό σου ότι την διαύγεια και το χρώμα των νερών που βλέπεις σε Ιόνιο και Αιγαίο δεν θα το βρεις πουθενά.
Όμορφες παραλίες με άσπρη άμμο και φοίνικες με τροπικές εικόνες, πολύ μασάζ, είναι που θα σου κάνουν την διαφορά στα τροπικά μέρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom