Γερμανία Επιδημία στη Γερμανία

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Ενταξει , θα σας πω τις εντυπωσεις μου μολις γυρισω. Εχω ξεσηκωθει, οσα εχω διαβασει στο forum μου φαινεται πως πρεπει να ειναι πολυ ωραιο το Βερολινο!Θα μεινουμε στο Park inn Alexanderplatz και πεταμε με easyjet.Επειδη ειναι η πρωτη φορα που πεταω με αυτην την εταιρεια θα ηθελα να ρωτησω εκτος απο τη χειραποσκευη πανω στο αεροπλανο μπορω να εχω και τη προσωπικη μου τσαντα ή θεωρειται και αυτη χειραποσκευη;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Και επειδη δεν μπορεις να ξερεις ποια αγγουρια ειναι ισπανικα, μην τρωτε αγγουρια. Εχουμε ωραιοτατα στην ελλαδα.
Μια λοιμωξη που εστειλε 10 ανθρωπους να βλεπουν τα ραδικια απο τις ριζες τους δεν ειναι και κατι τρομερο σε ενα πληθυσμο 70 εκατομμυριων.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Λογω οικονομικων δυσκολιων ειπαμε να μην παρουμε βαλιτσα και πληρωσουμε, ετσι θα ταξιδεψουμε μονο με χειραποσκευη
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Σιγουρα δε θα φαμε αγγουρια!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.343
Ουτε αγγουράκια τουρσί!Οι Γερμανοί τα συνηθίζουν αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε τα έκαναν τουρσί.
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Σωστο!δεν το ειχα σκεφτει
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μη φατε αγγούρια, μόνο λουκάνικα
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Φρόντισε να χωράει η τσάντα σου στη χειραποσκευή σου αν σου δημιουργήσουν πρόβλημα. Γιατί στο Παρκ Ιν? τοσα φτηνά και ωραία ξενοδοχεία έχει το Βερολίνο...
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
το βρηκαμε με προσφορα και επειδη απο οτι καταλαβα ειναι κεντρικο σκεφτηκαμε να το κλεισουμε μιας και ειναι η πρωτη φορα που πηγαινουμε.χαζομαρα ειναι η πτηση γιατι φευγουμε πρωι και χανουμε την υπολοιπη μερα.πιστευω σε 3 μερες να προλαβω να δω τα βασικα.για αυθεντικο γερμανικο φαγητο εχεις να μου προτεινεις κατι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για να έχουμε και καλό ρώτημα, θα βασίσεις απόφαση που θα αφορά σε θέμα υγείας στο τι σου λέει ο ένας κι άλλος καρα-άσχετος ή όχι σε ένα forum στο internet?
Αγνόησε όλες τις απαντήσεις στο θέμα αυτό και ρώτα το γιατρό σου.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Το Βερολίνο εχει πλεον την πολυπολιτισμικότητα του Λονδίνου (σχεδόν) και θα βρεις άπειρες ξένες κουζίνες (ξεχωρίζω ινδική, mughal, αιθιοπική και λιβανέζικη). Αυθεντικά γερμανικά εστιατόρια θα βρεις στις γειτονιές του Prenzlauer Berg στο Σαρλότεμπουργκ (πιο ακριβά) και στο Σένεμπεργκ. Φυσικά μη περιμένεις πολλά πράγματα εκτός από το χοιρινό κότσι και το κάρυβουρστ. Για τα γκουρμέ και τα ακριβά δεν έχω γνώμη...γιατί είμαι αλλεργικός σε αυτά. Τα ελληνικά να τα αποφύγεις γιατί είναι σε φάση ντεκαντάνς (εξαιρείται το Ύψιλον). Φτηνό τουρκικό στα Χασάν (αλυσίδα) και σε χιλιάδες άλλα. Ακομη και στο δρόμο θα βρεις κάτι καλό, γενικώς μόνο δεν μου αρέσουν τα ανατολίτικα στους μεγάλους σταθμους που νομίζω ότι σερβίρουν σκουπίδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom