Επικίνδυνοι/Ασφαλείς προορισμοί

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
thanks renata !!! βλεπω εχεις παει συρια..μπορεις να δωσεις πληροφοριες???
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.959
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
thanks renata !!! βλεπω εχεις παει συρια..μπορεις να δωσεις πληροφοριες???
sfak άνοιξε καλύτερα ένα καινούριο thread δικό σου,βάλε την ερώτηση που θέλεις και εκει θα απαντήσομε όλοι στις απορίες σου..
αυτό εδώ που γράφομε τώρα ειναι αλουνού και θα μας βάλει χέρι:shock:
 

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
καθολου εκτος θεματος φιλε μου.. γιατι αν βρεθεις χωρις τα καταλληλα εγγραφα στα συνορα συριας - λιβανου...αμεσωσ το ταξιδι γινεται επικινδυνο και αντε να ξεμπλεξεις μετα....
Αφού την ξέρεις την απάντηση τότε γιατί ρωτάς; Πάρε τις βίζες από πριν για να μην έχεις καθόλου προβλήματα και άγχος.
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια , ρωσσια
απλα φιλε, ειμαι απο χανια και αν πρεπει να παρω βιζες απο πριν σημαινει εξτρα ταξιδι στην αθηνα και ουρεσ στισ πρεσβειες ...ενω αν μπορω να παω εκει και να τισ βγαλω στα αεροδρομια η στα συνορα γλυτωνω ταλαιπωρια...
αυτα
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Ξεφύγαμε που ξεφύγαμε από το θέμα, απαντήσεις άλλες δεν βλέπω κανονίστε τουλάχιστον μια συνάντηση να γνωριστούμε. Προτείνω στο Θέρισσο να πιούμε και καμιά τσικουδιά.
Οσο αφορα το αρχικο θέμα δεν εχω νιωσει να απειλουμαι σοβαρά.μου είχε συμβει ενα πεσιμο στη σιβηρια απο εναν τύπο όπου εκει φοβηθηκα αλλα οκ τελικα..βεβαια αυτό που είδα σε κάποιεσ πολεις εκει είναι ότι τη νύχτα ειναι καλύτερα να αποφεύγεις τις εξόδους σε οχι και τοσο κεντρικα μερη...
σε αλλες περιοχες επαιξαν καποιες απατεωνιες αλλα σε φυσιολογικο βαθμο.. αα ενα σκηνικο που θυμαμαι ειναι στη Ρουμανία, στο Βουκουρεστι που πεσαμε σε ολοκληρη σπειρα με τύπο που κανει τον υπαλληλο στον σταθμο των τρενων τα μεσανυχτα,σε ταξιτζι που μας παει σε ξενοδοχειο και καλα στο κεντρο αλλα τελικα ειναι εξω απο την πολη και σε ενα ξενοδοχειο σχεδον οικοδομη με κατοικιδια στο δωματιο απειρες κατσαριδες....

Οσο αφορα την εξελιξη της κουβεντας, επειδη μένω και γω Χανια (δεν είμαι Κρητικος) μπορουμε να κανονισουμε μια συναντηση να γνωριστουμε και απο κοντα...και με πολλες τσικουδιες..:clap:
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
πριν πάω στην κούβα άκουγα τον κάθε σχετικό άσχετο να μου λέει πρόσεχε και που πας, εκεί είναι τριτοκοσμικά και θα σας κλέψουν και θα σας ράνουν..
αποδείχτηκε το αντίθετο διότι ήταν πολύ ασφαλής χώρα με πολύ αστυνομία στους δρόμους, περπάτημα αργά το βράδυ χωρίς κανέναν φόβο
βέβαια εννοείται αποφεύγεις τα πολύ υποβαθμισμένα σημεία.
βασικό είναι να μην δίνεις στόχο

στον γυρισμό από κούβα μείναμε και άμστερνταμ
ε λοιπόν εκεί με κλέψανε!!
μικροκλοπή βέβαια απλά το αναφέρω για το αστείο της υπόθεσης!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.202
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom