Επιλογή ταξιδιού....Περού, Κούβα ή Ινδία???

Περού, Κούβα ή Ινδία?

  • Περού

    Votes: 13 35,1%
  • Κούβα

    Votes: 20 54,1%
  • Ινδία

    Votes: 4 10,8%

  • Total voters
    37

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.104
Ψηφίζω κι εγώ Κούβα γιατί αν και έχει ήδη συντελεστεί μεγάλη αλλαγή, καλό είναι να πάει κάποιος όσο προλαβαίνει. Αλλάζει κι άλλο με ταχείς ρυθμούς. Οπότε αν ήταν να κάνει κάποιος ένα από αυτά φέτος, θα πρότεινα Κούβα για αρχή.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Είμαι ο μόνος που είμαι υπέρ του Περού;

Οκ... Εξαρτάται κ από το αν σκοπεύεις να κάνεις σύντομα κ άλλο ταξίδι. Αν προγραμματίζεις να κάνεις σύντομα κ άλλο μεγάλο ταξίδι, τότε σημαίνει ότι θα πας κ στις δύο χώρες, οπότε απλά επέλεξε πότε θα πας βάση εποχής.

Αν το επόμενο σου μεγάλο ταξίδι αργήσει, τότε ΊΣΩΣ σου έλεγα κ εγώ Κούβα... Μόνο και μόνο για να προλάβεις ότι έχει απομείνει...
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Είμαι ο μόνος που είμαι υπέρ του Περού;

Οκ... Εξαρτάται κ από το αν σκοπεύεις να κάνεις σύντομα κ άλλο ταξίδι. Αν προγραμματίζεις να κάνεις σύντομα κ άλλο μεγάλο ταξίδι, τότε σημαίνει ότι θα πας κ στις δύο χώρες, οπότε απλά επέλεξε πότε θα πας βάση εποχής.

Αν το επόμενο σου μεγάλο ταξίδι αργήσει, τότε ΊΣΩΣ σου έλεγα κ εγώ Κούβα... Μόνο και μόνο για να προλάβεις ότι έχει απομείνει...
Όχι είμαι κ εγώ!
Λέω να τολμήσω Περού!Κ με τα χάπια θα δω.
Έχεις πάει Περού?Εντυπώσεις??
Κούβα σε ένα χρόνο...πόσο θα αλλάξει σε ένα χρόνο?
Τhanks για την απάντηση.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Όχι είμαι κ εγώ!
Λέω να τολμήσω Περού!Κ με τα χάπια θα δω.
Έχεις πάει Περού?Εντυπώσεις??
Κούβα σε ένα χρόνο...πόσο θα αλλάξει σε ένα χρόνο?
Τhanks για την απάντηση.
Ναι έχω πάει και στις 3 χώρες που ανέφερες.

Εντάξει, δεν ξέρω πόσο θα αλλάξει, πολλά μπορεί να συμβούν μέσα σε έναν χρόνο.

Το Περού δεν ήταν ποτέ στην priority list μου, πήγα περισσότερο επειδή έπρεπε κι εγώ κάποτε να κάνω το χατίρι των συνταξιδιωτών μου. Όμως με μάγεψε. Το λάτρεψα κ πιστεύω ότι πρέπει όλοι να πάνε κάποτε... Χρώματα, εικόνες, δεν ξέρω, συνδυάζει πολλά πράγματα εκτός από όμορφες γυναίκες (που δε νομίζω να σ'ενδιαφέρει).


Σκέψου το πάλι, δες τιμές κ εμείς εδώ είμαστε...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Και εγω Περού θα σου έλεγα αφου εχεις χρόνο και τα χρήματα .
Η Κουβα βγαινει και με λιγότερες μερες .
Αν διαβασεις την ιστορία μου για το Περου , θα δεις ότι εμεινα 3 νυχτες στο Πουερτο Μαλτοναδο χωρις χαπια ή εμβόλια , οχι μόνο εγω αλλά και οι συνταξιδιωτες μου αλλά και οσοι τουριστες ( μεταξυ αυτων και γκρουπ 17 Ελληνων ) ρωτησα.
Ειχα ψαξει το θεμα και ειχα βεβαιωθει οτι αυτο το κομματι του Αμαζονιου ειναι "αποστειρωμένο" και εντονα τουριστικό οποτε δεν χρειαζοταν .
Στα εξηγω γιατι διακρινω μία φοβια για το θέμα .Κρίμα να χασεις την πιο ενδιαφερουσα χώρα που εχω επισκεφτει .
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Και εγω Περού θα σου έλεγα αφου εχεις χρόνο και τα χρήματα .
Η Κουβα βγαινει και με λιγότερες μερες .
Αν διαβασεις την ιστορία μου για το Περου , θα δεις ότι εμεινα 3 νυχτες στο Πουερτο Μαλτοναδο χωρις χαπια ή εμβόλια , οχι μόνο εγω αλλά και οι συνταξιδιωτες μου αλλά και οσοι τουριστες ( μεταξυ αυτων και γκρουπ 17 Ελληνων ) ρωτησα.
Ειχα ψαξει το θεμα και ειχα βεβαιωθει οτι αυτο το κομματι του Αμαζονιου ειναι "αποστειρωμένο" και εντονα τουριστικό οποτε δεν χρειαζοταν .
Στα εξηγω γιατι διακρινω μία φοβια για το θέμα .Κρίμα να χασεις την πιο ενδιαφερουσα χώρα που εχω επισκεφτει .
Την έχω διαβάσει την ιστορία σου πολλές φορές (φανταστική κ τέλειες φωτογραφίες) όπως κ τις υπόλοιπες!!!
Με καθυσυχάζεις αρκετα για τα χάπια γιατί είναι ο μόνος μου ενδοιασμός αν κ όσο περνάει ο καιρός ανυπομωνώ να πάω κ εγώ στο Περού!!!
Εχω πάρει προσφορές κ από γραφεία από το Περού κ από Αθήνα κ μένει να αποφασίσω.
Η διαφορά στην τιμή υπάρχει αλλά δεν είναι χαοτική.
Πιστεύω με ότι κ αν αποφασίσω θα είναι ένα μοναδικό ταξίδι!!!
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!!!
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Παροτι δεν εχω επισκευτει Περου και Ινδια...ψηφιζω Κουβα γιατι περασα υπεροχα και αν το ψαξεις καλα και βρεθεις εκτος Αβανα θα ειναι σαν να μπηκες σε χρονομηχανη και γυρισες πολλα χρονια πισω εκει που ολα ηταν πιο απλα και η ζωη πιο αυθεντικη.....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.519
Likes
7.751
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εγω Περου ψηφισα , Αντωνη δεν εισαι ο μονος..Περου μοναδικο..
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ πήγα Ινδία πριν λίγο καιρό, μαγική! Ονειρεύομαι να αξιωθώ να πάω Περού, ίσως πιο πολύ από κάθε άλλο προορισμό... αλλά αν σε αυτή τη φάση είχα επιλογή Περού ή Κούβα, θα πήγαινα Κούβα, γιατί το Περού εκεί θα είναι, λογικά πάνω κάτω όπως είναι και σήμερα... η Κούβα όμως ακούω ότι ήδη έχει αλλάξει και σε κάθε περίπτωση φοβάμαι ότι θα αλλάξει ραγδαία πολύ σύντομα...
 

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Γεια σας κ από εμένα....
Η αλήθεια είναι ότι προέκυψαν διάφορα κ έμεινε στον πάγο η επιλογή.
Αυτές τις μέρες αρχίζω να το επεξεργάζομαι πάλι.
Έκλεινα κ εγώ για Περού αρχικά αλλά προβληματίζομαι λίγο με τον ιό ζήκα στη λατινική αμερική....οπότε αρχίζω από το μηδέν διάφορους προορισμούς.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.519
Likes
7.751
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Γεια σας κ από εμένα....
Η αλήθεια είναι ότι προέκυψαν διάφορα κ έμεινε στον πάγο η επιλογή.
Αυτές τις μέρες αρχίζω να το επεξεργάζομαι πάλι.
Έκλεινα κ εγώ για Περού αρχικά αλλά προβληματίζομαι λίγο με τον ιό ζήκα στη λατινική αμερική....οπότε αρχίζω από το μηδέν διάφορους προορισμούς.
..να σου να μην αγχώνεσαι τοσο και κανε το προγραμμα σου για Περου που ειναι μοναδικο.. για τη ιατρικη ιστορια να σου πω πως ο Ζικα απο παντα ηταν , ειναι και θα ειναι ενας ιός αιμορραγικου πυρετου χαμηλοτερης επικινδυνοτητας απο αυτο του Εμπολα και Δαγκειου ........
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.711
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom