Επιλογη πολης για ταξιδι

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
θελω να κανω ενα ταξιδι αναμεσα στα παρακατω..5-7 μερες...τι θα μου προτεινατε? ευxαριστω εκ των προταιρων..

1)Yerevan


2)Tbilisi


3)Tashkent
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χωρις να εχω επισκεφθει καμια απο τις τρεις πολεις εχω την εντυπωση πως η Τασκενδη ειναι ομορφοτερη και πιο ενδιαφερουσα των αλλων δυο. Βεβαια 7 μερες για μια τετοια πολη δεν ειναι αρκετες; (τους γνωστες ρωτω).
Ισως θα μπορουσες να συνδιασεις Ερεβαν και Τβιλισι και να δεις δυο πολεις.
Εσυ που γερνεις περισσοτερο; Εκει να πας.
 

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
thanks..μαλλον προς Ερεβαν...λιγοτερες μερες δεν μου βγαινουν..(λογο αεροπορικου..) τωρα να τις συνδιασω καλη ιδεα..αλλα βλεπω στον χαρτη εχουν μια αποσταση μεταξυ τους..
Η τασκενδη εγκαταλειπεται.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
E, Taskhent, εννοείται. Με μερικές μέρες εκδρομή σε Bukhara / Samarqand. Μιλάμε για 2 τάξεις μεγέθους πιο ενδιαφέροντα / σημαντικό ιστορικά προορισμό από τους άλλους 2...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Χωρις να εχω επισκεφθει καμια απο τις τρεις πολεις εχω την εντυπωση πως η Τασκενδη ειναι ομορφοτερη και πιο ενδιαφερουσα των αλλων δυο. Βεβαια 7 μερες για μια τετοια πολη δεν ειναι αρκετες; (τους γνωστες ρωτω).
Η Τασκένδη ούτε όμορφη είναι ούτε κανένα ενδιαφέρον έχει. Είναι το απόλυτο τίποτε. Απλά όπως άριστα έγραψε ο μέγιστος είναι ο τρόπος για να φτάσεις στην χρυσή τριάδα. Σαμαρκάνδη, Μπουχαρά, Χίβα. Ούτε βράδυ λοιπόν στην Τασκένδη. Πάρε το αεροπλάνο, είναι φτηνά τα εσωτερικά της Uzbekistan και φύγε...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Η Τασκένδη ούτε όμορφη είναι ούτε κανένα ενδιαφέρον έχει. Είναι το απόλυτο τίποτε. Απλά όπως άριστα έγραψε ο μέγιστος είναι ο τρόπος για να φτάσεις στην χρυσή τριάδα. Σαμαρκάνδη, Μπουχαρά, Χίβα. Ούτε βράδυ λοιπόν στην Τασκένδη. Πάρε το αεροπλάνο, είναι φτηνά τα εσωτερικά της Uzbekistan και φύγε...
Traveller, μόλις μου κατέρριψες έναν μύθο. :(
Ώστε, είναι άσχημη η Τασκένδη, λοιπόν... πφφ...
Κάποτε στο Ελ Βελ(αυτό ακούγεται λίγο σα γουέστερν σπαγκέτι) είχα συναντήσει μια υπαλληλο του αεροδρομιου που μου ειπε τα παντα για την πατριδα της, την Τασκένδη. Μου είπε τα καλύτερα. Είσαι σίγουρος ότι είσαι αντικειμενικός για αυτή την πόλη;
Έχεις γράψει ιστορία για Ουζμπεκιστάν;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.597
Μέλη
38.929
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom