Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

makisg

Member
Μηνύματα
4.782
Likes
15.520
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τον Αύγουστο του 2013 που πήγα εγώ, πήγα με ταυτότητα.
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Παιδια καλησπέρα. Ξέρει κάποιος 100% αν θέλει βίζα για Σκοτία? Aπο το πρακτορείο μου είπαν όχι, η Ιβάνα μου είπε σίγουρα ναι. Ξέρει κανείς ?
Πηγε ενας φιλος μου πριν ενα μηνα,μονο ταυτοτητα θελει.
 

Kristine

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Καλησπέρα, θέλω να κλείσω εισιτήρια για Νέα Υόρκη αλλά δεν έχω βγάλει ακόμη καινούριο διαβατήριο και στο airtickets είναι απαραίτητη η συμπλήρωση του πεδίου. Αυτό ισχύει γενικά ή μόνο στο συγκεκριμένο σαιτ; Ανησυχώ μήπως χάσω την προσφορά.
Εγω π τα εκλεισα απο πρακτορειο για νεα υορκη δν μ ζητησαν αρ.διαβατηριου. ονοματεπωνυμο αρκει..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδια καλησπέρα. Ξέρει κάποιος 100% αν θέλει βίζα για Σκοτία? Aπο το πρακτορείο μου είπαν όχι, η Ιβάνα μου είπε σίγουρα ναι. Ξέρει κανείς ?
Για Έλληνες πολίτες, στο Ηνωμένο Βασίλειο (στο οποίο βρίσκεται η Σκωτία) μπορείς να ταξιδέψεις και με απλή ταυτότητα, δε χρειάζεσαι ούτε διαβατήριο ούτε φυσικά βίζα. Για Σέρβους, Αλβανούς κλπ χρειάζεται.
 

Kristine

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
καλησπερα, σκεφτομαι να ταξιδεψω στο Μαροκο στις 26 /1/2018 για 7 μερες. Το διαβατηριο μου ληγει στις 28/2/2018. Χρειαζεται να κανω καποιες ενεργειες για να μην εχω προβλημα?
Πιστευω δν θα εχεις κανενα προβλημα εαν γυρισεις πριν την ληξη τ διαβατηριου..μ εχει τυχη να ταξιδευω με διαβατηριο π ελειγε 10μερες απο την μερα π γυρισα κ γενικος δν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.771
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Από εδώ https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/morocco/entry-requirements φαίνεται ότι αρκεί το διαβατήριο σε ισχύ για όσο διαρκεί το ταξίδι σου. Δεν είναι οπως με άλλες χώρες που απαιτούν μέχρι και 6 μηνες παραπάνω. Δεν θα έχεις πρόβλημα! Καλα να περάσεις!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.224
Likes
5.772
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Παιδια καλησπέρα. Ξέρει κάποιος 100% αν θέλει βίζα για Σκοτία? Aπο το πρακτορείο μου είπαν όχι, η Ιβάνα μου είπε σίγουρα ναι. Ξέρει κανείς ?
Όχι, η Σκωτία δεν θέλει βίζα. Πας και με ταυτότητα.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
320
Likes
1.129
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Με ταυτότητα σιγουράκι. Πήγε το καλοκαίρι για ένα μήνα ένας φίλος μου, που ούτε καν έχει διαβατήριο.
 

daglas1990

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
  1. Ετοιμαζω ταξίδι για Ρωμη σε 20 μέρες και έχω πελαγώσει!!!! Εχω διαβάσει τόσα πολλά αλλά μπερδευτηκα περισσότερο!! Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω.Φτάνω Πέμπτη βράδυ και φεύγω Κυριακή πρωί. Ποιός μπορεί να με βοηθήσει λίγο με το πρόγραμμα?
Καλησπέρα dimann13
Ταξιδεύω και εγώ για Ρώμη τις ίδιες ημερομηνίες (19-21/10).
Από Θεσσαλονίκη πετάς?
Έχω αγοράσει κατα λάθος 2 φορές εισιτήρια για το Βατικάνο για 2 συμμετέχοντες με audio guide και αν σ ενδιαφέρει μπορώ να μεταφέρω την μια κράτηση (για 2 άτομα) σε σένα.
Ενημέρωσε με αν σ ενδιαφέρει.
Ευχαριστώ!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα dimann13
Ταξιδεύω και εγώ για Ρώμη τις ίδιες ημερομηνίες (19-21/10).
Από Θεσσαλονίκη πετάς?
Έχω αγοράσει κατα λάθος 2 φορές εισιτήρια για το Βατικάνο για 2 συμμετέχοντες με audio guide και αν σ ενδιαφέρει μπορώ να μεταφέρω την μια κράτηση (για 2 άτομα) σε σένα.
Ενημέρωσε με αν σ ενδιαφέρει.
Ευχαριστώ!
Γραψε τους μαιλ. Μου είχε συμβεί το ίδιο. Τους εξήγησα και παρα το γεγονος οτι αναφέρει οτι δεν γινεται επιστροφή χρημάτων, μου τα επέστρεψαν.
 

daglas1990

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γραψε τους μαιλ. Μου είχε συμβεί το ίδιο. Τους εξήγησα και παρα το γεγονος οτι αναφέρει οτι δεν γινεται επιστροφή χρημάτων, μου τα επέστρεψαν.
Καλησπέρα
τους έκαν ήδη email και μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
Σε σένα η επιστροφή έγινε ηλεκτρονικά ή όταν έχτασες στον έλεγχο εισιτηρίων στο Βατικανό;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.019
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα
τους έκαν ήδη email και μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
Σε σένα η επιστροφή έγινε ηλεκτρονικά ή όταν έχτασες στον έλεγχο εισιτηρίων στο Βατικανό;
Μπήκα να κάνω την κρατηση και ένω είχα βάλει ολα τα στοιχεία της κάρτας κόλλησε το σύστημα και θεωρησα οτι δεν έγινε η αγορά (αλλα είχε γίνει) οπότε ξαναμπήκα και τα αγοράσα για δευτερη φορα.
Τους έστειλα μνμ λέγοντας τους οτι δεν θέλω να ακυρώσω την επισκεψη μου αλλά τους προέτρεψα να τσεκάρουν τους δύο κωδικούς που είχα και να δουν οτι προκειται για τα ίδια άτομα την ιδια μέρα και ώρα επισκεψης. (ότι επρόκειτο για απλό λάθος διπλοαγοράς και όχι για μη επιθυμία επίσκεψης). Δεν χρειάστηκε να τους πω κάτι άλλο. Αμέσως μετά το έκαναν.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.170
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom