Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ποιο ειναι το μινιμουμ ποσο;
Το ελαχιστο που σου επιτρεπει να προσφερεις. Κ λογικα ειναι διαφορετικο σε καθε πτηση. Δεν θυμάμαι ακριβως ποσο ηταν σε μενα μια κ αποφασισα να μην ξανασχοληθω, δεν αξιζει. Νομιζω 50-60€ για μεσαια ευρωπαικη πτηση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
Τον Νοέμβριο για Λονδίνο δεν μου έδινε την δυνατότητα να υποβάλω προσφορά.Το ίδιο και για προσεχείς πτήσεις για Λονδίνο και Βρυξέλλες.Μπορώ να υποβάλω μόνον για προσεχή πτήση στην Κων/λη που δεν με ενδιαφέρει.Δεν ήξερα λοιπόν,καθώς δεν το προχώρησα, ότι το ελάχιστο ποσό καθορίζεται από την αεροπορική.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.121
Likes
1.979
Τον Νοέμβριο για Λονδίνο δεν μου έδινε την δυνατότητα να υποβάλω προσφορά.Το ίδιο και για προσεχείς πτήσεις για Λονδίνο και Βρυξέλλες.Μπορώ να υποβάλω μόνον για προσεχή πτήση στην Κων/λη που δεν με ενδιαφέρει.Δεν ήξερα λοιπόν,καθώς δεν το προχώρησα, ότι το ελάχιστο ποσό καθορίζεται από την αεροπορική.
Εμενα μου ρθε μαιλ για τη πτηση επιστροφης απο Λονδινο αλλα δεν εδωσα σημασια..μετα απ οτι ειδα γιατι μπηκα στην bussiness εν ωρα πτησης,ειχε μονο 2 ατομα αρα με το μινιμουμ ποσο λογικα θα το κερδιζα..αν οι πτησεις πανε φισκα δηλαδη δε θα σ αφησουν,ισως σε καποια επιστροφη εισαι τυχερος
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το μέιλ την υποβολή προσφοράς έρχεται ακόμα και αν έχεις κλείσει πτήση με μιλια.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
Και μια πρόσφατη σχετικά συνέντευξη του Ε.Βασιλάκη. Αναφέρει νέους προορισμούς με την παραλαβή των καινούριων αεροσκαφών προς Αφρική,Ανατολικά και Βορειοανατολικά.Για να δούμε τι θα προκύψει.

http://www.kathimerini.gr/1000051/a...rismoy/eytyxios-vasilakhs-proedros-ths-aegean
 

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Να κανω μια ερωτηση ως ασχετη. Η aegean για ποσο καιρο μετα βγαζει τις πτησεις; δηλαδη εγω θελω να κλεισω για αρχες δεκεμβρη, ποτε περιπου θα μπορω να κλεισω;
Αν εχω καταλαβει καλα για να εχω και μια αποσκευη πρεπει να επιλεξω το flex?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.121
Likes
1.979
Να κανω μια ερωτηση ως ασχετη. Η aegean για ποσο καιρο μετα βγαζει τις πτησεις; δηλαδη εγω θελω να κλεισω για αρχες δεκεμβρη, ποτε περιπου θα μπορω να κλεισω;
Αν εχω καταλαβει καλα για να εχω και μια αποσκευη πρεπει να επιλεξω το flex?
Αναλογως τον προορισμο που θες,λογικα και τωρα να ψαξεις ισως βρεις πτησεις..ναι διαλεγεις τον flex αλλιως economy και προσθετεις μετα βαλιτσα(ισως σου βγει και πιο φθηνα απο το flex)
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Να κανω μια ερωτηση ως ασχετη. Η aegean για ποσο καιρο μετα βγαζει τις πτησεις; δηλαδη εγω θελω να κλεισω για αρχες δεκεμβρη, ποτε περιπου θα μπορω να κλεισω;
Αν εχω καταλαβει καλα για να εχω και μια αποσκευη πρεπει να επιλεξω το flex?
Οχι δεν ειναι απαραίτητο να κλεισεις flex για να εχεις αποσκευη. Τα flex ειναι πιο ευελικτα εισιτηρια, δηλαδη μπορεις να κανεις αλλαγη χωρις χρεωση συν του οτι εχεις κ αποσκευη. Τα golight ειναι τα πιο οικονομικα εισιτήρια τα οποια δεν μπορεις ν αλλαξεις χωρις χρεωση κ δεν περιλαμβανουν αποσκευή. Μπορεις ομως να προσθεσεις αποσκευη με επιπλεον χρεωση οταν τα κλεινεις.
 

agrotisa

Member
Μηνύματα
26
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Οχι δεν ειναι απαραίτητο να κλεισεις flex για να εχεις αποσκευη. Τα flex ειναι πιο ευελικτα εισιτηρια, δηλαδη μπορεις να κανεις αλλαγη χωρις χρεωση συν του οτι εχεις κ αποσκευη. Τα golight ειναι τα πιο οικονομικα εισιτήρια τα οποια δεν μπορεις ν αλλαξεις χωρις χρεωση κ δεν περιλαμβανουν αποσκευή. Μπορεις ομως να προσθεσεις αποσκευη με επιπλεον χρεωση οταν τα κλεινεις.
Αν εχεις γνωση, επειδη εχω 2 μωρα,δεν θα ηταν πιο ασφαλες για μακρινη κρατηση, πχ 6-7μηνες πριν την πτηση, να επιλεξω το flex ωστε αν τυχει κατι, πχ να αρρωστησει καποιο απο τα παιδια, να μπορω να αλλαξω τα εισιτηρια;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.258
Μέλη
38.969
Νεότερο μέλος
Angeloti55

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom