Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ερώτηση:
Στη περίπτωση μου είχα πτήση εσωτερικού όπου είχα κάνει αναβάθμιση με upgrade challenge.
Το δωρεάν εισιτήριο που μου έδωσαν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω άραγε σε Business ή δεν πιάνεται λόγω του ότι έγινε μέσω του Upgrade η αναβάθμιση;

ευχαριστώ
Φαντάζομαι ότι πρέπει να δεις το ναύλο. Αν σου έστειλαν νέο εισιτήριο με ναύλο που αντιστοιχεί σε Business μετά το upgrade, λογικά ναι.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Φαντάζομαι ότι πρέπει να δεις το ναύλο. Αν σου έστειλαν νέο εισιτήριο με ναύλο που αντιστοιχεί σε Business μετά το upgrade, λογικά ναι.
Δεν έχω ζητήσει ακόμα εισιτήριο, την επιστολή εννοούσα που δίνουν και σου λένε για το δωρεάν εισιτήριο

edit :τώρα κατάλαβα τι λες.. οκ θα το κοιτάξω Θενκς 🙏
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ερώτηση:
Στη περίπτωση μου είχα πτήση εσωτερικού όπου είχα κάνει αναβάθμιση με upgrade challenge.
Το δωρεάν εισιτήριο που μου έδωσαν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω άραγε σε Business ή δεν πιάνεται λόγω του ότι έγινε μέσω του Upgrade η αναβάθμιση;

ευχαριστώ
Ετυχε και σε μενα αυτό περυσι, είναι business το δωρεάν.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μιας και έχω καιρό να ταξιδέψω με aegean, έχω δύο απορίες.. Όταν δεν αγοράσεις θέσεις κατά την κράτηση, οι τυχαίες που δίνει κατά το check in είναι μαζί ή διάσπαρτες στο αεροπλάνο; Στην κράτηση μου είμαι εγώ με τα δύο μικρά μου παιδάκια. Ο σύζυγος έχει εισιτήριο σε ξεχωριστή κράτηση. Οπότε σκεφτόμουν να αφήσω το check in να δω που θα μας βάλει και να αγοράσουμε τότε θέση μόνο για τον σύζυγό κάπου κοντά μας..
Επίσης το δωρεάν αναδιπλούμενο καρότσι που μπορούσαμε να πάρουμε ισχύει ακόμα; Είδα στους όρους πως μπορείς αλλά γράφει "βρεφικό καρότσι" και σκέφτηκα μήπως ισχύει μόνο για βρέφη ως δύο ετών.. Για 3χρονο μπορούμε να έχουμε καρότσι μαζί; Ευχαριστώ!!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Μιας και έχω καιρό να ταξιδέψω με aegean, έχω δύο απορίες.. Όταν δεν αγοράσεις θέσεις κατά την κράτηση, οι τυχαίες που δίνει κατά το check in είναι μαζί ή διάσπαρτες στο αεροπλάνο; Στην κράτηση μου είμαι εγώ με τα δύο μικρά μου παιδάκια. Ο σύζυγος έχει εισιτήριο σε ξεχωριστή κράτηση. Οπότε σκεφτόμουν να αφήσω το check in να δω που θα μας βάλει και να αγοράσουμε τότε θέση μόνο για τον σύζυγό κάπου κοντά μας..
Επίσης το δωρεάν αναδιπλούμενο καρότσι που μπορούσαμε να πάρουμε ισχύει ακόμα; Είδα στους όρους πως μπορείς αλλά γράφει "βρεφικό καρότσι" και σκέφτηκα μήπως ισχύει μόνο για βρέφη ως δύο ετών.. Για 3χρονο μπορούμε να έχουμε καρότσι μαζί; Ευχαριστώ!!
Για το καροτσάκι δε μπορώ να σε βοηθήσω.
Οι τυχαίες θέσεις κατά κανόνα είναι μαζί (φρόντισε να κάνεις online check in σχετικά νωρίς καλού κακού). Για οικογένειες, αν πει ο σύζυγος σε κάποια αεροσυνοδό ότι η υπόλοιπη οικογένεια κάθεται στις τάδε θέσεις, υπάρχει μια πιθανότητα να φροντίσει να καθίσετε όλοι μαζί, αλλά θα πρέπει να συμφωνήσει αυτός που θα κάθεται στην εν λόγω θέση
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Για το καροτσάκι δε μπορώ να σε βοηθήσω.
Οι τυχαίες θέσεις κατά κανόνα είναι μαζί (φρόντισε να κάνεις online check in σχετικά νωρίς καλού κακού). Για οικογένειες, αν πει ο σύζυγος σε κάποια αεροσυνοδό ότι η υπόλοιπη οικογένεια κάθεται στις τάδε θέσεις, υπάρχει μια πιθανότητα να φροντίσει να καθίσετε όλοι μαζί, αλλά θα πρέπει να συμφωνήσει αυτός που θα κάθεται στην εν λόγω θέση
Ναι μπορείς να έχεις κανονικα το καρότσι μαζί!
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Καλησπέρα σε όλους! Θυμάται κάποιος αν τέτοια εποχή πάνω κάτω βγάζει κάποια προσφορά η aegean??
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
170
Σήμερα μου ήρθε e-mail υπενθύμισης (πρώτο e-mail 3 μέρες πριν) για "έως -50%".

"Η προσφορά αφορά σε όλες τις απευθείας και με ενδιάμεσο σταθμό πτήσεις
από/προς Ελλάδα προς/από όλους τους προορισμούς εξωτερικού,
μεταξύ 18/09/2023 – 31/03/2024. ". Ισχύει για κρατήσεις μέχρι 4/9.

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, ποια είναι η εμπειρίας σας με το Wifi on board?
Φοβάμαι πως θα πληρώσω το πακέτο και θα σέρνεται.
Επίσης, σε πρόσφατη πτήση πήγα να δοκιμάσω το free μόλις είχε απογειωθεί και δεν έπαιζε καν. Μετά όταν ήταν στον αέρα κάπως καλύτερα αλλά και πάλι δε το εμπιστεύομαι.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom