Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

xamposg

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλησπέρα σας δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με αεροπλάνο και επειδή είναι ποιο βολικό θέλω να με βοηθήσετε γιατί εχω αγχωθεί υπερβολικά..!
1ον έκλεισα εισητήριο με Rynair χωρίς αποσκευές! Εκεί που λέει δωρεάν μια αποσκευή εως 10 κιλά? ασχετα αν εκλεισα χωρις βαλιτσες? μπορω να χρησιμοποιήσω και 2 σχολικές τσάντες 5 κιλά η μία δλδ?
2ον εκλεισα στην σελιδα της Ryanair και έβαλα με ελληνικα γράμματα το ονομα μου αλλα στην καρτα επιβίβασης μου βγάζει κανονικα το ονομα μου! Λετε να υπάρχει θέμα; και βγήκε ότι μπορω να δειξω και με το κινητο μου την καρτα επιβίβασης! Παίζει να με διώξουν επειδη έβαλα το ονομα μου στα αγγλικά;
εχω αγχωθεί αρκετα..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλησπέρα σας δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με αεροπλάνο και επειδή είναι ποιο βολικό θέλω να με βοηθήσετε γιατί εχω αγχωθεί υπερβολικά..!
1ον έκλεισα εισητήριο με Rynair χωρίς αποσκευές! Εκεί που λέει δωρεάν μια αποσκευή εως 10 κιλά? ασχετα αν εκλεισα χωρις βαλιτσες? μπορω να χρησιμοποιήσω και 2 σχολικές τσάντες 5 κιλά η μία δλδ?
2ον εκλεισα στην σελιδα της Ryanair και έβαλα με ελληνικα γράμματα το ονομα μου αλλα στην καρτα επιβίβασης μου βγάζει κανονικα το ονομα μου! Λετε να υπάρχει θέμα; και βγήκε ότι μπορω να δειξω και με το κινητο μου την καρτα επιβίβασης! Παίζει να με διώξουν επειδη έβαλα το ονομα μου στα αγγλικά;
εχω αγχωθεί αρκετα..
1.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μία βαλίτσα συγκεκριμένων διαστάσεων ως 10 κιλά.όχι να σπάσεις τα κιλά σε βαλίτσες. Αυτή η βαλίτσα είναι η λεγόμενη χειραποσκευη.

2.Δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά τσέκαρε αν είναι ίδια τα λατινικά γράμματα με αυτά της ταυτότητας σου.
 

xamposg

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
1.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις μία βαλίτσα συγκεκριμένων διαστάσεων ως 10 κιλά.όχι να σπάσεις τα κιλά σε βαλίτσες. Αυτή η βαλίτσα είναι η λεγόμενη χειραποσκευη.

2.Δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά τσέκαρε αν είναι ίδια τα λατινικά γράμματα με αυτά της ταυτότητας σου.
το ονομα μου το εβαλα ''ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ....'' πως εκτυπώνω την κάρτα επιβιβασης? είμαι τελειως άσχετος :(


το έκλεισα πριν μια ώρα το εισητήρειο μπορώ να το δείξω και απο κινητό έτσι;
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.021
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αυτό που μπορείς να δείξεις από το κινητό σου, είναι η κάρτα επιβίβασης και όχι το εισιτήριο.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.021
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
γ
Από πού και για πού ταξιδευεις??

καλό είναι να έχεις εκτυπωμενες τις κάρτες επιβιβασης
 
Last edited by a moderator:

xamposg

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλό είναι να έχεις εκτυπωμενες τις κάρτες επιβιβασης
Θεσσαλονίκη-Αθήνα

Οι κάρτες αποβίβασεις πως θα τις εκτυπώσω; μου έρχεται κιαλο email;
μου ήρθε ένα που λεει σας ευχαριστουμε για την κρατηση σας μπλα μπλα μπλα...
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Φίλε πάνω δεξιά υπάρχει το κουμπί αναζήτηση, γράψε εκεί Ryanair και θα σου βγάλει ένα τοπικ που θα λέγεται online check in. Εκεί θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
Και αν έχεις και άλλες ξεκίνα να διαβάζεις αυτό από την αρχή.
 

xamposg

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
παιδια μου ηρθε η καρτα επιβιβασης αλλα επειδη το εγραψα στα ελληνικα μου το εβγαλε στα λατινικα αυτοματα και δεν μου το δειχνει οπως την ταυτοτητα δηλαδη
αντι για EMMANOUIL CHARALAMPOS DIMITRIADIS το βγάζει ''EMMANOYEL CCARALAMPOS DEMETRIADES'' να το δειξω απο κινητό που μου το βγαζει ελληνικα κανονικα δηλαδη ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ; να το εκτυπωσω ετσι όπως είναι και να το δειξω λετε να υπάρχει θέμα; η τζάμπα το έκλεισα; :(
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γκουκλάρεις ryanair chat και περιμένεις μέχρι να σου μιλήσει ο υπάλληλος, του λες το πρόβλημα σου και εκείνος θα σου το αλλάξει.
 

xamposg

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γκουκλάρεις ryanair chat και περιμένεις μέχρι να σου μιλήσει ο υπάλληλος, του λες το πρόβλημα σου και εκείνος θα σου το αλλάξει.
Εκανα online check in :( Θεσσαλονικη-Αθηνα εχουν mobile boarding pass? εκει μου το δειχνει στα ελληνικα το ονομα μου! Ρωτησα μια υπαλλη της Rynair μου ειπε ναι!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Όταν λέει η Ryanair ότι θα μπορείς να αγοράζεις εισιτήριο από το αεροδρόμιο εννοεί στις ίδιες τιμές που υπάρχουν στο internet;
Επίσης έχει χρησιμοποιήσει κάποιος visa χρεωστική αυτές τις ημέρες που πληρώνεις απευθείας το ποσό του εισιτηρίου ;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.074
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom