Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Καλημέρα σας γνωρίζει μήπως κάποιος γιατί δεν έχουν βγει εισητηρια από Θεσσαλονίκη για Απρίλιο Μάιο;
 

kafros

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Στο site της Ryan air, μπορείς να κλείσεις εισιτήριο μέχρι 31 Μαρτίου 2024 και μετά από 1 Ιουνιου 2024.
Οι μήνες Απρίλιος και Μαιος δεν δινουν διαθεσιμοτητα για πτησεις;
Γνωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο;;
Ευχαριστω
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
923
Likes
4.125
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Δεν ξέρω για ποια πτήση κοιτάς, αλλά για να μη σου βγάζει διαθεσιμότητα για τόσο μεγάλο διάστημα ίσως πρόκειται για εποχική πτήση.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Δεν ξέρω για ποια πτήση κοιτάς, αλλά για να μη σου βγάζει διαθεσιμότητα για τόσο μεγάλο διάστημα ίσως πρόκειται για εποχική πτήση.
Συμβαίνει σε πολλές πτήσεις όπως Βερολίνο Ρώμη Μιλάνο που δεν είναι εποχικές !! Και εμένα μου κάνει εντύπωση μιας και μιλάμε για την διακοπές του Πάσχα !!Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας ενημερώσει να ψάχνουμε με άλλη αεροπορική
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
923
Likes
4.125
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Το Αθήνα - Μιλάνο (Μπέργκαμο) κανονικά το εμφανίζει με καθημερινές διαθεσιμότητες...

Screenshot_20231019-103048.png
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.395
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
και εγω για Πασχα περιμενω.... Μαλλον θελουν να πουλησουν πρωτα τα Χριστουγεννιατικα εισιτηρια...
 

agmi

Member
Μηνύματα
505
Likes
2.451
Κανε υπομονη, καποια στιγμη στο μελλον θα βγαλουνε το προγραμμα τους. Και εδω που ειχε 20 και πτησεις την μερα, τελειωνει η σεζον και θα'χει μονο 2 μεχρι το Μαρτη, Θεσ/κη και Παφο. Σα βγει το καινουργιο προγραμμα, μεσα/τελη Φλεβαρη με αρχες Μαρτη βλεπεις και καταληλως πρατεις!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.343
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Νομίζω είναι απλά θέμα χρόνου να οριστικοποιηθεί το πρόγραμμα και πότε θα ξεκινήσουν οι εποχικοί προορισμοί.
Για παράδειγμα το καλοκαίρι του 24 έχει κανονικά πτήσεις από Θεσσαλονίκη για τους περισσότερους προορισμούς.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
279
Likes
675
Επόμενο Ταξίδι
Bilbao
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Γνωστός μου με έναν φίλο του, απευθύνονται σε ταξιδιωτικό γραφείο, όπου δουλεύει φίλος του φίλου του γνωστού μου, για να τους κλείσει αεροπορικά εισιτήρια με Ryanair. Γίνεται η κράτηση, τους στέλνει το ταξιδιωτικό γραφείο τους αριθμούς κράτησης, όλα καλά, τους λέει και την τιμή π.χ. 300ε.
Μου λέει σήμερα ο γνωστός μου, να προσθέσουμε αποσκευη στην κράτηση, μου δίνει τον κωδικό κράτησης, μπαίνω στην εφαρμογή της Ryanair, διαχείριση κράτησης, προσθέτω την αποσκευη, πληρώνω όλα καλά. Βλέπω όμως το συνολικό κόστος της αρχικής κράτησης, να μην είναι π.χ. 300ε αλλά 280ε. Ψάχνεται λίγο ο γνωστός μου, ρωτάει τον φίλο του, κ εκείνος του λέει (αφού ρώτησε το ταξιδιωτικό) ότι τα 20ε είναι "φόροι αεροδρομίου".

Εγώ πιστεύω ότι τους πήρε ένα 20αρικο το ταξιδιωτικό, κανω λάθος;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Έχω κλείσει δεκάδες αεροπορικά εισιτήρια για φίλους και πάντα τους έστελνα και το mail με την κράτηση όπου ανέφερε όλο το ποσό που κόστιζε η κράτηση προκειμένου να μην υπάρχει η παραμικρή υποψία ότι πήρα παραπάνω χρήματα. Δεν υπήρξε καμία φορά που να πλήρωσα κάτι και να μην γράφονταν στο συνολικό ποσό κράτησης
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.255
Μηνύματα
885.292
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom