Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ναι, αρκεί να το κάνεις, η επιστροφή να είναι 14 μέρες πριν την πτήση ;)
 

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Συγνωμη αλλα δε σε καταλαβα. Εκλεισα να πεταξω προς Ρωμη 2 ατομα στις 01-03-2012 και να γυρισω στις 08-03-2012. Μολις έκανα την κράτηση μου ηρθε ενα mail με έναν reservation number και απο κάτω έγραφε και τις δυο πτησεις και ακομα πιο κάτω τα ονοματεπωνυμα των 2 ατόμων.
Τωρα θέλω να κανω το online check in, παω στο Manage my booking , στην πρωτη επιλογη βάζω το reservation number, το email μου και το οτι παω απο Θεσσαλονικη προς Ρωμη και παταω online check in, βαζω στοιχεια μπλα μπλα εκτυπωνω δυο pdf.
Ολο αυτό ήταν μόνο για το πάνε? Μετά για το έλα απο Ρωμη Θεσσαλονίκη τι κάνω?
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εφοσον η κρατηση για δυο σκελη του ταξιδιου σου(μεταβαση και επιστροφη) εχουν γινει ταυτοχρονα, τοτε κανωντας ηλεκτρονικο check in θα τυπωθουν ολες οι καρτες επιβιβασης.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
CRS83 λογικά όταν πήγες να κάνεις check in online σου έβγαλε (ήδη προεπιλεγμένα) boxes που έλεγαν:
1. Check in for outbound flight
2. Check in for inbound flight

Αν εσύ ΔΕΝ πάτησες να αφαιρεθεί μία από τις δύο επιλογές, σημαίνει ότι έκανες check in και για τα δυο σκέλη του ταξιδιού (αναχώρηση & επιστροφή), και ότι στο pdf που σου έβγαλε στο τέλος θα εμφανίζει για κάθε ταξιδιώτη 2 σελίδες : η μία θα λέει τάδε άτομο Θεσ/νίκη - Ρώμη 1/3 και η άλλη τάδε άτομο Ρώμη- Θεσ/νίκη 8/3.

Αν το pdf σου γράφει αυτά, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.
 

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Ευχαριστώ πολύ όλους σας ... Τα καταφερα... Αντε καλό μου ταξίδι...
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Κ μένα μου ζητούσε στην τελευταία φόρμα η ραυαν διευθυνση...και έτσι επειδη δεν καταλαβαινα και με κουρασε :roll:έκλεισα με wizzair. Τι ακριβώς συμπληρωσες τελικά σε κείνο το πεδίο;
(καλες χρυσες οι λοου κοστ, αλλα μου χουν βγαλει την ψυχη!)
Φίλε Voyager, είσαι ευχαριστημένος από την διαδικασία κράτησης της wizz; Γενικά ως εταιρεία τι παίζει; έχει τα ίδια θέματα - μπελάδες με την ryan;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μια χαρά εταιρία είναι, και έχουν καλύτερη ιστοσελείδα
 

Marcy

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!!!Είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ!!Έχω σκοπό να ταξιδέψω στην Ρώμη με την rayanair. Πρώτη φορά ταξιδεύω στο εξωτερικό και προχθές έβγαλα κάρτα Visa της Eurobank για να κλείσω ηλεκτρονικά το εισιτήριό μου. Ευτυχώς διάβασα εδώ ένα κείμενο που εξηγούσε λεπτομερώς τον τρόπο που θα κλείσουμε το εισιτήριο..δυστυχώς έχω κολλήσει στο τέλος.Τα αγγλικά μου δεν είναι ιδιαίτερα καλά και αυτήν την κάρτα Visa πρώτη φορά την χρησιμοποιώ.Λοιπόν στο τέλος που λέει payment δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να γράψω στο expiry month expiry year!!εμενα η κάρτα μου πάνω γράφει μόνο expires end 02.Επίσης εκεί που γράφει Cardholder Address Information ζητάει αν κατάλαβα καλά την διεύθυνση που έχω δηλώσει στην κάρτα μου, σωστα; Αυτά μέχρι στιγμης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια :D
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σε όλους!!!Είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ!!Έχω σκοπό να ταξιδέψω στην Ρώμη με την rayanair. Πρώτη φορά ταξιδεύω στο εξωτερικό και προχθές έβγαλα κάρτα Visa της Eurobank για να κλείσω ηλεκτρονικά το εισιτήριό μου. Ευτυχώς διάβασα εδώ ένα κείμενο που εξηγούσε λεπτομερώς τον τρόπο που θα κλείσουμε το εισιτήριο..δυστυχώς έχω κολλήσει στο τέλος.Τα αγγλικά μου δεν είναι ιδιαίτερα καλά και αυτήν την κάρτα Visa πρώτη φορά την χρησιμοποιώ.Λοιπόν στο τέλος που λέει payment δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς πρέπει να γράψω στο expiry month expiry year!!εμενα η κάρτα μου πάνω γράφει μόνο expires end 02.Επίσης εκεί που γράφει Cardholder Address Information ζητάει αν κατάλαβα καλά την διεύθυνση που έχω δηλώσει στην κάρτα μου, σωστα; Αυτά μέχρι στιγμης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια :D
Καλησπέρα Marcy! Το θέμα που διάβασες για τη ryan πρέπει να ειναι το χρησιμότατο θέμα του ThanasisU2 το οποίο έχει ξελασπώσει κόσμο και κοσμάκη.
Λοιπόν, για την κάρτα: πες μας ακριβώς τι γράφει πάνω. (αυτό το expires end 02 δε βγάζει νόημα - για μένα - αν την πήρες προχθές). Κάτι θα λέει, πχ 12/16, κάτι τέτοιο. Το πρώτο αντιστοιχεί στο μήνα, το δεύτερο στο έτος.
Και για τη δνση σωστά το κατάλαβες, βάζεις τη δ/νση που δήλωσες στην κάρτα σου.
 

Marcy

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Λοιπόν τώρα αντιλήφθηκα οτι είμαι λίγο στραβή διότι γράφει 02/14 αλλα δεν φταίω και γω το έχουν με λευκά γράμματα σε λευκό φόντο..πω πω ντροπή!! Μόλις έκανα την αγορά.τώρα μου μένει το Check in!!Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!:)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Λοιπόν τώρα αντιλήφθηκα οτι είμαι λίγο στραβή διότι γράφει 02/14 αλλα δεν φταίω και γω το έχουν με λευκά γράμματα σε λευκό φόντο..πω πω ντροπή!! Μόλις έκανα την αγορά.τώρα μου μένει το Check in!!Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!:)
Χαχαχα ε σιγά τη ντροπή! Απλώς με παραξένεψες και έψαχνα τις κάρτες μου να δω τι γράφουν :clap:

Καλά να περάσεις Ρώμη! Αφου είναι το πρώτο σου ταξίδι εξωτερικό να διαβάσεις τα θέματα που υπάρχουν στο φόρουμ, θα βρεις ΑΠΕΙΡΕΣ πληροφορίες για να διευκολύνεις την άφιξη και διαμονή σου.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.201
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom