Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Καλησπέρα, έχω κλείσει εισητήρια με την ryanair για Βρυξέλλες τον Μάιο. Στο ενδιάμεσο άλλαξαν οι ώρες πτήσεις και επιτέλους (περίπου κανα μήνα από την αλλαγή) μου έστειλαν mail αν αποδέχομαι ή όχι την αλλαγή. Το ερώτημα είναι το εξής: Υπάρχει κάποια προθεσμία να αποδεχτώ ή όχι ή αρκεί να το κάνω πριν την ημερομηνία της πτήσης;; Ρωτάω γιατι είναι μία ευκαιρία αν κάτι πάει στραβά και δεν ταξιδέψω να ζητήσω τα χρήματα μη αποδεχόμενη την αλλαγή πτήσεων. Ξέρει κανείς;;;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.738
Likes
15.096
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
δεν σου δίνουν κάποια ημερομηνία για να απαντήσεις??
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποια από αυτές τις 2 χωρίς να χρεωθώ extra ή πρέπει να βγάλω άλλη κάρτα?
Πήγαινε αν θέλεις βήμα βήμα την κράτηση μέχρι το σημείο που επιλέγεις την κάρτα (χωρίς να δώσεις το νούμερο της κάρτας εννοείται:))και δες την χρέωση που δίνει για την κάθε κάρτα.Η έξτρα χρέωση πάντως για τις κάρτες που δεν είναι PREPAID νομίζω ότι δεν υπάρχει πλέον.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Elenik, αν δεν σου έχουν δώσει προθεσμία ,καθυστέρησέ το όσο μπορείς.Εμάς μας έτυχε πέρυσι με την Cyprus παρόμοια περίπτωση και τελικά όντως μας προέκυψε κάτι που θα ακυρώναμε ούτως ή άλλως.Προφασιζόμενοι όμως, ότι όντως δε μας βολεύει η αλλαγή ,γλυτώσαμε 450 ευρώ.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα, έχω κλείσει εισητήρια με την ryanair για Βρυξέλλες τον Μάιο. Στο ενδιάμεσο άλλαξαν οι ώρες πτήσεις και επιτέλους (περίπου κανα μήνα από την αλλαγή) μου έστειλαν mail αν αποδέχομαι ή όχι την αλλαγή. Το ερώτημα είναι το εξής: Υπάρχει κάποια προθεσμία να αποδεχτώ ή όχι ή αρκεί να το κάνω πριν την ημερομηνία της πτήσης;; Ρωτάω γιατι είναι μία ευκαιρία αν κάτι πάει στραβά και δεν ταξιδέψω να ζητήσω τα χρήματα μη αποδεχόμενη την αλλαγή πτήσεων. Ξέρει κανείς;;;
Εμεις πετουσαμε 27/12 ...αλλαξε η ωρα πτησης... 21/1ο ειχα την πρωτη ενημερωση 25/10 την δευτερη δεν απαντησα σε καμμια το εισητηριο ισχυε για τις 27/12 την νεα ωρα πτησης...
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
elinaa περιεργο!δες καλυτερα το μαιλ σου...μηπως ειναι λιγο παρακατω...πολλες φορες τα ομαδοποιει τα ιδια μνμτα το μαιλ!κ φυσικα αν δε βρεις τπτ παρε τηλ στην εταιρεια να επιβεβαιωσεις την κρατηση.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μου έχουν στείλει και τις δύο ειδοποιήσεις πλέον, ωστόσο η πτήση μου είναι για 1/5/2014. Δεν μου δίνει καμία προθεσμία (το διάβασα πολλές φορές), το μόνο που λέει είναι ότι αν θέλω refund θα πρέπει να υποβάλλω το αίτημα πριν την ημερομηνία πτήσης. Galoz αυτό ακριβώς θέλω να κάνω. Μιας και μου δίνεται η ευκαιρία, να κρατήσω μία καβάτζα αν κάτι στραβώσει να μπορώ να πάρω πίσω τα χρήματα.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σύμφωνα με τους πρόσφατους κανόνες της εταιρίας μπορείς να έχεις και μια 2η τσάντα στο αεροπλάνο 35χ20χ20. Ήθελα να ρωτήσω αν αυτή την τσάντα τη μετράνε κι αν είναι μαλακή και τη συμπιέσω μπορώ να την περάσω. Π.χ. μια σχολική τσάντα πλάτης τεντωμένη είναι μεγαλύτερη αλλά επειδή συνήθως το πάνω μέρος είναι άδειο μπορεί να γίνει 35 εκ. Έχει κανείς εμπειρία;
 
Μηνύματα
2
Likes
0
παιδια χρειαζομαι αμεση βοηθεια και απαντηση εκανα βλακεια με τις ωρες και εκλεισα αλλες απο εκεινες που θελαμε να κλεισουμε με την παρεα μου και τωρα δεν ξερω πως μπορω να τις αλλαξω . παρακαλω βοηθηστε με
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Σύμφωνα με τους πρόσφατους κανόνες της εταιρίας μπορείς να έχεις και μια 2η τσάντα στο αεροπλάνο 35χ20χ20. Ήθελα να ρωτήσω αν αυτή την τσάντα τη μετράνε κι αν είναι μαλακή και τη συμπιέσω μπορώ να την περάσω. Π.χ. μια σχολική τσάντα πλάτης τεντωμένη είναι μεγαλύτερη αλλά επειδή συνήθως το πάνω μέρος είναι άδειο μπορεί να γίνει 35 εκ. Έχει κανείς εμπειρία;
Εσωτερικο δεν μετρανε...σιγουρα εχω πεταξει 3-4 φορες .. Πέρσι απο Ρωμη -Βαρκελώνη ειχα μια μεγαλούτσικη :) και την στραβοκοιταξαν στον ελεγχο..αλλα ειχα μεσα ενα φουτερ που εβγαλα και φορεσα η τσαντα ξεφουσκωσε και περασα..και στις δυο περιπτώσεις ειχα και μικρη βαλίτσα μαζι που επρεπε να μπει σε αυτο το σταντ που εχουν.

παιδια χρειαζομαι αμεση βοηθεια και απαντηση εκανα βλακεια με τις ωρες και εκλεισα αλλες απο εκεινες που θελαμε να κλεισουμε με την παρεα μου και τωρα δεν ξερω πως μπορω να τις αλλαξω . παρακαλω βοηθηστε με
Δεν θελω να σου γραψω κακα μαντατα αλλα δεν νομιζω οτι αλλάζουν οι ωρες , εχει τυχει να διορθωσουν ορθογραφικο λαθος σε ονομα, αλλα ωρες δεν το εχω ξανακουσει..παρε ομως ενα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατων
 
Last edited by a moderator:

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν θελω να σου γραψω κακα μαντατα αλλα δεν νομιζω οτι αλλάζουν οι ωρες , εχει τυχει να διορθωσουν ορθογραφικο λαθος σε ονομα, αλλα ωρες δεν το εχω ξανακουσει..παρε ομως ενα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατων
στην ουσία εσύ θες άλλη πτήση.. δεν αλλάζουν αυτά!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εσωτερικο δεν μετρανε...σιγουρα εχω πεταξει 3-4 φορες .. Πέρσι απο Ρωμη -Βαρκελώνη ειχα μια μεγαλούτσικη :) και την στραβοκοιταξαν στον ελεγχο..αλλα ειχα μεσα ενα φουτερ που εβγαλα και φορεσα η τσαντα ξεφουσκωσε και περασα..και στις δυο περιπτώσεις ειχα και μικρη βαλίτσα μαζι που επρεπε να μπει σε αυτο το σταντ που εχουν.
Για εξωτερικό είναι η πτήση. Και ναι, μιλάω για τη 2η χειραποσκευή, όχι αυτή που μπαίνει στο γνωστό καλαθάκι. Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom