Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εδώ αναφέρεται σε κάποιες διαστάσεις
http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions#regulations-checkedbaggage
81cms (ύψος), 119cms (πλάτος) και 119cms (βάθος)
αλλά δεν κατάλαβα καλά αν ισχύει μόνο για τα αντικείμενα που μεταφέρεις η και για τις βαλίτσες.
δεν αναφέρετε σε βαλιτσα αλλα μεγαλο αντικείμενο πχ σε ενα μεγαλο μουσικο οργανο που θα ηθελες να παρεις μαζι σου..κλπ..κλπ..

οταν εχω πληρωσει για τη βαλιτσα εννοεις?
Ναι εσυ εχεις πληρωσει για βαλιτσα οποτε παρε οποια εχεις αλλα μεχρι 15 κιλα βαρος
 
Last edited by a moderator:

VangelisVa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Καλημέρα σας
Σας ξαναγράφω όπως είχα πει για το θέμα με τις στρατιωτικες ταυτότητες.
Σήμερα το πρωι ταξίδεψε ο αδερφός μου από Κύπρο Έλλαδα με ryanair με τη στρατιωτικη του ταυτότητα και πεταξε κανονικά χωρίς κανένα προβλημα.
 

despoina87

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια,Καναδας
θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση..οταν θα κανω e-check in, θα μου γραφει πανω στο boarding pass τον αριθμο των θεσεων; δεν εχω κανει επιλογη θεσεων οταν εκλεισα τα εισιτηρια,γι αυτο...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Θέσεις μπορείς να κλείσεις και όταν κάνεις e-check in, με πληρωμή βέβαια.
Αν δεν κλείσεις θέση δεν θα γράφει το νούμερο κάποιας θέσης το εισιτήριο και θα καθίσεις όπου βρεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση..οταν θα κανω e-check in, θα μου γραφει πανω στο boarding pass τον αριθμο των θεσεων; δεν εχω κανει επιλογη θεσεων οταν εκλεισα τα εισιτηρια,γι αυτο...
Αν κάνεις τσεκ ιν 7 μέρες πριν από την πτήση σου, ναι πάνω στο boarding pass θα σου γράφει και τις θέσεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
οκ..ευχαριστω για τις απαντησεις!!!
Να ξέρεις πως η δικιά μου ισχύει!!!
Δεν το λέω κάπως και καλά, αν και είμαι σίγουρος πως και η kabamarou το ξέρει και μπερδεύτηκε, έχει αλλάξει το σύστημα και πλέον αν δεν πληρώσεις για έξτρα θέση, πρέπει να κάνεις το τσεκ ιν 7 ημέρες πριν από την πτήση ώστε δώσει αυτόματα θέση.
 

despoina87

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια,Καναδας
ααα μαλιστα! κι εγω αυτο ηξερα πως καθεσαι οπου προλαβεις :pαλλα αφου αλλαξε το συστημα ενταξει!! επισης πρεπει να κανω check-in και για την ημ/νια επιστροφης,ετσι;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Να ξέρεις πως η δικιά μου ισχύει!!!
Δεν το λέω κάπως και καλά, αν και είμαι σίγουρος πως και o kabamarou το ξέρει και μπερδεύτηκε, έχει αλλάξει το σύστημα και πλέον αν δεν πληρώσεις για έξτρα θέση, πρέπει να κάνεις το τσεκ ιν 7 ημέρες πριν από την πτήση ώστε δώσει αυτόματα θέση.
Είναι ο όχι η. :)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Έχει δίκιο ο jimp για τις θέσεις που λέει. Έχει αλλάξει το σύστημα.

Έκανα πριν λίγο check-in για κάποιους και το διαπίστωσα αυτό.Αν θέλεις να επιλέξεις που θα κάτσεις πληρώνεις για αυτό ανάλογα με την θέση που θέλεις. Κάποιες θέσεις είναι πιο ακριβές από άλλες.Αν δεν θέλεις να πληρώσεις σου επιλέγει το σύστημα από μόνο του κάποιες θέσεις.Για το πήγαινε μου έβαλε τις θέσεις στην ίδια σειρά αλλά όχι δίπλα δίπλα ενώ για το έλα μου έβαλε και τις 2 θέσεις δίπλα δίπλα.
Απλά το σύστημα σου δίνει αυτόματα θέσεις και πριν τις 7 ημέρες(μέχρι 15 ημέρες πριν λογικά) γιατί εγώ έκανα πριν λίγο check-in για τις 2 Απριλίου και μου έδωσε θέσεις.

Α και είμαι άντρας και όχι γυναίκα αλλά εφόσον δεν φαίνεται στο προφίλ ξεκάθαρα είναι εύκολο να μπερδευτεί κάποιος.:)
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.848
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom