Ερωτησεις για Ρωμη

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Με την terravision δεν είσαι σίγουρος αν πραγματοποιηθεί το δρομολόγιο. Είναι λίγο οριακό τώρα να φυγεις 16:30 περισσότερο λόγο κίνησης. Το 15:00 είναι ασφαλές.
Με έβαλες σε σκέψεις τώρα γιατί ήθελα να κερδίσω περισσότερο χρόνο για την πόλη...και το 15:00 μου φαινόταν νωρις :rolleyes-80:

Λες να έχει τόση κίνηση; θεωρητικά θέλει ένα 40λεπτο για να φτάσει...

Και όταν λες δεν είναι σίγουρο ότι θα πραγματοποιηθεί το δρομολόγιο τι εννοείς; Γιατί να ακυρωθεί δλδ ;
 

stathis1990

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου! Λεω οποτε μετα το Βατικανο κατα τις 15:00 δηλαδη να παω εκει μιας και ενα διωρο ειναι επαρκες!! Τη βαρκαδα την ρωτησα πιο πολυ για την κοπελα μου!

Σε ευχαριστω και για το σαιτ, κανα δυο μερες πριν φτασω θα μπω να τσεκαρω. Αλλα για να μου λες γα τετοιες θερμοκρασιες ενα κασκολ και ενα σκουφι μαλλον θα χρειαστει!



Για τη μερα που θα φτασω δεν με καιει τοσο γιατι και να χασω το λεωφορειο θα παρω οντως το επομενο. Το ερωτημα που εκανα και που με καει περισσοτερο ειναι

1. Αν εχω στανταρ θεση στην επιστροφη με την terravision στις 16:30 που εχω κλεισει, γιατι αν παω και μου πουν οτι δεν εχουμε θεσεις (ενω εχω κλεισει εισιτηριο) χανω το αεροπλανο και
2. Αν φυγω στις 16:30 που εχω κλεισει, ειμαι οκ για το αεροδρομιο?? Εχω μονο χειραποσκευη αλλα η επιβιβαση σταματαει 17:45 (απο τη στιγμη που η πτηση ειναι 18:15). Ειμαι safe δηλαδη?
Καλημέρα!Όντως με των 16.30 είσαι λίγο οριακά.Μπορεί κ να μην έχεις θέμα αλλά μην το διακινδυνέψεις.Αυτό που πρέπει να προσέξεις με την terravision είναι να είσαι νωρίτερα απ'ότι φεύγει το λεωφορείο(περίπου μισή ώρα πριν) γιατί εμείς πήγαμε ένα τέταρτο πριν κ επειδή γέμισε νωρίτερα έφυγε!Κ είχαμε κ εμείς κλεισμένα κ πληρωμένα τα εισιτήρια!Για να σε διαφωτίσω η terravision έχει λεωφορείο κάθε μισή ώρα κ με το που φεύγει ένα έρχεται αμέσως το επόμενο κ περιμένει να γεμίσει για να φύγει αλλά αν γεμίσει στα πρώτα 5 λεπτά φεύγει!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλημέρα!Όντως με των 16.30 είσαι λίγο οριακά.Μπορεί κ να μην έχεις θέμα αλλά μην το διακινδυνέψεις.Αυτό που πρέπει να προσέξεις με την terravision είναι να είσαι νωρίτερα απ'ότι φεύγει το λεωφορείο(περίπου μισή ώρα πριν) γιατί εμείς πήγαμε ένα τέταρτο πριν κ επειδή γέμισε νωρίτερα έφυγε!Κ είχαμε κ εμείς κλεισμένα κ πληρωμένα τα εισιτήρια!Για να σε διαφωτίσω η terravision έχει λεωφορείο κάθε μισή ώρα κ με το που φεύγει ένα έρχεται αμέσως το επόμενο κ περιμένει να γεμίσει για να φύγει αλλά αν γεμίσει στα πρώτα 5 λεπτά φεύγει!
Σε ευχαριστώ και εσένα για την απάντηση. Από το σάιτ είδα ότι μπορώ να αλλάξω την ώρα του εισιτηρίου αλλά έκλεισα 16:30 γιατί μου φαινόταν οκ και προφανώς για να κερδιςω χρόνο.Το κακό είναι ότι για την ώρα που το θέλω δεν έχει ανα μισή ώρα! Πριν το 16:30 έχει δυστυχώς μόνο 15:00. Όποτε βλεπω να το αλλάζω και θα χάσουμε δυστυχώς και άλλη ώρα από τη ρωμη...:(

Έπρεπε από την αρχή για την επιστροφή να κλείσω με άλλο λεωφορείο. Πάει τώρα...
 

stathis1990

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Σε ευχαριστώ και εσένα για την απάντηση. Από το σάιτ είδα ότι μπορώ να αλλάξω την ώρα του εισιτηρίου αλλά έκλεισα 16:30 γιατί μου φαινόταν οκ και προφανώς για να κερδιςω χρόνο.Το κακό είναι ότι για την ώρα που το θέλω δεν έχει ανα μισή ώρα! Πριν το 16:30 έχει δυστυχώς μόνο 15:00. Όποτε βλεπω να το αλλάζω και θα χάσουμε δυστυχώς και άλλη ώρα από τη ρωμη...:(

Έπρεπε από την αρχή για την επιστροφή να κλείσω με άλλο λεωφορείο. Πάει τώρα...
Oκ αν χρειαστείς οτιδήποτε άλλο που μπορώ να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Oκ αν χρειαστείς οτιδήποτε άλλο που μπορώ να βοηθήσω πολύ ευχαρίστως!
Σε ευχαριστω και παλι. Αν χρειαστω κατι αλλο μεχρι την αλλη βδομαδα που φευγω θα σε ενημερωρω ναι!
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Και όταν λες δεν είναι σίγουρο ότι θα πραγματοποιηθεί το δρομολόγιο τι εννοείς; Γιατί να ακυρωθεί δλδ ;
Είναι μια περίεργη κατάσταση με την terravision, ο ιδιοκτήτης είναι σε κατ'οίκον περιορισμό και έχει προσωρινή διοίκηση. Οτι και να συμβεί στις 15:00 έχεις αρκετό χρόνο για να βρεις εναλλακτικό σχέδιο.
 

deboradeb

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους
Είναι να πάω διακοπές στη Ρώμη.θα μείνω στο Τραστέβερε και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τις μεταφορές εντός της πόλης,μπορώ με τα πόδια;και αν όχι π λεωφορεία πάνε προς κέντρο και Βατικανό (από Τραστέβερε).

Επίσης θέλω να μου πεις κάποιος με λεπτομέρειες πως θα φτάσω στο Τραστέβερε από το αεροδρόμιο Τσιαμπίνο.

Ευχαριστώ πολυ
 

abebabloum

Member
Μηνύματα
15
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Φίτζι
Καλησπέρα σε όλους
Είναι να πάω διακοπές στη Ρώμη.θα μείνω στο Τραστέβερε και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με τις μεταφορές εντός της πόλης,μπορώ με τα πόδια;και αν όχι π λεωφορεία πάνε προς κέντρο και Βατικανό (από Τραστέβερε).

Επίσης θέλω να μου πεις κάποιος με λεπτομέρειες πως θα φτάσω στο Τραστέβερε από το αεροδρόμιο Τσιαμπίνο.

Ευχαριστώ πολυ

Kαλησπέρα!!! Από Τραστέβερε είναι πολύ εύκολο με τα εξής λεωφορεία να πας παντού: 81 (Βατικανό) , 81,85,87 (Κολοσσαίο,Πιάτσα Βενέτσια,Σαν Κλεμέντε,Σαν Τζοβάνι Ιν Λατεράνο), 87 (Σαν Πιέτρο Ιν Βίνκολι), 81,85 (Φοντάνα Ντι Τρέβι), 80 (Βία Βένετο), 81,87 (Πάνθεον,Πιάτσα Ναβόνα)..
Για βρείς τη συγκεκριμένη στάση θα περάσεις τη γέφυρα Ponte Palatino, κατεβαίνεις τη Vio de Ponte Rotto και βρίσκεις τη στάση Petroselli .. απλώς να τσεκάρεις τη κατεύθυνση ;););) Αν μένεις στη νότια πλευρά προς το ποτάμι βολεύει πολύ :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom