Δανία Νορβηγία Σουηδία Ερωτηση περι Σκανδιναβιας

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Παιδια παρολο που ειναι λιγο νωρις,σκεφτομαστε ,για του χρονου το καλοκαιρι,να παμε Σκανδιναβία.Με γκρουπ δεν το τολμώ-τη μονη φορα που πηγαμε Ευρωπη ηταν Ισπανια και οπως λεει κι η Ερση αισθανθηκαμε λιγο αβολα για το πως σε αντιμετωπιζουν οι ξεναγοι και γενικα ολο αυτο το πακετακι κουραζει-anyway!!!Λεμε λοιπον να δουμε Στοκχολμη-Μπεργκεν-Οσλο-Κοπεγχαγη και...???Υπολογιζουμε γυρω στις 10-12 μερες,το πολυ,θα ειναι κι ο μικρος μαζι μας...Δωστε μας τα φωτα σας,παντελως ασχετοι οσον αφορα αεροπορικες,τρενα,καραβια κτλ.Εριξα μονο μια ματια και ειδα πως η AUSTRIAN και η AIRBALTIC-με την οποια πηγαμε RIGA το Πασχα,μια χαρα εταιρεια μας φανηκε-ειναι με πιο χαμηλες τιμες για αυτες τις χωρες.Ομως,εντος των χωρων και μεταξυ τους?Επισης τι πρεπει να δουμε οπωσδηποτε,μουσεια,παρκα??
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
-και που υπαρχετε δηλ:lol:
DEFKALION σε εχω κι ενα αγχος,μην και ειμαι σε λαθος σημειο,πες το μου αν ναι...ακομη σας μαθαινω,you know!!!
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Παιδια παρολο που ειναι λιγο νωρις,σκεφτομαστε ,για του χρονου το καλοκαιρι,να παμε Σκανδιναβία.Με γκρουπ δεν το τολμώ-τη μονη φορα που πηγαμε Ευρωπη ηταν Ισπανια και οπως λεει κι η Ερση αισθανθηκαμε λιγο αβολα για το πως σε αντιμετωπιζουν οι ξεναγοι και γενικα ολο αυτο το πακετακι κουραζει-anyway!!!Λεμε λοιπον να δουμε Στοκχολμη-Μπεργκεν-Οσλο-Κοπεγχαγη και...???Υπολογιζουμε γυρω στις 10-12 μερες,το πολυ,θα ειναι κι ο μικρος μαζι μας...Δωστε μας τα φωτα σας,παντελως ασχετοι οσον αφορα αεροπορικες,τρενα,καραβια κτλ.Εριξα μονο μια ματια και ειδα πως η AUSTRIAN και η AIRBALTIC-με την οποια πηγαμε RIGA το Πασχα,μια χαρα εταιρεια μας φανηκε-ειναι με πιο χαμηλες τιμες για αυτες τις χωρες.Ομως,εντος των χωρων και μεταξυ τους?Επισης τι πρεπει να δουμε οπωσδηποτε,μουσεια,παρκα??
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
-και που υπαρχετε δηλ:lol:
DEFKALION σε εχω κι ενα αγχος,μην και ειμαι σε λαθος σημειο,πες το μου αν ναι...ακομη σας μαθαινω,you know!!!
Δεν είναι θέμα άγχους, αλλά δεν είναι πιο λογικό να μπει στην ενότητα "αναζήτηση πληροφοριών" - Ευρώπη;
Επί της ουσίας η καλύτερη λύση είναι να πάρεις 1-2 βιβλία-οδηγούς, για να έχεις μια πλήρη λίστα με τα αξιοθέατα και να διαλέξεις με βάση και τις προτιμήσεις σας.
Όμορφα είναι και στη Βαλτική, πχ Ρήγα ή Ταλλιν και αρκετά πιο οικονομικά.
Στοκχόλμη είναι πολύ ωραία. Έχει πολλά πράγματα να κάνεις και να δεις, αλλά και λίγο να κάτσεις θα την απολαύσεις.
Οσλο-Μπέργκεν ειναι και στα δικά μου πλάνα, πρέπει να είναι πανέμορφα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.315
Μηνύματα
887.676
Μέλη
38.980
Νεότερο μέλος
juanito

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom