Γενικά Ερώτηση για ποιότητα και αξιοπιστία αεροπορικών εταιριών

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Το 2000 είχε βάλει και Γιοχάννεσμπουργκ και Κέιπ. Μετά τις διέκοψε (όταν πήγα εγώ)και τώρα ξανάεβαλε το JNB και δεν ξέρω αν ξαναπρόσθεσε το CPT.
 

dreamer

Member
Μηνύματα
76
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
λατρεμένο Παρίσι ξανά...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία..Γη του Πυρός
Για Turkish δηλώνω ανίδεη. Με Air China ταξίδεψα για Παρίσι και πραγματικά ενθουσιάστηκα. Ανετοι χώροι, εξυπηρετικότατοι, καλό σνακ και ταξίδι που ούτε που το καταλάβαμε. Αν την ξαναπετύχουμε για κάποιο προορισμό, θα την χτυπήσουμε sans voir
 

perkouv

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ιαπωνία, Μαρόκο
Ωραία όλα αυτά, φίλοι μου, για το άψογο σέρβις της Turkish Airlines κλπ., αλλά αναρωτιέμαι αν είναι ασφαλείς οι πτήσεις με αυτή την εταιρεία... Σκοπεύω να κάνω τέλος Μαρτίου ένα ταξίδι στο Χονγκ Κονγκ και, πράγματι, σε σύγκριση με άλλες εταιρείες, οι τιμές των τουρκικών αερογραμμών είναι ασυναγώνιστες. Ψάχνοντας όμως πληροφορίες στο διαδίκτυο για την Τurkish, διάβασα πριν λίγο ότι πέρυσι το Φεβρουάριο είχε ατύχημα στο Άμστερνταμ κατά την προσγείωση και "πάγωσα". Πάνω που ήμουν έτοιμος να κλείσω για Χονγκ Κονγκ με Turkish Airlines, άρχισα να το ξανασκέπτομαι. Τι λέτε εσείς;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Να το βάλω εδώ να μην ανοίγω άλλο topic...

Νέα εντυπωσιακή επέκταση των Τουρκικών αερογραμμών...Accra, Entebbe, Dar Es Salaam στην Αφρική, Sochi στη Ρωσία, Washington, Los Angeles στις ΗΠΑ, και Erbil, Shiraz στο Ιρακ και το Ιραν... είπατε τίποτε????

Απλά αυτή την στιγμή είναι η ταχύτερα αναπτυσόμενη αεροπορική εταιρία στον κόσμο... το δίκτυο της συγκρίνετε πλέον ευθέως με εταιρίες κολοσσούς... ναι ναι οι Τούρκοι που συνέχεια με ρωτάτε αν είναι αξιόπιστοι...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.837
Likes
18.867
Θα πετάξουμε μαζί τους τον Ιούλιο-Αύγουστο, οπότε θα έχουμε να πούμε...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
κι εγω την χαλβαδιαζω για μπανγκοκ....:roll:
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
Πήρα την Turkish από Abu Dhabi για Κωνσταντινούπολη και μετά για Αθήνα .
Λοιπόν από Abu Dhabi τo αεροπλάνο ήταν το διπλάσιο από αυτό που ειχε βάλει η etihad όταν πήγαινα αλλά λίγο πιο παλίο .Ευρύχωρο με ευγενέστατες αεροσυνοδούς.Της Etihad για παράδειγμα φαίνονταν ευγενικές αλλά ήταν γαιδούρες και νευρικές.
Το μόνο που με χάλασε ήταν ότι για Κωνσταντινούπολη Αθήνα μπήκαμε σε ένα μικρούλι αεροπλάνο και είχε και κάποιες αναταράξεις πάνω από την Αθήνα και όσο να ναι .
ψιλοσκεφτόμουν ....που μπήκα και τέτοια.Όμως είχε ωραίο πρωινό....
Είμαι λίγο άσχετη από αεροπλάνα ελπίζω να βοήθησα λιγάκι
 

Gyristra

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Πειτε μου και εμενα για την air-Egypt αν ειναι ασφαλη τα αεροπλανα της?Βρισκω πολυ φτηνη πτηση και με προβληματιζει ,ειχα διαβασει οτι οι πολυ φτηνες αεροπορικες βγαζουν απο τα ανταλλακτικα ,γιατι χρησιμοποιουν μεταχειρισμενα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πειτε μου και εμενα για την air-Egypt αν ειναι ασφαλη τα αεροπλανα της?Βρισκω πολυ φτηνη πτηση και με προβληματιζει ,ειχα διαβασει οτι οι πολυ φτηνες αεροπορικες βγαζουν απο τα ανταλλακτικα ,γιατι χρησιμοποιουν μεταχειρισμενα.
Βοηθήστε με να καταλάβω... Έχεις χάρτη που δείχνει ότι έχεις φτάσει μέχρι το Σουρινάμ και τη Γουινέα Κονακρυ, και δε μπορείς να ξεχωρίσεις μια low cost αεροπορική (LCC) από μια full service?

Επίσης, που το διάβασες αυτό? Ότι έντυπο και να ήταν, να μην το ξανανοίξεις. Ποτέ. Ποτέ. ΠΟΤΕ. Δεν υπάρχει καμία απολύτως συσχέτιση του αν μια εταιρία είναι LCC η όχι με το αν είναι ασφαλής ή όχι.

Τώρα, για το αν η Egyptair (MS) ειδικά είναι ασφαλής, αυτό είναι άλλο θέμα (σε καμμία περίπτωση η MS δεν είναι LCC). Δεν έχω ιδία αντίληψη για την MS, αλλά κάτι ειδικοί εδώ γύρω μου λένε να μη στείλω ούτε γράμμα μαζί τους....
 

Gyristra

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Τaver,στα μερη αυτα εχω παει με φορτηγο πλοιο ,ο αντρας μου ειναι συνταξιουχος ναυτικος και τον ακολουθουσα συχνα στα ταξειδια του,το Σουριναμ συγκεκριμενα το εχω διασχισει με το πλοιο, φορτωσαμε αλουμινιο για το San croix,τα αεροπορικα εισιτηρια μας τα εβγαζε το γραφειο και ηταν με γνωστες εταιρειες ,τωρα τελευταια αρχισα να ψαχνω για πιο οικονομικα πακετα,φυσικα οχι και να πεθανουμε στην ταλαιπωρια,ουτε να κινδυνεψουμε .Και μια που μου θυμισες το Σουριναμ,στις οχθες του ποταμου ειδα για πρωτη φορα καλυβες πανω στα δενδρα δυστυχως δεν ξερω να ανεβαζω φωτο να σας τις δειξω και δεν ειναι τραβηγμενες με ψηφιακη διοτι τοτε δεν υπηρχαν.:) Αν γνωριζεις κατι ακομα ενημερωσε με,ευχαριστω εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.069
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom