Ερώτηση για yeego

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Λοιπόν, έχω μια ερώτηση και καίγομαι. Παω να κλείσω απο το yeego ένα ξενοδοχείο που έχω βρει, και όταν κοιτάζω για διαθεσιμότητα τις μέρες που με ενδιαφέρουν βγάζει μια σημείωση απο κάτω:
On request. This booking will be confirmed if availiable within 24 hours

Λοιπόν η ερώτηση απευθείνεται σε όποιον χρησιμοποιεί το yeego. Αυτή τη σημείωση την βγάζει πάντα για να είναι καλυμένοι 100% κι αυτοί, ή όντως είναι το ξενοδοχείο full και κάνω την κράτηση με την ελπίδα να ακυρώσει κάποιος και να βρώ δωμάτιο στις επόμενες 2 μέρες; Και είναι σημαντικό να ξέρω, εάν είναι να κλείσω κάπου αλλού μιας και θέλω δωμάτιο για μέσα προς αρχές Ιούλη.

Ευχαριστώ.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Η yeego θα κανει ερωτηση διαθεσιμοτητας στο ξενοδοχειο που σε ενδιαφερει και θα λαβεις e mail επιβεβαιωσης ή απορριψης του αιτηματος σου εντος της προθεσμίας των 24 ωρων που σου εχουν θεσει. Εαν υπαρχει διαθεσιμοτητα, η καρτα σου θα χρεωθει αυτοματα και θα σου στειλουν ταυτοχρονα και το voucher μεσα στην ιδια προθεσμια
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Όταν η διαθεσιμότητα είναι σίγουρη τότε το δείχνει από την αρχή και η κράτηση γίνεται απευθείας. Στην περίπτωσή σου θα πρέπει να περιμένεις για 24 ώρες. Όσο συντομότερα το κλείσεις τόσο νωρίτερα θα το ξέρεις αν είναι διαθέσιμο ή όχι.
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Αχα.. Δηλαδή, απ'ότι κατάλαβα κάνω την κράτηση και τον σταυρό μου παράλληλα να έχει δωμάτιο. Οκ λοιπόν, ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αχα.. Δηλαδή, απ'ότι κατάλαβα κάνω την κράτηση και τον σταυρό μου παράλληλα να έχει δωμάτιο.
Αν εισαι χριστιανος, ναι.

Δυο φορες μου εχει συμβει αυτο στη yeego. Τη μια ειχε τελικα δωματιο το ξενοδοχειο, την αλλη οχι.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
εχει κανει κανεις κρατηση σχετικα προσφατα στην ευρωπη(αν ηταν και ιταλια ακομα καλυτερα)μεσω yeego.com και αν ναι ποια ηταν η εμπειρια του? Με ενδιαφερει γιατι εχω βρει πολυ συμφερουσα τιμη για μενα και ενδιαφερομαι αμεσα. ευχαριστω
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
To έχω χρησιμοποιήσει ήδη 3 φορές στην Ευρώπη (Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία) και δεν αντιμετώπισα πουθενά πρόβλημα.:)
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παιδια ευχαριστω. Με αγχωνε οτι εγω εβρισκα απο μηχανες αναζητησης και απο περιεργεια εστελνα μηνυμα στο εκαστοτε ξενοδοχειο και μου ελεγαν πως δεν συνεργαζονται απευθειας με το yeego και κολλαγα...

emouli απο την αναφορα σου γραφεις οτι εκλεισες ιταλια. εγω που ενδιαφερομαι για ρωμη και ειναι ιταλια,προφανως και δουλευει σαν εταιρεια εκει η yeego

To έχω χρησιμοποιήσει ήδη 3 φορές στην Ευρώπη (Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία) και δεν αντιμετώπισα πουθενά πρόβλημα.:)
ιταλια ηταν σχετικα προσφατο το κλεισιμο?
 
Last edited by a moderator:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Το yeego είναι σάιτ που συνεργάζεται με tour operators από διάφορες χώρες. Ουσιαστικά κάνει τον μεσάζοντα ανάμεσα σε αυτούς που πουλάν και σε εμας που αγοράζουμε. Τα ξενοδοχεία έχουν συμβάσεις με τους tour operators.
Κι εγώ στη Ρώμη το είχα χρησιμοποιήσει πέρσι τα Χριστούγεννα.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τελευταία φορά έκλεισα από το yeego το καλοκαίρι για Κωνσταντινούπολη. Η τιμή του ξενοδοχείου ήταν λιγότερο από την μισή από αυτή που έβρισκα σε άλλα σάιτ. Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, όπως και τις άλλες φορές που έχω κλείσει από αυτό.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Τελευταία φορά έκλεισα από το yeego το καλοκαίρι για Κωνσταντινούπολη. Η τιμή του ξενοδοχείου ήταν λιγότερο από την μισή από αυτή που έβρισκα σε άλλα σάιτ. Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, όπως και τις άλλες φορές που έχω κλείσει από αυτό.
Ευχαριστώ mariath

Το yeego είναι σάιτ που συνεργάζεται με tour operators από διάφορες χώρες. Ουσιαστικά κάνει τον μεσάζοντα ανάμεσα σε αυτούς που πουλάν και σε εμας που αγοράζουμε. Τα ξενοδοχεία έχουν συμβάσεις με τους tour operators.
Κι εγώ στη Ρώμη το είχα χρησιμοποιήσει πέρσι τα Χριστούγεννα.
Emouli να φανταστείς ότι είχα καταλήξει σε αυτό που είχες πάει The church hotel αλλά με όλη αυτή τη καθυστέρηση δεν έχει διαθέσιμα τρία δωμάτια στη τιμή που είχε αρχικά να
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom