ΗΠΑ Εστα η Βιζα?

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Όποιος κάνει αίτηση για έστα ας κάνει ένα κόπο να μας πει αν τον ρωτάει αν έχει επισκεφθεί Συρίες, Ιράν, Σουδάν και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις περικαλώ.
Δυστυχως ρωταει !
Μετα τα γραφικά αν εισαι ναρκομανης , τρομοκρακτης κτλ η τελευταια ερωτηση ειναι αν ταξιδεψες απο το 2011 και μετά σε 4 κρατη, αυτά που αναφερεις και άλλο ενα που τωρα δεν θυμάμαι.
Εγω αναρωτιεμαι αν βαλεις ναι , τι γινεται ; Σου δινουν εστα ή όχι ;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! Από τότε που με βοηθήσατε να πραγματοποιήσω το πρώτο μου υπερατλαντικό άνευ γκρουπ μου είστε ανεκτίμητοι! Σε όλα μου τα "μοναχικά" ταξίδια..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εγω αναρωτιεμαι αν βαλεις ναι , τι γινεται ; Σου δινουν εστα ή όχι ;
Λογικά,θα χάσεις τα λεφτά σου...τα 14$.
Οι χώρες είναι Ιραν,Ιρακ,Συρία και Σουδάν και ετοιμάζονται να βάλουν και Υεμένη,Λιβύη και Σομαλία....
http://www.cbp.gov/travel/internati...ement-and-terrorist-travel-prevention-act-faq
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Λογικά,θα χάσεις τα λεφτά σου...τα 14$.
Οι χώρες είναι Ιραν,Ιρακ,Συρία και Σουδάν και ετοιμάζονται να βάλουν και Υεμένη,Λιβύη και Σομαλία....
http://www.cbp.gov/travel/internati...ement-and-terrorist-travel-prevention-act-faq
Μα αν ετοιμαζω ταξιδι για Αμερική το προβλημα μου δεν θα ειναι τα 14 δολλαρια !
Θα ειναι οτι χωρίς εστα δεν θα μπορω να παω !
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Μα αν ετοιμαζω ταξιδι για Αμερική το προβλημα μου δεν θα ειναι τα 14 δολλαρια !
Θα ειναι οτι χωρίς εστα δεν θα μπορω να παω !
Ναί σίγουρα δεν είναι τα 14...Το είπα, γιατί θα σου αρνηθούν στα σίγουρα την εστα.Οπότε,η μόνη συνέπεια θα είναι να χάσεις τα λεφτά.Πάντως,αν θέλεις να πας,ξεκίνα την διαδικασία για βίζα.Μόνο αυτή την επιλογή έχεις,δυστυχώς.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ναί σίγουρα δεν είναι τα 14...Το είπα, γιατί θα σου αρνηθούν στα σίγουρα την εστα.Οπότε,η μόνη συνέπεια θα είναι να χάσεις τα λεφτά.Πάντως,αν θέλεις να πας,ξεκίνα την διαδικασία για βίζα.Μόνο αυτή την επιλογή έχεις,δυστυχώς.
Η ερωτηση μου ηταν ρητορικη . Δεν εχω παει σε καποια απο αυτες τις χωρες !
Αλλά αρκετος κοσμος εχει παει Ιράν ....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναί σίγουρα δεν είναι τα 14...Το είπα, γιατί θα σου αρνηθούν στα σίγουρα την εστα.Οπότε,η μόνη συνέπεια θα είναι να χάσεις τα λεφτά.Πάντως,αν θέλεις να πας,ξεκίνα την διαδικασία για βίζα.Μόνο αυτή την επιλογή έχεις,δυστυχώς.
Πόσο καιρό παίρνει να σου κλείσουν ραντεβού, ξέρουμε;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πόσο καιρό παίρνει να σου κλείσουν ραντεβού, ξέρουμε;
Βασικά θα έπρεπε να ρωτάς πόσο χρόνο σου παίρνει να τους πιάσεις στο τηλέφωνο, ώστε να ρωτήσεις πόσο χρόνο παίρνει να σου κλείσουν ραντεβού :D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.515
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δηλαδή η μόνη διαδικασία για να κλείσω ραντεβού είναι τηλεφωνικώς; Αν πάω από την πρεσβεία ή ηλεκτρονικώς δε γίνεται;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Το παλιο καλό καιρό δεν κλειναμε ραντεβου .
Πηγαιναμε απο τις 7 το πρωι και ξεροσταλιαζαμε στο πεζοδρομιο να παρουμε σειρά εως τις 9 που ανοιγε η πρεσβεία .Μετά σου εδιναν χαρτάκι με νουμερο και περιμενες να ελθει η σειρά σου για την "ανάκριση".
Τωρα δεν ξερω αν αλλαξε αυτό .
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το θυμάμαι κι'εγώ αυτό με την αναμονή, αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος ότι ήταν συγκεκριμένη μέρα που έπρεπε να πας. Έχουν περάσει και πολλά χρόνια, δεν είμαι σίγουρος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom