ΗΠΑ Εστα η Βιζα?

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αυτο που ρωταει ειναι αν η πτηση σου σου θα εχει ανταποκριση σε καποια πολη των ΗΠΑ,για να πας σε καποια αλλη χωρα....
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
αααα τελεια σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση οποτε αφου εγω σκοπευω να παω μεσω Μαδριτης και Λονδινου θα απαντησω οχι σωστα; Συγνωμη που γινομαι υπεραναλυτικη αλλα καλο ειναι να ξερεις απο πριν παρα να γινουν λαθη!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
"Υποδείξτε εάν το ταξίδι σας τις ΗΠΑ πραγματοποιείται κατά τη διαμετακόμιση σε άλλη χώρα επιλέγοντας ναι ή όχι."
Συμφωνα με το πανω και την διαδρομη σου,η απαντηση ειναι "οχι"
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Επισης κοιταγα λιγο τις ερωτησεις της ESTA και αφου πατησεις οχι στη διαμετακομιση σου βγαζει να δηλωσεις την διευθυνση που θα μενεις το θεμα ειναι αν υποθεσουμε κλεισω ενα ξενοδοχειο για να εχω να δηλωσω στην αιτηση και μετα το αλλαξω θα εχω προβλημα; Θα θεωρηθει ψευδες στοιχειο;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Επισης κοιταγα λιγο τις ερωτησεις της ESTA και αφου πατησεις οχι στη διαμετακομιση σου βγαζει να δηλωσεις την διευθυνση που θα μενεις το θεμα ειναι αν υποθεσουμε κλεισω ενα ξενοδοχειο για να εχω να δηλωσω στην αιτηση και μετα το αλλαξω θα εχω προβλημα; Θα θεωρηθει ψευδες στοιχειο;
Aπόσο θυμάμαι υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης της αίτησης πριν και μετά την έγκρισή της όπου μπορείς να αλλάξεις κάποια στοιχεία μεταξύ των οποίων και η διεύθυνση που θα μένεις. Τα βασικά στοιχεία δεν αλλάζουν αν γίνουν λάθη, μόνο διεύθυνση, email..
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Aπόσο θυμάμαι υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης της αίτησης πριν και μετά την έγκρισή της όπου μπορείς να αλλάξεις κάποια στοιχεία μεταξύ των οποίων και η διεύθυνση που θα μένεις. Τα βασικά στοιχεία δεν αλλάζουν αν γίνουν λάθη, μόνο διεύθυνση, email..
ευχαριστωωω και εκει που λεει για τη διευθυνση και τα σχετικα εδω που δεν ειμαστε America και δεν εχουμε αριθμο διαμερισματος τι βαζουμε; Το αφηνουμε κενο;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
ευχαριστωωω και εκει που λεει για τη διευθυνση και τα σχετικα εδω που δεν ειμαστε America και δεν εχουμε αριθμο διαμερισματος τι βαζουμε; Το αφηνουμε κενο;
joan,αν πατησεις πανω στο ? σου βγαζει τις απαντησεις που χρειαζεσαι...
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
joan,αν πατησεις πανω στο ? σου βγαζει τις απαντησεις που χρειαζεσαι...
In the Apartment Number field, enter apartment, suite, unit, or other, as appropriate. Do not include the city and state in this field. Apartment number is optional to complete the application.
Αυτο λεει εκει τι βαζετε βρε παιδια σε εναν οροφο μενω απλα... που το λεει στο ερωτηματικο να το βαλω απο κατω...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
In the Apartment Number field, enter apartment, suite, unit, or other, as appropriate. Do not include the city and state in this field. Apartment number is optional to complete the application.
Αυτο λεει εκει τι βαζετε βρε παιδια σε εναν οροφο μενω απλα... που το λεει στο ερωτηματικο να το βαλω απο κατω...
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e2s1
Κατ'αρχην,μπορεις να επιλεξεις τα ελληνικα σαν γλωσσα,οποτε καταλαβαινεις καλυτερα τις διευκρινησεις.
Εκει λεει και στα αγγλικα και στα ελληνικα οτι ειναι προαιρετικο(optional) να συμπληρωθει ο αριθμος διαμερισματος.
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e2s1
Κατ'αρχην,μπορεις να επιλεξεις τα ελληνικα σαν γλωσσα,οποτε καταλαβαινεις καλυτερα τις διευκρινησεις.
Εκει λεει και στα αγγλικα και στα ελληνικα οτι ειναι προαιρετικο(optional) να συμπληρωθει ο αριθμος διαμερισματος.
το ειχα και στα ελληνικα. Ναι τωρα καταλαβα πως στα ερωτηματικα μεσα λεει και ποια ειναι απαραιτητα για τη συμπληρωση της αιτησης και ποια οχι. Ευχαριστω για την υπομονη και για τις απαντησεις σας! απλως ειμαι such a control freak που δεν θελω να μου απορριφθει η αιτηση!:cool:;):D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλα κανεις!ειναι κριμα για κατι που δεν καταλαβες/συμπληρωσες σωστα να σου απορριφθει...:)
 

gabriel13

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
προσφατα εκανα αιτηση για βιζα ηπα Β1-Β2 και μου αποριφθηκε
παροτι εχω κερδοφωρα επιχειρηση ( ακομα ) ,ακινητα και οικογενεια με ενα παιδι . εκανα εστα και στην ερωτηση αν μου εχει αποριφθει βιζα απαντησα οχι νομιζοντας οτι λεει για εστα και μου εγκριθηκε.
λογικα πρεπει να κανω παλι αιτηση και παλι λογικα θα μου αποριφθει.
Το ερωτημα μου ειναι ποτε πρεπει να ξανακανω αιτηση και τι αιτηση ,βιζα η εστα?
Δευτερη ερωτηση ειναι αν μπορουν οι συγγενεις μου εκει (θειοι και ξαδελφια) μπορουν να κανουν κατι.
Τριτον δεν επρεπε να μου αποριφθει το εστα εφοσον τα στοιχεια του διαβατηριου μου ηταν πλεον στο συστημα τους παροτι εγραψα λαθος την απαντηση για το αν μου εχει αποριφθει βιζα?
Παρακαλω οποιος φιλος μπορει να βοηθησει με τη πειρα του τον ευχαριστω εκ των προτερων
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom