Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.426
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Χθες περασα και πηρα , να δοκιμάσω πενιρλι :

Πενιρλι Ιωνίας.
Πανόρμου 3 και Λεωφόρο Αλεξάνδρας.
Αμπελόκηποι.


Πηρα πενιρλι με σουτζουκι, με ρώτησαν, εάν θέλω να μου το ζεστάνουν, το ζεσταίνει, μου έβαλε βουτυρο φρέσκο από πανω .

Απλά δεν υπάρχει, πολυ νόστιμο., βουτηρατο :cool:
Επειδή μένω σχεδόν δίπλα, όλα του τα πεινιρλί είναι καταπληκτικά (ίσως το καλύτερο που έχω δοκιμάσει γενικά), ενώ φτιάχνει και καλή ατομική πίτσα, και έχει και ωραίο ζυμωτό ψωμί για να αγοράσεις
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Επειδή μένω σχεδόν δίπλα, όλα του τα πεινιρλί είναι καταπληκτικά (ίσως το καλύτερο που έχω δοκιμάσει γενικά), ενώ φτιάχνει και καλή ατομική πίτσα, και έχει και ωραίο ζυμωτό ψωμί για να αγοράσεις
Ναι είναι νοστιμότατο, αλλά έχοντας φάει από εδώ , πριν χρόνια

Το Πεϊνιρλί της Ραμνούντος: Μία ιστορία γεύσης στη Νέα Ιωνία, που πάει από γενιά σε γενιά

είναι όντως καλό της Πανόρμου :cool:
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.082
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Δεν έχω φάει από το φούρνο της Ραμνούντας αλλά όλα τα προϊόντα της Πανορμου είναι τέλεια! :xalara: Αυτή η ζύμη!!!:bleh:
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Δεν έχω φάει από το φούρνο της Ραμνούντας αλλά όλα τα προϊόντα της Πανορμου είναι τέλεια! :xalara: Αυτή η ζύμη!!!:bleh:
Είναι το πιο παλιο πενιρλαδικο , έχει περασει όλη η Ελλάδα, να φαει το πενιρλι της Ραμνουντος, όποιον καλοφαγα ρωτήσεις, θα έχει φάει από εκεί.
Ειδικά το πενιρλι με κιμά είναι όνειρο, εγώ που πηγαινα μικρός εκεί, με πηγαιναν εννοώ, έτρωγα παντα με κιμά.
Τώρα της Πανόρμου, με εξέπληξε ευχάριστα, βάζουν και βουτυρο, πριν στο δώσουν, παροτι δεν είμαι του φαγητου, είναι υπέροχο :cool:
 

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
-Μπορεί κανείς να σκεφτεί ένα μαγαζί για φαγητό, για 7-8 άτομα (τα μισά παιδιά), για την Παρασκευή μετά την πορεία στις τριγύρω περιοχές; Το φαγητό ας είναι καλύτερα πιο κοντά σε εφηβικά γούστα , σχετικά οικονομικό και αν είναι και λίγο πιο μοντέρνο για τους εκ έφηβους που έρχονται απο επαρχία, ακόμα καλύτερα..
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
-Μπορεί κανείς να σκεφτεί ένα μαγαζί για φαγητό, για 7-8 άτομα (τα μισά παιδιά), για την Παρασκευή μετά την πορεία στις τριγύρω περιοχές; Το φαγητό ας είναι καλύτερα πιο κοντά σε εφηβικά γούστα , σχετικά οικονομικό και αν είναι και λίγο πιο μοντέρνο για τους εκ έφηβους που έρχονται απο επαρχία, ακόμα καλύτερα..
Αν τα πράγματα δεν είναι ζόρικα από θέμα επεισοδίων μπορείτε να φάτε στα γνωστά κεμπαπτζίδικα στο Μοναστηράκι.
Αλλιώς στην <<Βόλτα>> στα Πετράλωνα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.085
Likes
1.953
-Μπορεί κανείς να σκεφτεί ένα μαγαζί για φαγητό, για 7-8 άτομα (τα μισά παιδιά), για την Παρασκευή μετά την πορεία στις τριγύρω περιοχές; Το φαγητό ας είναι καλύτερα πιο κοντά σε εφηβικά γούστα , σχετικά οικονομικό και αν είναι και λίγο πιο μοντέρνο για τους εκ έφηβους που έρχονται απο επαρχία, ακόμα καλύτερα..
Δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει ανοικτο κανενα μαγαζι στο κεντρο...κοιταξτε για τελειως ακυρη περιοχη για φαγητο ή εναλλακτικα Παγκρατι που ναι κοντα με τα ποδια απο το κεντρο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
-Μπορεί κανείς να σκεφτεί ένα μαγαζί για φαγητό, για 7-8 άτομα (τα μισά παιδιά), για την Παρασκευή μετά την πορεία στις τριγύρω περιοχές; Το φαγητό ας είναι καλύτερα πιο κοντά σε εφηβικά γούστα , σχετικά οικονομικό και αν είναι και λίγο πιο μοντέρνο για τους εκ έφηβους που έρχονται απο επαρχία, ακόμα καλύτερα..
Η πορεια κοβει τις συγκοινωνιες για καμποσες ωρες πριν και μετα την εκδηλωση. Συνηθως ειναι ειρηνικη. Κανονιστε κατι να περπατιεται.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
-Μπορεί κανείς να σκεφτεί ένα μαγαζί για φαγητό, για 7-8 άτομα (τα μισά παιδιά), για την Παρασκευή μετά την πορεία στις τριγύρω περιοχές; Το φαγητό ας είναι καλύτερα πιο κοντά σε εφηβικά γούστα , σχετικά οικονομικό και αν είναι και λίγο πιο μοντέρνο για τους εκ έφηβους που έρχονται απο επαρχία, ακόμα καλύτερα..
Αν θέλετε να αρέσει στα παιδιά και στους εφήβους τότε προτείνω Hard Rock Cafe. Νομίζω ότι σε όλους αρέσουν τα burgers. Παίζει και ωραία μουσική!
 
Last edited:

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Εγώ θα προτείνω το ''Ergon'' στη Μητροπόλεως. Έχει μεγάλο χώρο, ελληνικό μοντέρνο φαγητό και θα αρέσει στα παιδιά αφού έχει πολλά πιάτα τύπου "fast food" (αν και εφόσον παραμείνει ανοιχτό). Άλλες προτάσεις είναι πίσω από το Καλλιμάρμαρο, στο Παγκράτι πολλά εστιατόρια και ταβέρνες όπως "ΒΥΡΙΝΗΣ'', ''COLIBRI'', ''ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ Fire Kitchen'' που πας άνετα με τα πόδια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
-Μπορεί κανείς να σκεφτεί ένα μαγαζί για φαγητό, για 7-8 άτομα (τα μισά παιδιά), για την Παρασκευή μετά την πορεία στις τριγύρω περιοχές; Το φαγητό ας είναι καλύτερα πιο κοντά σε εφηβικά γούστα , σχετικά οικονομικό και αν είναι και λίγο πιο μοντέρνο για τους εκ έφηβους που έρχονται απο επαρχία, ακόμα καλύτερα..
Αν μείνουν ανοιχτά, τα TGI Fridays στους Αμπελόκηπους. Πολύ κοντά στο τερματισμό της πορείας, αρέσει από ο,τι ξέρω στους εφήβους και είναι γνωστά σε όλους.TGI Fridays™ Αμπελόκηποι · Leof. Kifisias, Athina 115 23, Grèce
 

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom