Ευρωπαικη Καρτα Ασφαλισης

paefstra

Member
Μηνύματα
13.105
Likes
41.355
Έτσι είναι, απλά το πρόβλημα είναι ότι αν δεν έχει λήξει η προηγούμενη, δεν εκδίδεται η επόμενη και αν αυτή λήγει εν μέσω ταξιδιού, έχεις να κάνεις τις διαδικασίες απ' όπου βρίσκεσαι.

Και θεωρώ ότι η μορφή αυτού του εγγράφου δεν είναι και ότι πιο ευδιάκριτο για να το δείχνεις από κινητό τηλέφωνο.
Δεν το εχω ψαξει, αλλα δεν μπορεις να δηλωσεις απωλεια πριν το ταξιδι?
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.272
Likes
6.829
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Δεν το εχω ψαξει, αλλα δεν μπορεις να δηλωσεις απωλεια πριν το ταξιδι?
Ακόμη και απώλεια να δηλώσεις η κάρτα θα ξαναβγεί μέχρι την ημερομηνία λήξης της προηγούμενης, έως τις 28/2.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.105
Likes
41.355
Τοτε οποιος ειναι στο μεταιχμιο και εχει ευρωπαικο ταξιδι θα κανει μια ιδιωτικη...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.343
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μη τα θέλουμε κι όλα δικά μας.
Αφού γλιτώσαμε την ουρά και την ατελείωτη αναμονή στο ΙΚΑ, την έλλειψη καρτών και τις χαμένες κάρτες των ταχυδρομείων αλλά και τα άπειρα τηλέφωνα που δε σήκωνε ποτέ κανένας, πάλι καλά να λέμε, αυτά είναι πταίσματα. :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.105
Likes
41.355
Μη τα θέλουμε κι όλα δικά μας.
Αφού γλιτώσαμε την ουρά και την ατελείωτη αναμονή στο ΙΚΑ, την έλλειψη καρτών και τις χαμένες κάρτες των ταχυδρομείων αλλά και τα άπειρα τηλέφωνα που δε σήκωνε ποτέ κανένας, πάλι καλά να λέμε, αυτά είναι πταίσματα. :haha:
Στο ΙΚΑ Πανεπιστημιου ηταν προισταμενος ενας ημιτρελος που εβριζε ολον τον κοσμο. 3 ωρες αναμονη ακουγα να κατεβαζει καντηλια. Οταν εμπαινα για την καρτα ετρεμα. Εμενα μου λειπει ηδη αυτη η πσυχουλα.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Στις 22/6 υπέβαλλα αίτημα για ανανέωση της κάρτας και ακόμη δεν την έχω παραλάβει! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει ή τι μπορώ να κάνω για να παραλάβω την καινούργια?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.374
Στις 22/6 υπέβαλλα αίτημα για ανανέωση της κάρτας και ακόμη δεν την έχω παραλάβει! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει ή τι μπορώ να κάνω για να παραλάβω την καινούργια?
Δεν πήρες με μαιηλ πιστοποιητικό προσωρινής κάρτας;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.186
Likes
20.566
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στις 22/6 υπέβαλλα αίτημα για ανανέωση της κάρτας και ακόμη δεν την έχω παραλάβει! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει ή τι μπορώ να κάνω για να παραλάβω την καινούργια?
Με την υποβολή της αίτησης παίρνεις το προσωρινό πιστοποιητικό που ισχύει για ένα μήνα. Η καινούργια έρχεται ταχυδρομικώς μέσα σε διάστημα ενός μήνα. Έχει τύχει να τη παραλάβω σε 4 μέρες απο την αίτηση, αλλά μία άλλη φορά την παρέλαβα ένα μήνα μετά.... Υπομονή
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.105
Likes
41.355
Στις 22/6 υπέβαλλα αίτημα για ανανέωση της κάρτας και ακόμη δεν την έχω παραλάβει! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει ή τι μπορώ να κάνω για να παραλάβω την καινούργια?
Κανε δηλωση απωλειας να ερθει νεο μειλ σε ισχυ.
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Δεν πήρες με μαιηλ πιστοποιητικό προσωρινής κάρτας;
Πήρα mail η κάρτα δεν ήρθε που συνήθως έρχεται σε 3 με 4 μέρες. Γι αυτό ανησυχώ.

Με την υποβολή της αίτησης παίρνεις το προσωρινό πιστοποιητικό που ισχύει για ένα μήνα. Η καινούργια έρχεται ταχυδρομικώς μέσα σε διάστημα ενός μήνα. Έχει τύχει να τη παραλάβω σε 4 μέρες απο την αίτηση, αλλά μία άλλη φορά την παρέλαβα ένα μήνα μετά.... Υπομονή
Αυτό θα κάνω. Υπομονή!

Κανε δηλωση απωλειας να ερθει νεο μειλ σε ισχυ.
Καλή η σκέψη σου. Μπορεί και να το κάνω. Θα δούμε.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
229
Likes
498
εμενα εχει τυχει , να παρω την προσωρινη , για να φυγω για ταξιδι και την κανονικη να μη την λαβω ποτε...
αλλες φορες παλι, την εχω λαβει μεσα σε μια βδομαδα ...
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
εμενα εχει τυχει , να παρω την προσωρινη , για να φυγω για ταξιδι και την κανονικη να μη την λαβω ποτε...
αλλες φορες παλι, την εχω λαβει μεσα σε μια βδομαδα ...
Eπιτέλους ήρθε σήμερα το πρωί!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.257
Μηνύματα
885.320
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom