Γενικά Ευρωπαϊκά φεστιβάλ: Τις βαλίτσες μας και σ' άλλη συναυλία

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Που να πρωτοπάς το καλοκαίρι!! Να έχεις χρόνο και χρήμα και να πηγαίνεις παντού!:roll:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μη συζητας! Εμενα αυτα τα μαροκινα φεστιβαλ μου εχουν καθισει πολυ, εγω να δω ποτε θα...
 

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Μη συζητας! Εμενα αυτα τα μαροκινα φεστιβαλ μου εχουν καθισει πολυ, εγω να δω ποτε θα...
Να σου πω, αν ήταν όλα εύκολα δεν θα ήταν τόσο γλυκά.. η δυσκολία κάνει τα ενδιαφέροντα να είναι κάτι παραπάνω! Οπότε υπομονή θα έρθει και αυτή η ώρα..:rolleyes:
 

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Αυτό το Μαροκινό της Εσσαουίρα συνδυάζεται καταπληκτικά με το φεστιβάλ της Βαρκελώνης!
Φτιάχνεις μια εκδρομή σούπερ!!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Μη συζητας! Εμενα αυτα τα μαροκινα φεστιβαλ μου εχουν καθισει πολυ, εγω να δω ποτε θα...

Στην Εσαουίρα, και συγκεκριμένα στην άκρη της μεγάλης παραλίας της, στο χωριό Ντιαμπάτ, έμεινε για κάποια φεγγάρια κι ο Hendrix....Λένε ότι εκεί εμπνεύστηκε το Castles in the Sand, κι από όσα είδα, μπορώ να καταλάβω το γιατί...Ως φόρο τιμής, λοιπόν, αλλά και για την απίστευτη μουσική γκνάουα, αξίζει να πας....

υ.γ. Ένας γνωστός μου έλεγε πως στην Εσαουίρα είχε δει δυο φορές τον Phil Colins...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μια και 26/6 ειναι τα γεννεθλιά μου λες να τα γορτάσω εν μεσω φεστιβάλ;
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Μια και 26/6 ειναι τα γεννεθλιά μου λες να τα γορτάσω εν μεσω φεστιβάλ;
Εννοείται!!! Προσγείωση Μαρακές και σε δυο τσιγάρα δρόμο είσαι στην Εσαουίρα!

(Κορυφαίο tip: μασαζάκι στην ταράτσα του baoussala, με μαροκινό 'Ισαάκ'!!!)
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μια και 26/6 ειναι τα γεννεθλιά μου λες να τα γορτάσω εν μεσω φεστιβάλ;
ασχετο τελειως με το θεμα και συγνωμη, αλλά εψαχνα πολυ καιρο να βρω ποιος αλλος ειναι Καρκινος σε αυτο το forum :p
Επιπλεον χαιρομαι που ειναι η Ερση :clap:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Να αναφέρουμε και το καθιερωμένο Montreux Jazz Festival από το οποίο κατά καιρούς έχουν περάσει πολύ μεγάλα ονόματα. Οι ημ/νιες για φέτος 3-18 Ιουλίου΄.

Montreux Jazz Festival | 03-18 Juillet 2009 | Home
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
DONAUINSELFEST
Σε ένα νησάκι πάνω στο ποτάμι γίνεται για 26η χρονιά το μεγαλύτερο φεστιβάλ μουσικής στην Αυστρία, το Donauinselfest www.donauinselfest.at. Τρεις ημέρες (26,27 και 28 Ιουνίου) γεμάτες μουσική, με 2000 συμμετέχοντες καλλιτέχνες, 20 σκηνές (στήνονται ανάμεσα στις γέφυρες Nordbrucke και Reichsbrucke, 600 ώρες ζωντανής μουσικής κατά μέσο όρο και πάνω από 3.000.000 επισκέπτες, είναι το μεγαλύτερο φεστιβάλ-μουσικό πάρτι της Ευρώπης, με σχεδόν όλες τις τάσεις της σύγχρονης μουσικής σκηνής να εκπροσωπούνται. Πρόσβαση με μετρό από τις γραμμές U1 και U6.

-Passport Μαΐου-Ιουνίου
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Στην Εσαουίρα, και συγκεκριμένα στην άκρη της μεγάλης παραλίας της, στο χωριό Ντιαμπάτ, έμεινε για κάποια φεγγάρια κι ο Hendrix....Λένε ότι εκεί εμπνεύστηκε το Castles in the Sand, κι από όσα είδα, μπορώ να καταλάβω το γιατί...Ως φόρο τιμής, λοιπόν, αλλά και για την απίστευτη μουσική γκνάουα, αξίζει να πας....

υ.γ. Ένας γνωστός μου έλεγε πως στην Εσαουίρα είχε δει δυο φορές τον Phil Colins...
υπέροχη η essaouira !! παρακολούθησα και το ψάρεμα της σαρδέλλας,που εκεί βγάζουν την περισσότερη στον κόσμο!! το κάστρο και η παραλία με τα ταβερνάκια και τα μαγαζάκια υπέροχα..για όποιον πάει στο μαρόκο για οποιονδήποτε λόγο!!:p
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν ξέρω για φεστιβάλ αλλά το Σάββατο στο glorius τραγουδάει ο Εric... ποιός Eric? Αφήστε την πλάκα ένας είναι ο Eric... ποιός άλλος λοιπόν θα έρθει μαζί μου στο Royal Albert hall το σάββατο το βράδυ??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.519
Μέλη
38.942
Νεότερο μέλος
evrhdhkh

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom