Κέρκυρα Εtrusco..για τους Κερκυραιους κι οχι μονο.

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Σας ζητω αρχικα συγγνωμη για τ' ολιγον τι ακυρο του θεματος, αλλα θα ηθελα να μοιραστειτε τυχον εμπειρια σας από τη "γαστρονομικη διαδρομη" στο συγκεκριμένο εστιατόριο της Κέρκυρας.
Έχω ακουσει ότι ο πασιγνωστος πλέον σε όλους σεφ χτυπάει τις τιμές..μεχρι το κόκκαλο! Αληθεύει; Κι αν ναι, αξίζει το κόστος την εμπειρία;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Φίλοι μου Κερκυραίοι πριν 1-2 χρόνια που είχαν πάει είχαν δώσει περίπου 80ευρώ το άτομο, τους άρεσε το φαγητο αλλά είχαν θεωρήσει από ότι θυμάμαι υπερβολικο το κόστος για αυτά που είχαν παραγγείλει.
 
Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Ναι, συγκρινόμενο με τό μέσο νεοελληνικό εστιατόριο, το κόστος είναι πολλαπλάσιο. Αλλά η γευστική εμπειρία μοναδική. Εννοείται πως δεν είναι για κάθε μέρα αλλά ως κάτι πολύ εξαιρετικό.
Τέλος, παρότι είχα τις επιφυλάξεις μου μετά την υπερπροβολή του Έκτορα στα μέσα, η ποιότητα και πρωτοτυπία του δεν έχει πέσει καθόλου τα τελευταία χρόνια και εξακολουθεί να είναι μοναδικό. Αχ... αυτά τα πιτάκια με το νούμπουλο...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Μια ακομα διευκρινιση παρακαλώ. :) Περα απ την ποιοτητα κ την πρωτοτυπία...οι μεριδες ειναι ικανοποιητικές; Ή σαν τα ευρωπαϊκά gourmet εστιατόρια που συνήθως σου σερβίρουν 1 λαχανάκι Βρυξελλών λουσμένο σε σάλτσα; Σκέφτομαι να το επισκεφτώ σύντομα. Κ δεν θα θελα να βρεθώ προ δυσαρεστων εκπληξεων.
υγ: τι ειναι το νουμπουλο;
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
To νουμπουλο ειναι ειδος σαλαμιου και πηγαινε σε ενα χασαπικο,αγορασε το και φατο σκετο με συνοδεια τυριου,ψωμακι,ουζακι,με ουτε 10 ευρω. Ειναι θεικο!!:clap::clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το νούμπουλο! Αχ το νούμπουλο!
Επίσης μπορείς να βάλεις τις φέτες του πάνω σε πεπόνι, κατά το προσούτο με πεπόνι.
Κάπου στην Κέρκυρα μας το είχαν σερβίρει έτσι και ήταν πολύ καλό!
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Πραγματικά όχι μόνο αξίζει τον κόπο αλλά θεωρώ και σφάλμα να βρεθείς εκεί και να μην φας . Αν θέλεις δοκίμασε και μύδια αχνιστά με άσπρο κρασί!!! Απλά τέλεια. Όσο για την τιμή , μπορεί να είναι ανεβασμένη αλλά πίστεψέ με δεν θα παραπονεθείς.
Από την άλλη το ίδιο εστιατόριο στην Αθήνα , μετά λύπης μου σου λέω ότι είναι μάπα. Δεν υπάρχει καμία συγκριση.
Άντε και καλό δρόμο μέχρι τα Άνω Κορακιανά -αν θυμάμαι καλά-!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom