Ρωσία Ζώντας το παιδικό μου όνειρο με τον Υπερσιβηρικό

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ιρκούτσκ


Ιρκούτσκ


Ιρκούτσκ


Ιρκούτσκ


Ιρκούτσκ


Ιρκούτσκ - παραδοσιακή αγορά


Port Baikal - περιμένοντας το ferry για την Listvyanka


Listvyanka


Hip hop - Ιρκούτσκ style


Ιρκούτσκ
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Απίστευτο και συναρπαστικό ταξίδι,εμπειρία αλλά και καταγραφή της ιστορίας.
Κάθε μέρος που περιέγραφες το έψαχνα στο google για να βρω σχετικές εικόνες αλλά είδα και όλη την διαδρομή που κάνατε από το google map :) και ήταν σαν να ταξίδεψα μαζί σας.

Είναι καλό να περιγράφονται τέτοια ταξίδια όχι μόνο για την καταγραφή πληροφοριών που θα χρησιμεύσουν σε κάποιον που θα θελήσει να κάνει το ίδιο αλλά και γιατί έτσι έχουν την δυνατότητα να το ζήσουν νοερά άνθρωποι που δεν μπορούν να το κάνουν για διάφορους λόγους.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σκίζεις, ευχαριστούμε πολύ :clap:

Για τις φωτογραφίες, μπορείς να τις ανεβάζεις μέσα στο κείμενό σου, και αντί για ολόκληρη τη φωτογραφία μετά, να εισαγάγεις στο κείμενο το thumbnail (μικρογραφία), έτσι η σελίδα θα ανοίγει πολύ γρήγορα και όποιος θέλει να δει την κάθε φωτογραφία απλά θα κλικάρει πάνω της. ;)
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καταπληκτικη περιγραφη για εναν ονειρεμενο προορισμο. Ησουν τοσο κατατοπιστικος που εαν καποιος κανει αυτο το ταξιδι θα κινηται σαν να εχει ξαναπαει. Χρειαζονται τετοιες εξειδικευμενες πληροφοριες. Περιμενουμε το επομενο.
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Απίστευτο και συναρπαστικό ταξίδι,εμπειρία αλλά και καταγραφή της ιστορίας.
Κάθε μέρος που περιέγραφες το έψαχνα στο google για να βρω σχετικές εικόνες αλλά είδα και όλη την διαδρομή που κάνατε από το google map :) και ήταν σαν να ταξίδεψα μαζί σας.

Είναι καλό να περιγράφονται τέτοια ταξίδια όχι μόνο για την καταγραφή πληροφοριών που θα χρησιμεύσουν σε κάποιον που θα θελήσει να κάνει το ίδιο αλλά και γιατί έτσι έχουν την δυνατότητα να το ζήσουν νοερά άνθρωποι που δεν μπορούν να το κάνουν για διάφορους λόγους.
Kabamarou να είσαι καλά και εύχομαι γενικά σε όλο τον κόσμο να είναι πρώτα υγιής και στη συνέχεια να του δημιουργηθούν οι κατάλληλες συνθήκες για να πραγματοποιήσει όλα τα ταξίδια που έχει ονειρευτεί

Καταπληκτικη περιγραφη για εναν ονειρεμενο προορισμο. Ησουν τοσο κατατοπιστικος που εαν καποιος κανει αυτο το ταξιδι θα κινηται σαν να εχει ξαναπαει. Χρειαζονται τετοιες εξειδικευμενες πληροφοριες. Περιμενουμε το επομενο.
Depy μάλλον το επόμενο θα αργήσει πάαααρα πολύ, αλλά όπως και να έχει σε ευχαριστώ

Σκίζεις, ευχαριστούμε πολύ :clap:

Για τις φωτογραφίες, μπορείς να τις ανεβάζεις μέσα στο κείμενό σου, και αντί για ολόκληρη τη φωτογραφία μετά, να εισαγάγεις στο κείμενο το thumbnail (μικρογραφία), έτσι η σελίδα θα ανοίγει πολύ γρήγορα και όποιος θέλει να δει την κάθε φωτογραφία απλά θα κλικάρει πάνω της. ;)
Defkalion, υπάρχει η δυνατότητα να ξαναεπεξεργαστώ το κείμενο τώρα και να βάλω τις φωτογραφίες μέσα, με τον τρόπο που είπες? Μένει να ανεβάσω της Μογγολίας. έχω φτιάξει το άλμπουν απλά θέλω να τις ποστάρω και εδώ
 
Last edited by a moderator:

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
καλύτερη ιστορία που είχα διαβάσει! Χρειάζεται θάρρος για τέτοιο ταξίδι...χωρίς γλώσσα κι'ολας!
μπράβο!!!
κρίμα που δεν ή'ξερα, έχω μιά φίλη στη Μόσχα που μιλά ελληνικά..θα σας ήταν χρίσημη.
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
καλύτερη ιστορία που είχα διαβάσει! Χρειάζεται θάρρος για τέτοιο ταξίδι...χωρίς γλώσσα κι'ολας!
μπράβο!!!
κρίμα που δεν ή'ξερα, έχω μιά φίλη στη Μόσχα που μιλά ελληνικά..θα σας ήταν χρίσημη.
Σε ευχαριστώ πολύ. Δεν είναι τόσο το θάρρος πιστεύω, όσο η απόφαση της στιγμής. Όσο για τη φίλη σου στη Μόσχα είναι μια πολύ χρήσιμη πληροφορία για τον οποιονδήποτε.
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
τελικά, παιδιά, η Μόσχα σας άρεσει ή΄όχι?
vivyen εμένα η Μόσχα μου άρεσε τελικά αρκετά. Στους φίλους και συνταξιδιώτες μου όχι πολύ. Δε θα της αφιέρωνα όμως ένα ολόκληρο ταξίδι. Αν πας πρώτα στην Αγία Πετρούπολη θα ενθουσιαστείς τόσο πολύ, που η Μόσχα θα σε προσγειώσει στην αρχή απότομα. Είναι μία πόλη που πρέπει να της δώσεις χρόνο. Μπορείς να επισκεφτείς πρώτα τα βασικά αξιοθέατα και στη συνέχεια να την περπατήσεις πολύ. 'Εχει πολλά ωραία ενδιαφέροντα μέρη. Κάτι σαν την Αθήνα σκέψου. Άμα έρθει κάποιος για πρώτη φορά και πάει στην πλατεία ομονοίας, αττικής ή στην πατησίων είναι πολύ λογικό να θέλει να φύγει τρέχοντας. Αλλά αμα της δώσει χρόνο, έχει να δει φοβερά πράγματα. Στη Μόσχα αν ενδιαφέρεσαι να πας,να κάνεις οπωσδήποτε τη βαρκάδα που αναφέρω και να αφιερώσεις αρκετή ώρα στον λόφο των σπουργιτιών, την περιοχή του πανεπιστημίου Λεμονόσοφ, και στο να περπατήσεις χαλαρά στον όμορφα διαμορφωμένο παραποτάμιο δρόμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.030
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom