Ηταν ενα μικρο καραβι που ήταν αταξιδευτο

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Καλώς όρισες

Κάπου το ξαναέγραψα παλιότερα.
Στο Περού είχαμε συνταξιδιώτη ηλικίας 80 ετών παρακαλώ. Και δεν ηταν και το πιο ευκολο ταξιδι.
Υπόψη οτι ο παππους άρχισε να ταξιδεύει μετά τα 65 ( τότε επαιρναν συνταξη).
Aυτό δεν σημαίνει οτι πρεπει να το καθυστερήσεις άλλα 20 χρόνια:lol:
Θα πρεπει να επαιρνε καλη συνταξη ο παππους!!!:haha::haha:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Καλώς όρισες

Κάπου το ξαναέγραψα παλιότερα.
Στο Περού είχαμε συνταξιδιώτη ηλικίας 80 ετών παρακαλώ. Και δεν ηταν και το πιο ευκολο ταξιδι.
Υπόψη οτι ο παππους άρχισε να ταξιδεύει μετά τα 65 ( τότε επαιρναν συνταξη).
Aυτό δεν σημαίνει οτι πρεπει να το καθυστερήσεις άλλα 20 χρόνια:lol:
....το ιδιο και μια γιαγια 82 που συναντησα στο αεροδρομιο του μιλανο που γυριζε απο μαρόκο, "κοτσονατη" με την παντοφλα του σπιτιου και με πολυ χιουμορ.!! μακαρι σε αυτη την ηλικια να ειμαστε γεροι και να το κανουμε κι εμεις...
βεβαια αυτο που θα μου μεινει αξεχαστο ειναι μια "βαβω" μαυροφορεμενη με μαντηλα ασχετη με εμας, (μονιμη κατοικος χωριου σιγουρα) να βγαινει απο το μουσειο μοντερνας τεχνης της Βιέννης.!!!.. :clap::clap::clap: ...και να της δινει το κινητο η κορη (ή νυφη της ) και να λεει "ειμαστι στο ... μοναχο" με την ρουμελιωτικη προφορα μας... ολα τα λεφτα!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ακόμα ενα καλό μήνυμα για μενα και για σένα Βαρσαμία είναι οτι ο βιονικός παππούς ειναι κοντοπατριώτης μας Ρουμελιώτης.
Ηταν καλαμπουρτζής, "μέσα σ ολα" και η μόνη φορά που δυσανασχέτησε ηταν όταν, διαφώνησε με τη συμμετοχή μας σε σαμανιστική τελετή και αρνήθηκε και να μασήσει φύλλα κόκας.
Φαντάσου τι γέλιο έπεσε οταν τους ειπα οτι ο κ. Κώστας φοβάται μήπως παρασυρθεί και επιστρέψει στην Ελλάδα, ειδωλολάτρης και κοκαϊνομανής:haha:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Γηγενής Ρουμελιώτης. Το χωριό που γεννήθηκα κι εζησα ως τα 13 ειναι η Βιτωλη ( δίπλα στη Μακρακώμη)
Doug, η Βέροια πρόεκυψε αρκετά αργότερα (για να μην ομολογήσω οτι είμαι απ το χωριό της γυναίκας μου πλέον):D
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
α ρε vagante, σογαμπρος βρε????????????:haha::haha::haha:
(κλασσικη ρουμελιωτικη εκφραση αποριας..) παντως καλυτερα η βεροια απο την βιτωλη, τωρα που μεγαλωσες...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Γι αυτό θέλω να φεύγω, να φευγω, να φεύγω:airplane:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.284
Μηνύματα
886.625
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom