Olympic Air Η Ολυμπιακή στην MIG του Βγενόπουλου;

CakeNet

Member
Ο πόλεμος των εντυπώσεων ανάμεσα σε Ολυμπιακή και Aegean ξεκίνησε...άρα θα υπάρξει αντίστοιχος τιμολογιακός πόλεμος ή θα μείνουν μόνο στις κουβέντες;

Αιχμές κατά της Ντ. Μπακογιάννη

Α. Βγενόπουλος: Να ανοίξει «ο φάκελος Aegean»

NAFTEMPORIKI.GR Τρίτη, 22 Σεπτεμβρίου 2009 15:21


http://www.naftemporiki.gr/news/static/09/09/22/1718287.htm



«Το πάρτι τώρα αρχίζει»

Βολές Aegean κατά ΥΜΕ

NAFTEMPORIKI.GR Τρίτη, 22 Σεπτεμβρίου 2009 13:32
Τελευταία Ενημέρωση : 22/09/2009 16:08


http://www.naftemporiki.gr/news/static/09/09/22/1718214.htm
 

fotast

Member
Τό καινούριο είναι ότι προσέφυγε στήν δικαιοσύνη(μήνυση?) γιά τήν χθεσινή δήλωση τής Υπουργού.

Πόσους πολιτικούς έχει μηνύσει μέχρι τώρα? Τρείς ή περισσότερους?
 

taver

Member
Τό καινούριο είναι ότι προσέφυγε στήν δικαιοσύνη(μήνυση?) γιά τήν χθεσινή δήλωση τής Υπουργού.

Πόσους πολιτικούς έχει μηνύσει μέχρι τώρα? Τρείς ή περισσότερους?
Δηλαδή κατέθεσε μια μήνυση, η οποία εν γνώση του δεν πρόκειται ποτέ να εξεταστεί από εισαγγελέα, καθώς το μόνο που επιτρέπεται να την κάνει ο τελευταίος είναι να τη στείλει στη Βουλή....

Κατά τη γνώμη μου, ο κ. Βγενόπουλος έχει άδικο στην ουσία της υπόθεσης, καθώς στέκεται σε τυπικούς λόγους, για να εμποδίσει το στοιχειώδες άνοιγμα του ανταγωνισμού στην εν λόγω αγορά.
Επιχειρήματα όπως "πετάει και στα κατεχόμενα" είναι τουλάχιστον άτοπα, από τη στιγμή που η Turkish Airlines που ήδη δραστηριοποιείται στη διαδρομή πετάει από/προς τα κατεχόμενα εδώ και χρόνια.
 

XRISTOS71

Member
[/Η κριτική κι ο σχολιασμός απέχουν από τον όρο....κράξιμο!QUOTE]

καλη η κριτική και το σχόλιο αλλα οταν γίνεται σε σωστη βάση.....μεσα σε αυτο το forum η ΟΑ έχει φάει το περισσότερο κράξιμο απο οποιαδήποτε άλλη αεροπορικη εταιρεία τωρα που είναι στην διάλυση (κυριολεκτικα ) μας φταίει ?και πέρνει και η μπάλα και τους καινούργιους που πρέπει με το καλησπέρα (29Σεπτεμβρίου βράδυ) να αποδείξει τι? οτι είναι καλύτερη απο την αιγαίου και το ιδιο οργανωμένη .σίγουρα απο την κόντρα-ανταγωνισμός αυτών των 2 θα βγούμε κερδισμένοι όλοι εμείς απο τις προσφορές για φθηνές πτήσεις
και απο το πρόγραμμα των πτήσεων και των δυο δείχνει οτι πάνε για μεγάλη σφαγή
 

CakeNet

Member
Κακώς κείμενα υπάρχουν οπουδήποτε...και σχολιάζοντας κάποια πράγματα δε σημαίνει και καταδίκη!

Εγώ μάλιστα ανήκω σε αυτούς που την έχουν στηρίξει πολλές φορές την Ολυμπιακή μας σε διάφορες συζητήσεις που γίνονταν, αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν θα πρέπει να σχολιάζουμε και τα κακώς κείμενα! Άλλωστε, αν δεν τα θίγουμε, πως θα μεταφέρονται και στους υπεύθυνούς της μήπως και διορθώσουν κάτι κι εκείνοι με τη σειρά τους;
 

Traveller

Member
Το νέο site είναι επιτέλους στον αέρα... από σχεδίαση είναι παρασάγγες μπροστά από το παλιό... πάρα πολύ καλή δουλειά... μένει μόνο να μπορούμε να το δούμε και στην πράξη... στις κρατήσεις... πιστεύω ότι γρήγορα θα λειτουργεί πλήρως...

Olympic
 

CakeNet

Member
Νομίζω πως χρειάζονται ακόμη κάποιες μικρές λειτουργικές διορθώσεις, αλλά επιτέλους ήρθε, να δούμε και τις χρεώσεις που θα προκύψουν!

Απ' ότι είδα, η Κωνσταντινούπολη δεν υπάρχει ακόμη σαν προορισμός, όπως και κάποιοι άλλοι προορισμοί όπως το Τελ Αβίβ κλπ.

Η Babboo είναι ελβετική νομίζω εταιρεία και πετάει προς την Γενεύη και καναδυό ακόμη προορισμούς. Δεν είναι τόσο οικονομική αλλά απ' ότι είδα έχει ωραία αεροσκάφη με δερμάτινα καθίσματα κλπ. (καλά, θα μου την πει ο Traveller που κοιτάζω μόνο το περιτύλιγμα και δεν έχω ιδέα από τα υπόλοιπα τεχνικά κλπ. κριτίρια) :haha:

http://www.flybaboo.com/
 

_antonis_

Member
Τι λέτε βρε παιδιά; χαχαχα Ωραίοι!! Το Διεθνές Αεροδρόμιο Καρπάθου είναι άφαντο στη λίστα τους!!!!!!!!!!!!!!

Πήρα τηλ, το σήκωσαν αμέσως (επιτέλους ελπίζω να πέρασε η εποχή της 10ωρης αναμονής τηλεφώνου) και επειδή λέει είναι επιδοτούμενο περιμένουν να γίνει ο διαγωνισμός με την aegean να δούν ποιος θα πάρει τη γραμμή. Μακάρι να την πάρει η aegeaaaaaaaaaaan!!!! χαχαχαχ ειμαι κακός;;;
 

Traveller

Member
Οι προορισμοί για τις άγονες και τους εκτός Ε.Ε προορισμούς ασφαλώς και δεν υπάρχουν... όπως γνωρίζετε γίνετε η σφαγή του Δράμαλη...

Πήρα τηλ, το σήκωσαν αμέσως (επιτέλους ελπίζω να πέρασε η εποχή της 10ωρης αναμονής τηλεφώνου) και επειδή λέει είναι επιδοτούμενο περιμένουν να γίνει ο διαγωνισμός με την aegean να δούν ποιος θα πάρει τη γραμμή. Μακάρι να την πάρει η aegeaaaaaaaaaaan!!!! χαχαχαχ ειμαι κακός;;;
όχι δεν είσαι κακός, άσχετος είσαι... άλλο να πηγαίνεις με καινούργιο αεροπλάνο στον προορισμό σου κι άλλο με Ισπανικό νοικιάρικο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.522
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top