Η απολυτη κοροιδια

Tenedor

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αγαπητοι κυριοι επισκεφθηκα πριν λιγο καιρο το χωρο ενοικιασης αυτοκινητων- απο το travelstories-και μεσω της παρακατω εταιριας εκανα κρατηση για ενα αυτοκινητο το οποιο θα επρεπε να με περιμενει στο αεροδρομιο χανιων κρητης στις 21 νοεμβρη 2009 στις 10.45 το πρωι.Ενω ο μεσολαβητης cartrawler χρεωσε κανονικα τη πιστωτικη μου καρτα,κανενα αυτοκινητο της εταιριας elite δε με περιμενε στο αεροδρομιο,ενω σε τηλεφωνικη μου επικοινωνια με τους υπευθυνους της εταιριας,δεν γνωριζαν καν οτι υπηρχε κρατηση.Αποτελεσμα να καθυστερησω δραματικα στο αεροδρομιο περιμενοντας αδικα χανοντας πολυτιμο χρονο απ τις δουλειες μου,και να χρεωθει η πιστωτικη μου καρτα χωρις λογο.Γι αυτο να ειστε προσεκτικοι στις συναλλαγες σας μεσω του site αυτου.Παρακατω ειναι τα στοιχεια της κρατησης η οποια δεν εγινε ποτε αλλα ο μεσολαβητης ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

Reservation GR------ - TravelStories - Processing‏
From: TravelStories ([email protected])

Your Booking Detail :GR----------


Reservation Id:
GR-------- Reservation Date:
07/10/2009 12:26 PM
Pickup Location:
Crete - Airport Chania Pickup Date:
21/11/2009 12:00 AM Pickup Time:
10.45
Booking Status:
Confirmed Email Address:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλημέρα,

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία που περάσατε. Το Travelstories δεν έχει καμία ανάμειξη στη διαδικασία κρατήσεων όχι μόνο των αυτοκινήτων, αλλά καμίας από τις υπηρεσίες που φιλοξενεί εδώ. Οι κρατήσεις και όλη η διαδικασία γίνεται όπως αν το έκανε κάποιος κατευθείαν από το site κάθε εταιρείας. Παρ'όλα αυτά, θα προσπαθήσω μέσω επικοινωνίας με την εταιρεία να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες και να δω από πού προέκυψε το πρόβλημα και φυσικά να επιλυθεί η όποια εκκρεμότητα.

Επειδή όμως όπως σας είπα εμείς δεν ανακατευόμαστε πουθενά όσον αφορά τη διαδικασία κρατήσεων, δε γνωρίζω πόσο μπορώ να βοηθήσω. Ωστόσο θα σας κρατήσω ενήμερο για την εξέλιξη αυτής της επικοινωνίας.
Ευχαριστώ.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Εγώ πάντως που πήγα το Σεπτέμβρη Ηράκλειο, νοίκιασα αμάξι με τον ίδιο τρόπο με σένα Tenedor, στη χαμηλή τιμή των 15 ευρώ ημερησίως για 8 ημέρες, το αυτοκίνητο ήταν της εταιρείας elite, και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το ίδιο έκανα και πριν κάνα μήνα στην Αθήνα, μόνο που αυτή τη φορά μου δώσανε αμάξι της Hertz.
 

Tenedor

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Εγώ πάντως που πήγα το Σεπτέμβρη Ηράκλειο, νοίκιασα αμάξι με τον ίδιο τρόπο με σένα Tenedor, στη χαμηλή τιμή των 15 ευρώ ημερησίως για 8 ημέρες, το αυτοκίνητο ήταν της εταιρείας elite, και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Το ίδιο έκανα και πριν κάνα μήνα στην Αθήνα, μόνο που αυτή τη φορά μου δώσανε αμάξι της Hertz.
Ναι και γω γι αυτο το λογο προσπαθησα να κλεισω αυτοκινητο ετσι,αλλα τελικα αντι για 55 ευρω που υπολογιζα-φτηνοτερα μεσω νετ-,πληρωσα το μεσολαβητη και αλλα 70 στο αεροδρομιο αφου πλεον λογω χρονου δεν ειχα τη πολυτελεια να ψαξω τιμες.Το αν καποιοι υπαλληλοι τους επιλεγουν να δουλεψουν οταν ο πελατης λεγεται γυριστρουλα αλλα πανε διακοπες οταν ο πελατης λεγεται tenedor δεν ειναι πολιτικη εταιρειας.Οταν κανεις μια συμφωνια στηριζεσαι σάυτην διαφορετικα ας το κλεισουν το μαγαζι κι ας πανε να πουλανε λεμονια.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μετά την επικοινωνία με την εταιρεία που αναλαμβάνει τις κρατήσεις στο internet, μου ανέφεραν ότι το λάθος είναι στην ελληνική εταιρεία με τα αυτοκίνητα, αυτοί πέρασαν χωρίς κανένα πρόβλημα την παραγγελία του internet στην ελληνική εταιρεία.

Η πιστωτική σας κάρτα είχε χρεωθεί από την εταιρεία του internet όχι ολόκληρο το ποσό αλλά την προκαταβολή για την κράτηση, δηλαδή 6,68 ευρώ, ποσόν το οποίο με ενημέρωσαν ότι θα σας επιστραφεί στην πιστωτική σας.

Ευχαριστώ.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ετσι ειναι οι administrators!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αμεση κ σαφη πληροφορια.Μπραβο!!!!!
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
πολύ σωστός ο αρχήγος αλλά η εταιρία τα έκανε θάλασσα με την κράτηση κι ο φίλος μας αναγκάστηκε να πάρει ότι βρήκε.... αμά θέλουν να διαφημίζονται θα πρέπει να προσέχουνε για να τους προτιμούμε και οι υπόλοιποι, καλά έκανε ο φίλος και τους έβγαλε στη φόρα μόνο που δεν ήξερε ότι το σάιτ δν κάνει την κράτηση.....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λευτέρη το θέμα είναι ότι η εταιρεία του internet έκανε ότι έπρεπε να κάνει. Καταχώρησε την κράτηση, και την προώθησε στην ελληνική εταιρεία η οποία την "έχασε" στο δρόμο προφανώς. Είναι σα να κλείσεις ένα ξενοδοχείο μέσω booking.com και το ξενοδοχείο να αγνοήσει την κράτηση ή να την ξεχάσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom