Η καταγωγή μου

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Ούτε εμένα με ενθουσίασε το Βουλγαρέλι, αλλά θυμίσου, ότι σε αυτή την περιοχή κανένα χωριό δεν έχει αυτό που λέμε "παραδοσιακό ύφος", εκτός από τα δίδυμα Συράκο-Καλαρρύτες, τα οποία είναι 100% πετρόχτιστα. Τα υπόλοιπα χωριά είναι απλά.. χωριά. Το ωραίο της περιοχής είναι στην φύση και στο τοπίο, στα καφενεία και τις ταβέρνες και στις πλατείες των χωριών με τα πλατάνια τους.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Από τις πιο όμορφες περιοχές της Ελλάδας πράγματι! Η περιπατητική διαδρομή Συρράκο-Καλαρρύτες είναι φανταστική αν και μέτριας δυσκολίας! Και το φαγητό στην περιοχή απλά καταπληκτικό!
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Πράγματι, όσο όμορφη περιοχή είναι άλλο τόσο καλό φαγητό έχει! Το καλύτερο κρέας που έχω φάει :bleh:
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Τωρα,προσεξα το τοπικ!Και εγω,με μπαμπα απο τα Ζαγοροχωρια και μαμα απο το Ηρακλειο,χαχα!Οντως,συμπτωσεις!
Εχω βεβαια χρονια να παω (κακως) και η συζυγος διαμαρτυρεται!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Ζαγοροχωρια δεν με πολυ τρελαινουν ειναι πολυδιαφημισμενα.
Συρράκο-Καλαρρύτες-Ματσούκι παραδοσιακα ομορφα χωρια.
Αγναντα και Πραμαντα τα δυο ομορφοχωρια ...........η αλλιως??????????Αυτη ξερουν χαχαχαχαχα
Μελισσουργοι πολυ ομορφο και αυτο
Κωστηλατα η θεοδωριανα φοβερη πλατεια για ψητο το καλοκαιρι
Κεντρικο Αρτας φοβερο ακομα χωρις να το ξερουν πολυ για πολυ φαγητο κατω απο τα πλατανια και πολυ τσιπουρο και παγωμενες μπυρες το καλοκαιρι.Ραφτινκ μπανιο στο ποταμι βολτα με αλογα κλπ κλπ κλπ

Παμε πρεβεζα-παργα οπου και να πατε για μπανιο κατα 99% θα ειναι τελεια

Οτι θελετε για τα τζουμερκα πληροφοριες εντος.
 
D

Delmem9770

Guest
Την περιοχή μου (Ζαγόρι και Πωγώνι) την ξέρω αρκετά καλά πιστεύω, παρ’όλα αυτά κάθε χρόνο ανακαλύπτω και κάτι καινούριο… τα Γιάννενα τα ξέρω πολύ καλά. Τα μέρη σου όμως, άσε μαύρα μεσάνυχτα… :xmas_confused: κι έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από γονείς και φίλους. Γι’ αυτό σου λέω πρέπει να το κανονίσω άμεσα!
Πωγώνι :clap::clap::clap::clap:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα μέρη εκεί είναι μαγικά και η φύση σε όλο της το μεγαλείο... Αγρια ομορφιά που συνάμα σου προκαλεί απίστευτη ηρεμία.. Τυχερή και εγώ που έστω και μισή κατάγομαι από την ευρύτερη περιοχή μα ακόμη πιο τυχερή που έχω καλούς φίλους απο Μελλισουργους :)clap:) και Καταρράκτη :)clap:)!!! :D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom