Η μοτοσικλέτα είναι μια γεννήτρια συναισθημάτων!!!!

eleni gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια !!!!!!!!!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μ.Βρετανια...με μηχανη !!
Να αναφερω οτι η μηχανη εχει ενα πλεονεκτημα λογω ογκου,οτι μπορει και ειναι πιο ευελικτη σε περιπτωση που γινει απο καποιο οχημα αντικανονικη προσπεραση σε δρομο διπλης κυκλοφοριας.Μπραβο σας που περνατε και στους υπολοιπους τα ωραια της μηχανης.Εαν κοιταξεις τον προσωπικο μου χαρτη τα ταξιδια ολα γινανε οχι απλα με μηχανη αλλα με vespa.Ενας επισης δικυκλος τροπος τουρισμου.Το ταξιδι σας το εκανα λιγο πριν απο σας αλλα αδημονω να ακουσω τις δικες σας εμπειριες!Αντε να γινομαστε πολλοι οι δικυκλοι εδω μεσα!!
Χαιρομαι πολυ που ανηκεις και εσυ στους fan της μηχανης ....οτιδηποτε κινειται σε 2 ροδες εχει αλλη χαρη ....το πιστευω απολυτα !!!!!
Εχει μονο μια εβδομαδα που γυρισαμε και ηδη ξεκινησα να ετοιμαζω πλανο για το επομενο που εαν ολα πανε καλα θα ειναι η Ισπανια 2012 ...
Την ιστορια μου για το ταξιδακι μας ξεκινησα να την γραφω σε ενα word ..οποτε πιστευω σε μερικες μερες θα ειναι ετοιμη ...
:p
 

djimagic

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Japan - Las Vegas
Συμφωνώ και επαυξάνω για ταξίδι με μοτό!
Δεν μπορώ να το συγκρίνω με τίποτα!
Έχουμε γυρίσει με την γυναίκα μου όλη την Ήπειρο και την Πελοπόννησο!
Έξω δεν έχουμε πάει ακόμα... αλλά ποτέ δεν είναι αργά!
Με την μηχανή, χαίρεσαι πολύ καλύτερα την φύση, και βλέπεις πράγματα,
που δεν μπορείς να δεις με το αμάξι, έστω κι αν έχεις περάσει από τον ίδιο δρόμο πολλές φορές!
Όπως καταλάβατε... λάτρης της μοτοσυκλέτας κι εγώ!!!
Απλά... έτσι όπως είναι οι δρόμοι, και οι οδηγοί... τα μάτια μας 1000!!!
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
δταν λεμε μηχανη τι εννοουμε καθως επισης και βεσπα . με μηχανακι 150κ.ε. εχουμε επισκεφθει καποια κυκλα δονησια . μηχανη-βεσπα 400κ.ε. μπορει να κανει τα ταξιδια που αναφερετε;και το θεμα αποσκευες πως λυνεται;
 

djimagic

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Japan - Las Vegas
Κάπως έτσι... εεε... εντάξει με την μηχανή, δεν κουβαλάς και όλη την προίκα έτσι;;;!!! :D

 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
εεε... εντάξει με την μηχανή, δεν κουβαλάς και όλη την προίκα έτσι;;;!!! :D
Μην το λες, μην το λες.... το τριβάλιτσο είναι ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ!! ;) :D
(το τι είχε χωρέσει και το τι χωρούσε ακόμα...δεν πίστευα στα μάτια μου!!!)
 

djimagic

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Japan - Las Vegas
Μην το λες, μην το λες.... το τριβάλιτσο είναι ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ!! ;) :D
(το τι είχε χωρέσει και το τι χωρούσε ακόμα...δεν πίστευα στα μάτια μου!!!)
Εεεεε.... εντάξει...

Αλλιώς εννοεί την προίκα ο άνδρας... αλλιώς η γυναίκα!!! :):bleh:

Φαντάσου, ότι τα δικά μου πράγματα περιορίζονταν στο tank bag... άντε και κάτι ψιλά σε μια από τις πίσω βαλίτσες!!!:haha:
Και να πω ότι τα φοράτε;;!! Έτσι απλά... θέλετε να ξέρετε ότι τα έχετε μαζί σας... για σιγουριά!!!

Αλλά... πως γίνετε σε 7 μέρες... να βάλετε 8 ζευγάρια παπούτσια, 10 φορέματα, 20 μπλούζες και 5 παντελόνια... ααα... και 6 σορτσάκια...
Δεν μπορώ να καταλάβω!!! :bleh::haha::lol:


Με την καλή έννοια τα γράφω!!! αφού χωράνε... πάρτε και την ντουλάπα μαζι!!!:D
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Φαντάσου, ότι τα δικά μου πράγματα περιορίζονταν στο tank bag... άντε και κάτι ψιλά σε μια από τις πίσω βαλίτσες!!!:haha:
............Αλλά... πως γίνετε σε 7 μέρες... να βάλετε 8 ζευγάρια παπούτσια, 10 φορέματα, 20 μπλούζες και 5 παντελόνια... ααα... και 6 σορτσάκια...
Δεν μπορώ να καταλάβω!!! :bleh::haha::lol:
:haha::haha::haha: Δεν έχεις κι άδικο (αν κι εγώ, τουλάχιστον από παπούτσια, είχα μόνο τις μπότες της μηχανής κι άλλο ένα ζευγάρι...για ρούχα, δε λέω τίποτα, θα επιβαρύνω τη θέση μου :bleh:)

Είδες όμως τελικά πόσα πράγματα χωράνε??? :shock: :haha:
 

framenet7

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Εχω παει ταξιδια με αυτοκινητο στην ευρωπη και σε 13 μερες θα κανω το πρωτο μου με μηχανη.Πιστευω πως θα ειναι το ιδιο ομορφα.
Οσο για το ταξιδι με μηχανη στην Ισπανια θα παμε τον μαιο που μας ερχεται με το varadero club hellas και θα συναντηθουμε με ολοι οι varadero της ευρωπης. Εχω αρχισει ειδη τους σχεδιασμους.
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
δεν μουελυσε κανεις την απορια μεχρι που μπορω να φτασω με μηχανακι 400κ.ε. οσο για τις αποσκευες καταλαβα.για 3-4 μερες τα πραγματα ειναι ευχαριστα .μετα υπαρχει θεμα. αρα κι εκει <δεσμευτικο>το πλαισιο .κατι χανεις απο το θεμα ελευθερια
 

exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
Λοιπόν, ας πω κι εγώ οτι σε λίγες μέρες πάω IT/FR με μηχανή(2μ. Βενετία, 2μ. Κόμο, 3μ. Νίκαια-μέχρι εδω κλεισμένα-μετά-5μ. υπόλοιπο, la spezia-Φλωρεντία-Ρωμη?-Μπάρι)...
Εχετε κάποια συμβουλή;
 

CBF 600

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο το κόσμο......
Kαλησπέρα,σε όλους, Ελενη έχει δίκιο για το δικυκλο εθισμό..... το 2008 έκανα ένα ταξίδι στο Garmisch κοντα στο Innsburκ, στην ετήσια συνάντηση όλων των μοτοσυκλετιστών BMW, αυτό βέβαια δεν απέκλειε και άλλεσ μηχνές εκτός των BMW, ηταν ΤΕΛΕΙΑ...όνειρο ζωής που έγινε αληθινό, έτσι λοιπόν επιδή το σύνδρομο στέρησης ξαναχτυπά, εδω και λίγο καιρό μου έχει σφηνωθεί η ιδέα για ένα ταξιδάκι στη Τοσκάνη μέσα Μαίου ή αρχές Ιουνίου, για 2 εβδομάδες με τη μηχανή μου, θα ήθελα την βοήθεια σας κάνοντας προτάσεις και διορθώσεις.


Σκέφτομαι να ξεκινήσω απο Ανκόνα και να παω SIENA, LUCCA, CINQUE TERRE....... ελα βοηθάτε παιδιά!!!!!!......... και να επιστρεψω απο Βενετία.....Ευχαριστώ πολύ ........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom