Η μοτοσικλέτα είναι μια γεννήτρια συναισθημάτων!!!!

eleni gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια !!!!!!!!!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μ.Βρετανια...με μηχανη !!
Κάπως έτσι... εεε... εντάξει με την μηχανή, δεν κουβαλάς και όλη την προίκα έτσι;;;!!! :D

Τελεια η φωτο σου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τρελενομαι να βλεπω ταξιδιαρες μηχανες !!!!!!πρεπει να κανονισουμε καμια βολτουλα μαζι ....εμεις εχουμε '' transalp 700 '' ...οποτε ταιριαζουν οι μηχανες μας ...
 

Attachments

eleni gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια !!!!!!!!!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μ.Βρετανια...με μηχανη !!
Εχω παει ταξιδια με αυτοκινητο στην ευρωπη και σε 13 μερες θα κανω το πρωτο μου με μηχανη.Πιστευω πως θα ειναι το ιδιο ομορφα.
Οσο για το ταξιδι με μηχανη στην Ισπανια θα παμε τον μαιο που μας ερχεται με το varadero club hellas και θα συναντηθουμε με ολοι οι varadero της ευρωπης. Εχω αρχισει ειδη τους σχεδιασμους.
Ποσες μηχανες θα πατε ? Τελειο ταξιδι μου ακουγεται ...εμεις λεμε για του χρονου ανοιξη να το κανουμε και υπολογιζουμε 15 μερες ...ηδη με πιανει τρελα με την σκεψη οτι θα δω την Ισπανια ....Μου εχει κατσει πολυ μαγικος προορισμος ...:clap::clap:
 

eleni gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια !!!!!!!!!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μ.Βρετανια...με μηχανη !!
δεν μουελυσε κανεις την απορια μεχρι που μπορω να φτασω με μηχανακι 400κ.ε. οσο για τις αποσκευες καταλαβα.για 3-4 μερες τα πραγματα ειναι ευχαριστα .μετα υπαρχει θεμα. αρα κι εκει <δεσμευτικο>το πλαισιο .κατι χανεις απο το θεμα ελευθερια
Μπορεις να κανεις οποιοδηποτε ταξιδακι με την μηχανη σου ....φυσικα θα λαβεις υποψιν σου τις δυνατοτητες της μηχανης και τις δικες σου ...γιατι π.χ ενα ταξιδι με μια μηχανη 800 κ. θα την κανεις σε 10 ωρες , ενω με 400 κ. σε 20 ωρες ....οποτε εκει επιλεγεις ...
Καλη διαθεση να υπαρχει και μπορεις να κανεις οτι γουσταρεις :bleh:!!!!!!
 

eleni gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια !!!!!!!!!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μ.Βρετανια...με μηχανη !!



Θα σας προλαβαίνω?
Φυσικα και ΝΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τελειο η μηχανη σου ......!!!!!!!!καλη διαθεση να υπαρχει και ολα γινονται .....
Πολλες σημαιες βλεπω και μαρεσει !!!!!!!Μπραβο .....σε βλεπω ετοιμο για ολες τις ταξιδιωτικες προτασεις !!!!!!
 

eleni gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια !!!!!!!!!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μ.Βρετανια...με μηχανη !!
Kαλησπέρα,σε όλους, Ελενη έχει δίκιο για το δικυκλο εθισμό..... το 2008 έκανα ένα ταξίδι στο Garmisch κοντα στο Innsburκ, στην ετήσια συνάντηση όλων των μοτοσυκλετιστών BMW, αυτό βέβαια δεν απέκλειε και άλλεσ μηχνές εκτός των BMW, ηταν ΤΕΛΕΙΑ...όνειρο ζωής που έγινε αληθινό, έτσι λοιπόν επιδή το σύνδρομο στέρησης ξαναχτυπά, εδω και λίγο καιρό μου έχει σφηνωθεί η ιδέα για ένα ταξιδάκι στη Τοσκάνη μέσα Μαίου ή αρχές Ιουνίου, για 2 εβδομάδες με τη μηχανή μου, θα ήθελα την βοήθεια σας κάνοντας προτάσεις και διορθώσεις.


Σκέφτομαι να ξεκινήσω απο Ανκόνα και να παω SIENA, LUCCA, CINQUE TERRE....... ελα βοηθάτε παιδιά!!!!!!......... και να επιστρεψω απο Βενετία.....Ευχαριστώ πολύ ........
Καλησπερα !!!!!!!!!!!!!Χαιρομαι πολυ που εισαι και εσυ μελος της παρεας μας !!!!!Οσοι αγαπανε τα ταξιδια με τις μηχανες θεωρω οτι ειναι ευλογημενοι ανθρωποι ....(καθαρα προσωπικη μου αποψη ..)
Ισως το δικο μου ταξιδακι τον Ιουνιο στην Ιταλια , σε βοηθησει λιγακι ....

Ξεκινησαμε απο Καβαλα στις 10/6/11 και το προγραμμα ειχε ως εξης , παντα με την καθοδηγηση του gps..

Καβαλα - λιμανι Ηγουμενιτσας ~ 475 km
Ανκονα - Ρώμη (στο ξενοδοχειο μας )~ 319
km
Ρώμη - Φλωρεντία ~ 277
km
Φλωρεντία - Τοσκανη (πυργος της πιζας) ~254 km
Τοσκανη (πυργος της πιζας) - Βενετία ~ 496 km
Βενετία - Ανκόνα ~ 372
km
Ανκονα - Καβαλα ~ 475 km


Συνολικα καναμε περιπου 2750 km , γιατι ειχαμε και τις μετακινησεις απο και προς το ξενοδοχειο , της καθε πολης .Δεν χρησιμοποιησαμε καθολου συγκοινωνιες .
Σε επαρχιακο δρομο καναμε πολυ λιγα χλ, γιατι δεν ειχαμε πολλες μερες στην διαθεση μας ..οποτε οδηγησαμε κυριως στην autosrade της ιταλιας , με τα βαρβατα διοδια ....

το ταξιδι το ευχαριστηθηκαμε παρα πολυ ...και με τους ιταλους δεν ειχαμε κανενα απολυτως προβλημα !!!

Με βαση αυτες τις πολεις που επισκεφθηκαμε ...εαν μπορω να βοηθησω ...μου λες !!!!!!:lol:
 

CBF 600

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο το κόσμο......
Καλημέρα όλη μέρα, σευχαριστώ για την απάντηση στο μήνυμα μου.
Θα έχω στη διάθεση μου 2 εβδομαδες. Λέω να πάω μέσα Μαϊου ή αρχές ιουνίου, λόγω καιρού μη πέσω σε βροχές. Αυτο το ταξίδι θα ήθελα να κάνω, (αχ παναγίτσα μου αργει πολυ....κλαψ).... Στη τοσκάνη ποια χωριά επισκευθήκατε? Είχατε σαν βαση την Φλωρεντία και απο εκει κανατε τις εξορμήσεις σας ή οπου σας αρεσε διανυκτερεύατε?

Αυτές οι ερωτησεις προς το παρών.....να φανώ ευγενική για αρχη.... :)) μη σε τρελλάνω με το καλημέρα σας. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο απο το Garmisch που πήγα το 2008, δεν τα παω καλά με αυτά αλλα θα μάθω που θα παει οταν έχεις θέληση όλα γινοντε. ΑΑΑ συγνώμη τελευταία ερώτηση ειχατε gps? θελω να προμηθευτώ ένα για μηχανή, μου σύστησαν το Garmin αλλα είναι ακριβούτσικο το άτιμο.....:-(( και αν το παραγγείλω απ εξω εδω δεν δέχνοτε να κάνουν σέρβις οπως με ενημέρωσε ένας φίλος.

καλημέρα και πάλι
 

eleni gr

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια !!!!!!!!!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μ.Βρετανια...με μηχανη !!
Καλημέρα όλη μέρα, σευχαριστώ για την απάντηση στο μήνυμα μου.
Θα έχω στη διάθεση μου 2 εβδομαδες. Λέω να πάω μέσα Μαϊου ή αρχές ιουνίου, λόγω καιρού μη πέσω σε βροχές. Αυτο το ταξίδι θα ήθελα να κάνω, (αχ παναγίτσα μου αργει πολυ....κλαψ).... Στη τοσκάνη ποια χωριά επισκευθήκατε? Είχατε σαν βαση την Φλωρεντία και απο εκει κανατε τις εξορμήσεις σας ή οπου σας αρεσε διανυκτερεύατε?

Αυτές οι ερωτησεις προς το παρών.....να φανώ ευγενική για αρχη.... :)) μη σε τρελλάνω με το καλημέρα σας. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο απο το Garmisch που πήγα το 2008, δεν τα παω καλά με αυτά αλλα θα μάθω που θα παει οταν έχεις θέληση όλα γινοντε. ΑΑΑ συγνώμη τελευταία ερώτηση ειχατε gps? θελω να προμηθευτώ ένα για μηχανή, μου σύστησαν το Garmin αλλα είναι ακριβούτσικο το άτιμο.....:-(( και αν το παραγγείλω απ εξω εδω δεν δέχνοτε να κάνουν σέρβις οπως με ενημέρωσε ένας φίλος.

καλημέρα και πάλι
Ξεκιναω να απανταω στις ερωτησεις σου ....
1 ) Στην Τοσκανη δεν ειδαμε καθολου χωρια ...πηγαμε για μερικες ωρες ..ισα ισα για να δουμε τον Πυργο της Πιζας ...Ηταν στην πορεια μας προς Βενετια.
2) Δεν ειχαμε καποια βαση ...Ξεκινησαμε ,οπως σου εγραψα στο παραπανω μηνυμα , απο καβαλα ,φτασαμε Ρωμη οπου και κατσαμε 2 μερες .Συνεχισαμε Φλωρεντια 2 μερες , Πυργο της Πιζας 1/2 μερα και Βενετια 2 μερες ...
Ξεραμε σε ποια ξενοδοχεια θα μεινουμε ...ηταν ολα κλεισμενα πριν ξεκινησουμε για να μην χανουμε χρονο σε αναζητηση ...
3) Δεν νομιζω να καναμε το ταξιδι χωρις το gps ...μας βοηθησε απιστευτα !!!!!!!

:lol: Οποια αλλη απορια εχεις μην διστασεις ....
 

CBF 600

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΙΤΑΛΙΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο το κόσμο......
Καλημέρα όλη μέρα, σευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, τελικά όσο το ψάχνω για ποια μέρη να επισκευθώ (διαβασα πληροφοριες αποτον traveller, meroulin, ghelpme και άλλα μέλη) και πραγματικά δεν ξερω που να πρωτοπαω και νόμιζα ότι 2 εβδομαδες αρκουν....αμ δεεε... θα προσπαθησω να το μαζεψω το ταξίδι αυτο. Στην Ιταλία δεν μπορείς να πας μία φορά......ευχαριστω και παλι :))))
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.592
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom