Η τέχνη στον κόσμο

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Θα πω και εναν Rene Magritte (γιατι χρησιμοποιει λεξεις και του αρεσουν τα ιπταμενα αντικειμενα), αν και επαναλαμβανω οτι δεν ξερω τον πινακα.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Ούτε! Ακόμη πιο κοντά. Ας πούμε Ελλάδα.
Για να βοηθήσω ακόμη περισσότερο είναι από Θεσσαλονίκη και έχει πεθάνει.
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
μμμ.. τι βοηθεια να δωσω?
Θα πω ότι έχει εκδόσει ένα βιβλίο. Πολύ λίγα πράγματα είναι γνωστά γι' αυτόν κ το έργο του αλλά στην Ελλάδα και κυρίως στη βόρεια είναι αρκετά γνωστός. Το βιβλίο του έχει εξώφυλλο το έργο που έχω βάλει.
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
δυσκολο μας εβαλες..δεν βλεπω να το βρισκουμε..
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Καλημερα παιδιά! Σορι που δεν απαντουσα ημουν ταξιδακι σε Παρίσι, Σουηδία και Μπερλιν και δυστυχώς δεν ειχα ευκολη προσβαση σε ιντερνετ και ετσι σας ψηλο κρεμασα. Ο ζωγραφος παντως ειναι ο Ομηρος Γεωργιάδης! Έχει μια έκδοση από το Τελλόγλειο Ιδρυμα Τεχνών της Θεσσαλονίκης για όποιον ενδιαφέρεται! Ας βάλει όποιος μπορεί πρώτος..
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Ας βάλω εγώ λοιπόν
Είναι ένας έλληνας ζωγράφος που έμαθα πρόσφατα και μου αρέσει πολύ κυρίως η τελευταία δουλειά του.
Αν η εικόνα σας παραπέμπει σε κάτι άλλο... σας διευκρινίζω ότι πρόκειται για ζωγραφικές αποδόσεις κοντινών πλάνων λουλουδιών.

b17_pigi.jpg
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
δυσκολα μας εβαλες.εγω απο ελληνες δεν τα παω καλα.για δωσε καμια πληροφορια ακομα μηπως και βρεθει κατι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.450
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom