Θέλετε να συνδράμετε τους ανθρώπους των οποίων τα μέρη επισκέπτεστε;

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
Πλέον είναι πολύ απλό για κάθε πολίτη κάθε χώρας μέσω του www.kiva.org μιας ιστοσελίδας που επιτρέπει σε κάθε ένα από εμάς να "δανείζει" μικροποσά σε ανθρώπους που τους λείπει το απαιτούμενο κεφάλαιο! Δεν πρόκειται για φιλανθρωπία αλλά για βιώσιμη αναπτυξιακή βοήθεια καθώς ο δανειολήπτης επιστρέφει το ποσό που δανείστηκε μετά από 3 ή 6 μήνες!

Η ιστοσελίδα είναι ιδιαίτερα κατατοπιστική και εύχρηστη επιτρέποντας στον καθένα να επιλέξει που θέλει να δανείσει τα λεφτά του!

helping the world, one person at a time!! :D

ΥΓ. Όσοι εγγραφείτε, θα βρείτε μια ενότητα που λέγεται "Ομάδες" (σαν τα δικά μας γκρουπ εδώ!). Η Ομάδα της Ελλάδας έχει 8 μόνο μέλη....
 

efi

Member
Μηνύματα
66
Likes
4
Πολυ ενδιαφερον το κοιταξα και σκοπευω να εγγραφω και το ποσον που δανεζεις ειναι μικρο οποτε γιατι οχι.Ενα αλλο σαιτ που βοηθαει θυματα παιδικης πορνειας ειναι"somaly
mam foundation "
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
Πολυ ενδιαφερον το κοιταξα και σκοπευω να εγγραφω και το ποσον που δανεζεις ειναι μικρο οποτε γιατι οχι.Ενα αλλο σαιτ που βοηθαει θυματα παιδικης πορνειας ειναι"somaly
mam foundation "
έχουν πολύ ενδιαφέρον αυτά που λέτε. Μπράβο σας! Θέλω πολύ όταν τελειώσω με τις σπουδές μου και το στρατό και δουλεύω, να υιοθετήσω ένα παιδί μέσω της Action Aid.
επίσης, μη ξεχνάμε ότι μπορούμε να συμβάλουμε οικονομικά ή να προσφέρουμε εθελοντική εργασία, έστω και για μία μέρα το χρόνο, σε οργανώσεις που ασχολούνται με τη διάσωση της χλωρίδας και πανίδας. Πρόσφατα γράφτηκα εθελοντής στον Αρκτούρο για τη προστασια της καφέ αρκούδας και ένα σαββατοκύριακο μέχρι το Πάσχα θέλω να αναίβω στο Νυμφαίο για να προσφέρω εθελοντική εργασία.
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
ακριβώς! συμφωνώ και επαυξάνω - δεδομένου του μειωμένου κεφαλαιου (χρηματικού, χρονου κλπ) που διαθέτουμε, κανείς πρέπει να επιλέγει τις βιώσιμες αυτες λύσεις που αναπαράγουν τη δύναμη περισσότερο, επενδυοντας σε μακροπροθεσμα εργα και στις δομές μιας κοινότητας/κράτους - δηλαδή στην εκπαίδευση, στα δημόσια έργα κλπ. Η Action Aid ειναι ένας οργανισμός που ενστερνίζεται τις προτεραιότητες αυτές.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Αν και δεν ειμαι τελειως on topic, δηλώνω κι εγώ αρωγός της ActionAid και περιστασιακά της Unicef και των Γιατρων Χωρις Σύνορα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.015
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom