Γενικά Θέλω να πάω σε ένα ΝΗΣΙ και δεν ξέρω που!!!!!!!!

aira

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Διάβασα δύο topic για τη Σέριφο με ενδιαφέρον. Μένω Αθηνα οποτε θελω να ταξιδέψω απο Πειραιά. Γενικά Αιγαίο δεν έχω πάει.

Να ενημερώσω οτι αποφάσισα να πάω μόνη μου για μια εβδομάδα περίπου, αφου δεν έχω παρέα να με ακολουθήσει. Σκέφτηκα τη Σέριφο επειδή έχει αυτό το τοσο οργανωμένο καμπινγκ και φυσικά ειναι οικονομικό. Δεν έχω βέβαια μέσο. Δηλ ουτε διπλωμα για να νοικιάσω.

Νομίζω ειναι μια καλή επιλογή... Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο; Δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο σαν το καμπινγκ της Σερίφου και επειδή δεν έχω και τη μεγάλη εμπειρία στο άθλημα το σκέφτηκα για μια άλφα ασφάλεια και άνεση περισσότερο...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αφου μπορεις να πας σε νησι μη σε απασχολει το που ...κλαψ ..σνιφ ..σνιφ..:lol:
Ωστοσο για τις παραμετρους που μας θετεις νομιζω πολυ καλα σκεφτηκες τη Σεριφο ...θες ενα νησι με νεολαια ..να γνωρισεις κοσμο και να κοινωνικοποιηθεις .
Δες και το καμπινγκ της Αμοργου απο αυτη την αποψη.Επισης νομιζω η Ικαρια προσφερεται για γνωριμιες κ χαλαρες καταστασεις με νεαροκοσμο.
 

kasnax

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
μήπως να μαζευόμαστε όλοι όσοι δεν έχουμε παρέα φέτος για διακοπές και να κάνουμε κάνα τριήμερο φεστιβάλ σε καμια παραλία στην Ικαρία;;;; :)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Δες και το καμπινγκ της Αμοργου απο αυτη την αποψη.Επισης νομιζω η Ικαρια προσφερεται για γνωριμιες κ χαλαρες καταστασεις με νεαροκοσμο.
Για την Αμοργό θα συμφωνήσω, αλλά στην Ικαρία lonely traveller και ελεύθερο camping (δεδομένου ότι δεν έχει οργανωμένο), δεν θα το πρότεινα.
Επίσης είναι αρκετά μεγάλο νησι και αν και ο νεαρόκοσμος συγκεντρώνεται στον Αρμενιστή και στα πέριξ μου φαίνεται λίγο δύσκολο να κοινωνικοποιηθείς όντως εντελώς μόνος

Η ιδέα με το φεστιβαλ Lonely traveller Πολύ καλή:clap::clap:
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
κ εγω Αμοργο θα προτεινα στο καμπινκ της Αιγιαλης, πιστευω εχει πιο πολυ νεολαια και ειναι πιο ατμοσφαιρικο σε σχεση με Σεριφο. Μπορεις να πας κ καμια μερα στη πανεμορφη χωρα με συγκοινωνια(που ομως δεν ειναι κ πολυ τακτικες κ μεχρι αργα). Εμενα μ αρεσει πολυ η ιδεα των διακοπων μονος κ θα θελα καποια στιγμη καπου να παω εστω κ ενα διημερο αλλα δεν το εχω κανει ακομα. Βεβαια απ οτι καταλαβαινω εσυ το κανεις απο αναγκη γιατι δεν βρισκεις καποιον. Επεσε το ματι μου σε ενα αλλο θεμα οτι ενας νεαρος θα παει μονος του σε νησι γιατι δεν βρισκει παρεα, για ψαχτειτε μηπως πατε μαζι! θα μου πεις διακοπες μ εναν αγνωστο? ναι εγω ισως το κανα,θελει κ λιγο τρελα το πραγμα, στην Ελλαδα ζουμε!
 

aira

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
:)

Σας ευχαριστώ!!!!!!

Coco_ Ναι οργανωμένο... για ελευθερο δεν γινεται να οργανωθω τοσο γρηγορα... Θελω να μην κουβαλαω πολλα πραγματα και να παρεχει το καμπινγκ. φεστιβαλ Lonely traveller -> χωρίς πλάκα τελεια ιδέα!!!!!!! Θα οργανωναμε σε ενα νησι το Φεστιβαλ κι οσοι δεν ειχανε παρεα θα ερχοντουσαν και θα γινόμασταν μια μεγαλη..............
-> ελα, με επιασε το ρομαντικό μου!!

Κλεοπατρα σιγουρα σκεφτομαι και το κοστος.
για την Αμοργο δεν εχω ακουσει κατι για το καμπινγκ...

kasnax συμφωνω!!!!!! χαχαχα! τρελη ιδεα!!!!!!! αλλα γιατι στην Ικαρια; ελα μακρυα ειναι! να συμβιβαστουμε ;-) !

magic_jim ναι απο αναγκη θα ελεγα. βεβαια δεν ειμαι ο τυπος ανθρωπου που κολαω να πιω τον καφε μονη εξω, ή δεν ονειρευτηκα φυσικα σαν κι εσενα να παω μονη καπου ενα διημερο, αλλα τωρα ναι. θελω να γνωρισω αλλο κοσμο. καινουριο. να ξε-φυγει το μυαλο μου μπας και επιστρέψω με καμια δυναμη παραπανω!
να ψαχτουμε, λες;;;;; θα το δω εστω και απο περιεργεια. - εγω το οργανωμενο μου παντως δεν το αλλαζω!

North66 μπα... Τηνο δεν νομιζω να μου προσφερει αυτα που θελω. ;-) Σκεφτομαι τωρα κοντα τον Ιουλιο να παω, η αρχες Αυγουστου. Μετά Σκεφτομαι τον Σεπτέμβρη... Ειναι και το προγραμμα που κυλαει και δεν ειναι σιγουρο......

Οταν λετε στην Αμοργό έχει περισσότερη νεολαία;;;; Δεν μιλάμε νεολαία = 20 χρονα στην πλειονότητα;;;;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Στο καμπινγκ της Αμοργού έχει ως επι το πλείστον φοιτητές που σημαινει 20-25, αλλά μην σε χαλαει γιατί το νησί θεωρείται εναλλακτικός προορισμός οπότε δεν μαζεύει καγκουροεικοσάχρονα
Το καλό είναι ότι βρίσκεται σε πολύ καλό σημείο μέσα στην Αιγιάλη, επίσης το νησι ενδείκνυται για ηρεμες διακοπές και το να πας μόνη σου δεν θα φαντάζει περίεργο αλλά άποψη:D
Το μόνο άσχημο που έχω ακούσει (όπως σε όλα) ότι γύρω στον 15Αυγυστο γίνεται χαμός άρα δεν είναι και πολύ καθαρό, αλλά δεν εχω προσωπική εμπειρία
 

aira

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αρχιζω...

να ψάχνω Info τοτε γενικα και για Αμοργο!!!!!!
thanx!

Κι οτι αλλο μαθετε, ευπροσδεκτο!

;-)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...FC%F2-%E3%E9%E1-%F6%EF%E9%F4%E7%F4%DD%F2.html

Γεια και απο μενα..Ριξε μια ματια εδω!Σεριφο δεν εχω παει αλλα πιστευω το καμπιγκ της Αμοργου θα σου προσφερει οτι ζητας,και συν τις αλλοις μπορεις να απολαυσεις τα παντα σε κοντινες αποστασεις..Και ειμαι σιγουρος πως απο την πρωτη μερα δεν θα εισαι μονη!!εχει αρκετη νεολαια,καπου θα κολλησεις και συ!Καλα να περασεις οτι κ αν αποφασισεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom