ΙΤΑΛΟΦΙΛΟΙ ΒΟΗΘΕΙΑ για Roadtrip στην UMBRIA

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Τι να πω..η λιμνη εχει τη γοητεια της κ το χειμωνα. Αν και ειναι κυριως καλοκαιρινος προορισμος για κςντροευρωπαιους κ μπορει να σου φερει καταθλιψη...Κομο δεν είναι φυσικα, οποτε μη σε επηρεαζω κ πολυ. Todi οκ. Αριστη τιμη κ καταλυμα...
Ευχαριστω πολυ.
Επιδη ξεκινησε η ιδεα για agriturismi εξω απο πολεις , γιαυτο δεν ειχα σκεφτει διαμονη στην Perugia , και φοβομουν το ψαξιμο για parking, δηλαδη να αποφυγουμε καταλυματα σε αστικο κεντρο.
Αλλά αν λες πως ειναι ωραια και για καμμια βολτα το βραδυ, τοτε να δω καπου λιγο εκτος πολης, στα περιχωρα δηλαδη. Η λιμνη ειναι ωραια απο οσα βλεπω, λες να μεινουμε εκει ή να παμε βολτα και για φαγητο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ευχαριστω πολυ.
Επιδη ξεκινησε η ιδεα για agriturismi εξω απο πολεις , γιαυτο δεν ειχα σκεφτει διαμονη στην Perugia , και φοβομουν το ψαξιμο για parking, δηλαδη να αποφυγουμε καταλυματα σε αστικο κεντρο.
Αλλά αν λες πως ειναι ωραια και για καμμια βολτα το βραδυ, τοτε να δω καπου λιγο εκτος πολης, στα περιχωρα δηλαδη. Η λιμνη ειναι ωραια απο οσα βλεπω, λες να μεινουμε εκει ή να παμε βολτα και για φαγητο;
Βολτα κ φαγητο η καφε στο Castiglione μονο φτανει κ περισσευει...δες καμια φωτο της Perugia. Το κεντρο ειναι υπεροχο, ωραια μαγαζια, ατμοσφαιρα. Αξιζει χρονο, οχι ενα πρωι μονο..
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Βολτα κ φαγητο η καφε στο Castiglione μονο φτανει κ περισσευει...δες καμια φωτο της Perugia. Το κεντρο ειναι υπεροχο, ωραια μαγαζια, ατμοσφαιρα. Αξιζει χρονο, οχι ενα πρωι μονο..
Ευχαριστω για ολα, θα μελετησω και θα επανελθω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
για το Castilione del Lago θα συμφωνήσω με Samion το έχω επισκεφθεί και αξίζει, δεν έχω πάει όμως σε κανένα από τα υπόλοιπα που αναφέρεις ώστε να κάνω σύγκριση. τώρα όσον αφορά την λίμνη, αν έχεις επισκεφθεί τις λίμνες του βορά, δεν θα σε ενθουσιάσει. βέβαια η θέα από το Castilione που είναι σαν μπαλκόνι πάνω από την λίμνη θα σε αποζημιώσει.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
για το Castilione del Lago θα συμφωνήσω με Samion το έχω επισκεφθεί και αξίζει, δεν έχω πάει όμως σε κανένα από τα υπόλοιπα που αναφέρεις ώστε να κάνω σύγκριση. τώρα όσον αφορά την λίμνη, αν έχεις επισκεφθεί τις λίμνες του βορά, δεν θα σε ενθουσιάσει. βέβαια η θέα από το Castilione που είναι σαν μπαλκόνι πάνω από την λίμνη θα σε αποζημιώσει.
Στη λιμνη του Como εχω παει σε διαφορες τοποθεσιες, και μου αρεσαν αλλα δεν ξετρελαθηκα.
Ισως εδω να μου αρεσει το καστρο και γενικα στην Umbria εχει πολλα, οποτε μαλλον θα κανω μια βολτα απο εκει.
Ευχαριστω πολυ.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Βολτα κ φαγητο η καφε στο Castiglione μονο φτανει κ περισσευει...δες καμια φωτο της Perugia. Το κεντρο ειναι υπεροχο, ωραια μαγαζια, ατμοσφαιρα. Αξιζει χρονο, οχι ενα πρωι μονο..
τελικα εκλεισα 2 νυχτες κοντα στην Perugia, στα 17χλμ, απο Groupon.it,ενα relais 4 αστερων με 79 ευρω και τις 2 νυχτες με πρωινο, αυτο http://www.riparelais.com
και την Τριτη νυχτα μεσα στην πολη του Orvieto για να μην εχουμε πολλες μετακινησεις αφαου θα ειμαστε με αρκετα χιλιομετρα, στοhttp://www.ripamedici.it.
το Groupon εχει καταπληκτικες προσφορες, θα κλεισουμε και degustazione vini που τα εχει σε καλες τιμες και σε ωραια μερη. Ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη να μη μεινουμε στο Assisi, καλυτερα πιο κοντα στην Perugia για να τη δουμε καλυτερα.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
fan
Γιατί το είχατε μυστικό τόσο καιρό; TI TIMEΣ είναι αυτες;;; :haha:
ασε επαθα πλακα, κατα τυχη το βρηκα.
εχει για πολλα μερη, για σπα, φοβερα ξενοδοχεια, εστιατορια, κλπ.
Να το δεις οταν ξαμναπας με το καλο!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
@Samion & @vickokka: Με κάνετε πανευτυχή γιατί είναι ένα ταξίδι που είχα στα υπόψιν και μου κάνετε τη ζωή ευκολότερη με τις προτάσεις σας
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάπως αργά, προπλήρωσα στο Παλέρμο 4άστερο με σπα στα 50 ευρω και το θεώρησα και επιτυχία!
Ονομα?
Παντως το γκρουπον λειτουργει οπως κ στην χωρα μας για οποιον ειχε εμπειρία. Δηλ να μην σας απογοητευω αλλα θελει προσοχή, ιδιαιτερα στα ξενοδοχεία...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Ονομα?
Παντως το γκρουπον λειτουργει οπως κ στην χωρα μας για οποιον ειχε εμπειρία. Δηλ να μην σας απογοητευω αλλα θελει προσοχή, ιδιαιτερα στα ξενοδοχεία...
Εγώ διάβασα κριτικές από όσους το χρησιμοποίησαν στο συγκεκριμένο αλλά και στα degustazioni και λένε τα καλυρτρα
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
@Samion & @vickokka: Με κάνετε πανευτυχή γιατί είναι ένα ταξίδι που είχα στα υπόψιν και μου κάνετε τη ζωή ευκολότερη με τις προτάσεις σας
Απλά εγώ δε γράφω τόσο ποιητικά όσο εςυ,δε θα συγκινηθείτε από την ιστορία μου!:-((
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.678
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom