Ιδέες για ταξίδι!

Ace

Member
Μηνύματα
41
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y.
Τελικά η Θάσος ήταν κάτι παραπάνω από ότι περίμενα!!!Και οι λιγοστές μέρες που είχα μπροστά μου υπεραρκετές για να την χαρώ!
Οι παραλίες ήταν χάρμα οφθαλμών!Και το νησί καταπράσινο!!!Αυτό που μου άρεζε περισσότερο η τοποθεσία που μέναμε,στο Πευκάρι πάνω στη θάλασσα,να βλέπεις κάθε πρωί την ανατολή και κάθε απόγευμα τη δύση,τον ήλιο να βυθίζεται στην θάλασσα!Φανταστικά!
Πριν πάω πολλοί που τους έλεγα για Θάσο μου απαντούσαν "Εκεί είναι οικογενειακό νησί τι θα πας να κάνεις"...εγώ δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι για clubbing,αλλά διέθεται κι από αυτό,ειδικά στον Ποτό!Νομίζω ότι για κοντινή απόσταση από Θεσσαλονίκη ήταν πολύ καλή η επιλογή!(2 ώρες έκανα μέχρι Κεραμωτή,μισή ώρα με το πλοίο...και από τον Λιμένα μέχρι τον Ποτό κάνα 30-40λεπτο)
Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις πληροφορίες!Τώρα φθινοπωρινές διακοπές για Ευρώπη...πάω να ψάξω εισιτήρια!!!:lol:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλα που δεν πηγες τελικα Ρωμη τον Ιουλη γιατι ειδες τι τρελο καυσωνα εχει.
 

Ace

Member
Μηνύματα
41
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y.
Άστα να πάνε κι εκεί είχε αφόρητη ζέστη,αλλά τουλάχιστον είχε θάλασσα...στη Ρώμη που θα έπεφτα..στην fontana di trevi???Ελπίζω του χρόνου να υπάρχει περισσότερος χρόνος από την παρέα...ώστε να κάνω αυτό που ήθελα να κάνω και φέτος (αμαξάκι-Ηγουμενίτσα-Ιταλία και μετά όπου με βγάλει προς τα πάνω)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γενικα Φθινοπωρο -Ανοιξη ειναι πολυ ιδανικα για Ιταλια.Το καλοκαιρι πιανει ζεστη.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τελικά η Θάσος ήταν κάτι παραπάνω από ότι περίμενα!!!Και οι λιγοστές μέρες που είχα μπροστά μου υπεραρκετές για να την χαρώ!
Οι παραλίες ήταν χάρμα οφθαλμών!Και το νησί καταπράσινο!!!Αυτό που μου άρεζε περισσότερο η τοποθεσία που μέναμε,στο Πευκάρι πάνω στη θάλασσα,να βλέπεις κάθε πρωί την ανατολή και κάθε απόγευμα τη δύση,τον ήλιο να βυθίζεται στην θάλασσα!Φανταστικά!
Τώρα φθινοπωρινές διακοπές για Ευρώπη...πάω να ψάξω εισιτήρια!!!:lol:


Σου άρεσε ε? Μπράβο που το ευχαριστήθηκες! Για Ευρώπη πότε λές?
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλα που δεν πηγες τελικα Ρωμη τον Ιουλη γιατι ειδες τι τρελο καυσωνα εχει.


Ναι και εγώ δεν θα το συνιστούσα! Εμείς πήγαμε αρχές Ιουνίου και είχε αρκετή ζέστη, όχι όση έχει αυτή τη περίοδο, αλλά αρκετή ώστε να μην ευχαριστιέσαι απόλυτα τη Ρώμη!
 

jen for ever

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα σας!! Ποιον προορισμό θα μου προτείνατε για οικογενειακή φθινοπωρινή εκδρομή? Μένω Θεσσαλονίκη κ υπολογίζω γύρω στο τριήμερο να λείψουμε... Ευχαριστώ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.286
Μηνύματα
886.815
Μέλη
38.956
Νεότερο μέλος
MiklosAng

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom