Ιδεες για ταξιδι εκτος Ευρωπης!

elisavet.l

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
γεια σας παιδια,
θα ηθελα να μου πειτε ιδεες για ταξιδια....θελαμε κυριως ωραιες παραλιες (οποτε κατι εξωτικο)
το budget μας ειναι γυρω στα 800 για εισητηρια και διαμονη.
θα θελαμε να παμε χωρις ταξιδιωτικο γραφειο αρα θελουμε καποιον ασφαλη προορισμο. ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
γεια σας παιδια,
θα ηθελα να μου πειτε ιδεες για ταξιδια....θελαμε κυριως ωραιες παραλιες (οποτε κατι εξωτικο)
το budget μας ειναι γυρω στα 800 για εισητηρια και διαμονη.
θα θελαμε να παμε χωρις ταξιδιωτικο γραφειο αρα θελουμε καποιον ασφαλη προορισμο. ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!
Για εκτός Ευρώπης και με εξωτικές παραλίες νομίζω το μπάτζετ πρέπει να ανέβει, εκτός αν σκοπεύεις να πας πχ. Ασία για 4-5 μέρες:p

Edit: τώρα πρόσεξα ότι έχεις μόνο εισιτήρια και διαμονή στην τιμή (που ελπίζω να είναι κατά άτομο). Οπότε θα μπορούσες να δεις καμιά Ταϊλάνδη.
 

elisavet.l

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Για εκτός Ευρώπης και με εξωτικές παραλίες νομίζω το μπάτζετ πρέπει να ανέβει, εκτός αν σκοπεύεις να πας πχ. Ασία για 4-5 μέρες:p

Edit: τώρα πρόσεξα ότι έχεις μόνο εισιτήρια και διαμονή στην τιμή (που ελπίζω να είναι κατά άτομο). Οπότε θα μπορούσες να δεις καμιά Ταϊλάνδη.
σε ευχαριστω πολυ...ναι μιλαω μονο για ειτηρια και διαμονη.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
937
Likes
4.188
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Κανάρια μήπως; Δεν έχω πάει, αλλά από φωτογραφίες φαίνονται ωραία. Το μπάτζετ άνετα (κυρίως αν επιλέξεις low cost).
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κανάρια μήπως; Δεν έχω πάει, αλλά από φωτογραφίες φαίνονται ωραία. Το μπάτζετ άνετα (κυρίως αν επιλέξεις low cost).
Αφού εκτός Ευρώπης θέλει:bleh:

Λοιπόν τα Κανάρια κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι υπερτιμημένα και όχι εξωτικά. Έχω πάει βέβαια μόνο Gran Canaria (όπου οι παραλίες δε μου είπαν τίποτα) αλλά απ' όσο έχει πάρει το μάτι μου και τα υπόλοιπα νησιά δε με εντυπωσιάζουν και πολύ. Ειδικά στο θέμα παραλιών.
 

elisavet.l

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Αφού εκτός Ευρώπης θέλει:bleh:

Λοιπόν τα Κανάρια κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι υπερτιμημένα και όχι εξωτικά. Έχω πάει βέβαια μόνο Gran Canaria (όπου οι παραλίες δε μου είπαν τίποτα) αλλά απ' όσο έχει πάρει το μάτι μου και τα υπόλοιπα νησιά δε με εντυπωσιάζουν και πολύ. Ειδικά στο θέμα παραλιών.
χαχαχαχα σωστα....δεν πειραζει ομως...
να σε ρωτησω και κατι αλλο?
σκεφτομασταν για πουκετ απλα εχω δει αρκετες κριτικες οι οποιες λενε οτι δεν ειναι οπως φαινεται σε θεματα κρυσταλλινων νερων....ποια ειναι η γνωμη σου?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
χαχαχαχα σωστα....δεν πειραζει ομως...
να σε ρωτησω και κατι αλλο?
σκεφτομασταν για πουκετ απλα εχω δει αρκετες κριτικες οι οποιες λενε οτι δεν ειναι οπως φαινεται σε θεματα κρυσταλλινων νερων....ποια ειναι η γνωμη σου?
Προσωπικά άφησα τα Πουκέτ/Κο Πι Πι/Σαμούι επίτηδες έξω από το πρόγραμμά μου γιατί δεν ήθελα κάτι φουλ τουριστικό. Πήγα Koh Lipe και ήταν υπέροχο. Από φίλους που έχουν πάει Πουκέτ άκουσα απογοητευτικά λόγια, γίνεται χαμός.

Παίζει μεγάλο ρόλο η εποχή για ένα τέτοιο ταξίδι. Για πότε θέλετε;
 

elisavet.l

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Προσωπικά άφησα τα Πουκέτ/Κο Πι Πι/Σαμούι επίτηδες έξω από το πρόγραμμά μου γιατί δεν ήθελα κάτι φουλ τουριστικό. Πήγα Koh Lipe και ήταν υπέροχο. Από φίλους που έχουν πάει Πουκέτ άκουσα απογοητευτικά λόγια, γίνεται χαμός.

Παίζει μεγάλο ρόλο η εποχή για ένα τέτοιο ταξίδι. Για πότε θέλετε;
λεγαμε νοεμβριο η δεκεμβρη
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
λεγαμε νοεμβριο η δεκεμβρη
Α οκ, καλή εποχή για όλα τα παραπάνω νησιά και πολλά ακόμα. Νοέμβρης θα είναι πιο ήσυχος καθώς είναι η αρχή της σεζόν εκεί (από τα μέσα και μετά καλύτερα, για να έχει περάσει η περίοδος των πολλών βροχών).

Γενικά τη χώρα τη συστήνω ανεπιφύλακτα, ειδικά για πρώτη εισαγωγή στην Ασία. Υπάρχει πολύ καλή τουριστική υποδομή και είναι ασφαλής.
 

elisavet.l

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Α οκ, καλή εποχή για όλα τα παραπάνω νησιά και πολλά ακόμα. Νοέμβρης θα είναι πιο ήσυχος καθώς είναι η αρχή της σεζόν εκεί (από τα μέσα και μετά καλύτερα, για να έχει περάσει η περίοδος των πολλών βροχών).
σε ευχαριστω παρα πολυ για ολα :p
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
ενας ιδιαιτερος κ υπεροχος προορισμος ειναι το Βιετναμ. αρκετα οικονομικο,με υπεροχη κουζινα κ φιλοξενους ανθρωπους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.293
Μέλη
38.970
Νεότερο μέλος
genik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom