Ικαρία Σάμος Ικαρία - Σάμος: συνδυασμός;

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
To site που σου έστειλα είναι το πιο ενημερωμένο που υπάρχει έχει τα πάντα. Μπορείς να κάνεις αναλυτική αναζήτηση και να βάλεις και τις ημερομηνίε έστι θυα γίνει πιο σχετικό τώρα σε αυτό που σου έστειλα έχει όλες τις περιόδους.
Τι τα θέλεις πάνω από ένα δρομολόγια? Πήγαινε έλα θα κάνεις?
επειδή φτάνω Σάμο 8.30 το πρωι αν έχει καράβι στης 8.00 και μετα την άλλη μερα πάλι στις 8.00 να ξέρω τι θα κάνω και πώς θα πάω και πότε..
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα δρομολόγια αυτή τη στιγμή είναι λίγο στον αέρα. Πχ προχτές ήταν εδώ (Καρλόβασι) ο καπετάνιος ενός blue star για να δει αν του κάνει το λιμάνι μας, για να ξεκινήσει τα δρομολόγια και αυτό (τελικά του κάνει). Αλλά πχ αυτό αμέσως αμέσως δεν έχει ορίσει ακόμα μέρες.
Αυτή τη στιγμή υπάρχει το Νήσσος Μύκονος που είναι σούπερ και το μικρό (μικρό όμως) Παναγία Θεοτόκος. Αυτά βέβαια όσον αφορά τα δρομολόγια από Καρλόβασι που είναι δίπλα και όχι από Βαθύ.
http://www.ferries.gr/hellenicseaways/samos-ikaria-kavala-ferries-gr.htm
Εδώ θα βρεις πληροφορίες.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
απ ότι κατάλαβα μια με δυο φορες το πολύ την μέρα συνδέονται με πλοία η Σάμος με την Ικαρία... :cry:
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σημερινό update. Το blue star θα μπει και θα κάνει 2 δρομολόγια.
Το Mykonos θα κάνει 4. Περιμένουμε να μάθουμε τις ακριβείς μέρες.

Οπότε έχε ελπίδα!
Αν και όταν έρθεις Σάμο δεν θα θες να φύγεις....:xalara:
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Σημερινό update. Το blue star θα μπει και θα κάνει 2 δρομολόγια.
Το Mykonos θα κάνει 4. Περιμένουμε να μάθουμε τις ακριβείς μέρες.

Οπότε έχε ελπίδα!
Αν και όταν έρθεις Σάμο δεν θα θες να φύγεις....:xalara:
απ οτι κατάλαβα για την βδομάδα λες εσυ!!! κανένα καραβάκι που να συνδεέι τα δυο νησια 4-5 φορες την μέρα δεν υπάρχει?????? διπλα ειναι δεν μπορει να μην συνδέοντε συχνα..
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι είναι δρομολόγια μέσα στην εβδομάδα.
Αυτό που λες δεν υπάρχει! Τέτοιο καραβάκι υπάρχει ας πούμε μεταξύ Φούρνων και Θύμαινας (το νησάκι απέναντι από Φούρνους). Εκεί όμως είναι 15 λεπτά. Εδώ η διαδρομή είναι καμιά ώρα. Ποτέ δεν νομίζω ότι υπήρχε κάτι τέτοιο.

Υπάρχει βέβαια και η λύση του αεροπλάνουo_O
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Ναι είναι δρομολόγια μέσα στην εβδομάδα.
Αυτό που λες δεν υπάρχει! Τέτοιο καραβάκι υπάρχει ας πούμε μεταξύ Φούρνων και Θύμαινας (το νησάκι απέναντι από Φούρνους). Εκεί όμως είναι 15 λεπτά. Εδώ η διαδρομή είναι καμιά ώρα. Ποτέ δεν νομίζω ότι υπήρχε κάτι τέτοιο.

Υπάρχει βέβαια και η λύση του αεροπλάνουo_O
Μόλις βρήκα ένα καραβάκι που τα συνδέει 2 φορές την μέρα, το Παναγία Θεοτόκος
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το Παναγία Θεοτόκος το έχω αναφέρει λίγο πιο πάνω. Είναι ένα πολύ μικρό καραβάκι που κάνει 2,5 ώρες περίπου να πάει Ικαρία. Από εδώ φεύγει το μεσημεράκι. Αν γυρίζει εντός ενός 24ώρου δεν το ξέρω αλλά μπορώ να το μάθω.

Αυτό ίσως να εννοείς 2 φορές την ημέρα. Μία που φεύγει και μία που έρχεται. Κάτι παραπάνω αποκλείεται.

Το οποίο καράβι με λίγα παραπάνω μποφόρ δεν ταξιδεύει....
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πλέον βέβαια υπάρχει και το Dodekanisos Pride, ένα ταχύπλοο το οποίο συνδέει τη Σάμο με όλα τα Δωδεκάνησα. Και Ρόδο. Ενώ πέρσι το δελφίνι έφτανε μέχρι Κω.

Αυτά για να ξέρεις ότι αν θες οπωσδήποτε συνδυασμό, έχεις και άλλες επιλογές. Ημερήσιες γίνονται άνετα για Αγαθονήσι, Λειψούς, Πάτμο. Βέβαια αν έρθεις Σάμο όλα τα άλλα είναι περιττά....:shock:
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Πλέον βέβαια υπάρχει και το Dodekanisos Pride, ένα ταχύπλοο το οποίο συνδέει τη Σάμο με όλα τα Δωδεκάνησα. Και Ρόδο. Ενώ πέρσι το δελφίνι έφτανε μέχρι Κω.

Αυτά για να ξέρεις ότι αν θες οπωσδήποτε συνδυασμό, έχεις και άλλες επιλογές. Ημερήσιες γίνονται άνετα για Αγαθονήσι, Λειψούς, Πάτμο. Βέβαια αν έρθεις Σάμο όλα τα άλλα είναι περιττά....:shock:
Το Dodekanisos Pride φεύγει απο το Πυθαγόρειο (που ειναι 5 λεπτά απο το αεροδρόμιο) σωστά?????
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ολόσωστα.
Επίσης ανακοινώθηκαν τα δρομολόγια του Blue Star. Κάθε Τρίτη θα ξεκινάει από Πειραιά προς Καρλόβασι και θα κάνει 6.5 ώρες!!!! Kαι κάθε Πέμπτη θα φεύγει από Καρλόβασι για Πειραιά. Σπεύσατε!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ολόσωστα.
Επίσης ανακοινώθηκαν τα δρομολόγια του Blue Star. Κάθε Τρίτη θα ξεκινάει από Πειραιά προς Καρλόβασι και θα κάνει 6.5 ώρες!!!! Kαι κάθε Πέμπτη θα φεύγει από Καρλόβασι για Πειραιά. Σπεύσατε!
Ω...θαυμα! η αγ. Βαρβαρα,εβαλε το χερακι της:)....να παει περισσοτερος κοσμος,σε ενα απο τα ομορφοτερα νησια μας και να αφησουν τη μυκονο και τη σαντορινη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom