Ικαρία Ικαρία

Nat_assa

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Από τον Άγιο Κήρυκο για Θερμα έχει δρομολόγια λεωφορείων κάθε μισή ώρα. Πέρσι άρχισε η κατασκευή ενός δρόμου που θα συνδέει το λιμάνι του Αγιου Κηρυκου με τα Θερμα, παραθαλάσσια. Αν έχει τελειώσει αυτό το έργο τότε η απόσταση με τα πόδια θα είναι λιγότερη από 10 λεπτά.
ευχαριστώ πολυ..τα δρομολόγια των λεωφορείων υπάρχουν κάπου ή ρωταμε τους ντόπιους;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ευχαριστώ πολυ..τα δρομολόγια των λεωφορείων υπάρχουν κάπου ή ρωταμε τους ντόπιους;
Ελπίζω να σαι τυχερή να τα βρεις κάπου αναρτημένα, γιατί αν περιμένεις από τους ντόπιους ζήσε Μάη μου...
Όχι οτι αν τα βρεις αναρτημένα θα ανταποκρίνονται ακριβώς στις ώρες. Ούτε καν...
Ικαρία πας, προετοιμάσου!
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Χαχαχα εχω προετοιμαστεί ψυχολογικά! Ευχαριστώ πολυ
Καλά, υπερβολές.. Πριν ένα μήνα ήμουν εκεί. Δεν είχα κανένα, μα κανένα πρόβλημα συνεννόησης με τον κόσμο.
Έχει γεμίσει το νησί απο νέα παιδιά που ζούσαν Αθήνα , σπουδασαν εδώ ή σε άλλα μέρη της Ελλάδος κ τώρα την τελευταία 2ετία γύρισαν στο νησί κ κάνουν δουλειές και βλέπεις πράγματα που δε τα βλέπεις ούτε εδώ στον τομέα της εξυπηρέτησης κ παροχής υπηρεσιών.
 

floeritsa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ελπίζω να σαι τυχερή να τα βρεις κάπου αναρτημένα, γιατί αν περιμένεις από τους ντόπιους ζήσε Μάη μου...
Όχι οτι αν τα βρεις αναρτημένα θα ανταποκρίνονται ακριβώς στις ώρες. Ούτε καν...
Ικαρία πας, προετοιμάσου!
Ετσι ακριβως....ικαρια...αλλιως την περιμενα!!!!

Εχω συμμετάσχει σε κάποιες πεζοπορίες κ προσφάτως εκανα κατάβαση του Βουραικου. Απλά ακούω αρκετούς να το παρουσιάζουν ως κάτι πολυ δύσκολο, γι αυτό ρώτησα. Όσο για τις προμήθειες, θα το φροντίσω τωρα που μου το ειπες! thanks!
Εχει σκαφος με λιγα χρηματα απο μαγγανιτη...πολυ πιο ευκολα.τα πανηγυρια πολυ κοσμο αλλα βρε παιδια το μπουζουκι τι γυρευει εκει;;;;;;;
 
Last edited by a moderator:

illiana

Member
Μηνύματα
15
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ικαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική γενικά
Καλημερα σε ολους απο Ικαρια επιτελους. Ηθελα να ρωτησω κατι...εκτος απο τις ραχες και τον αρμενιστη υπαρχει καποιο μερος με περατζαδα το βραδυ?
Επισης πηγαμε μονο στο χριστο ραχων, τ αλλα χωρια οπως καστανιες κλπ αξιζουν για επισκεψη? Και αν ναι πρωι ή βραδυ?
 

ksanthipi25

Member
Μηνύματα
14
Likes
18
Καλημερα σε ολους απο Ικαρια επιτελους. Ηθελα να ρωτησω κατι...εκτος απο τις ραχες και τον αρμενιστη υπαρχει καποιο μερος με περατζαδα το βραδυ?
Επισης πηγαμε μονο στο χριστο ραχων, τ αλλα χωρια οπως καστανιες κλπ αξιζουν για επισκεψη? Και αν ναι πρωι ή βραδυ?
Καλησπέρα! Στον Ευδηλο έχει λίγα μαγαζακια στο λιμανι. Τα περισσότερα είναι στ Ραχες όπως έχεις διαπιστωσει. Ψάξε να δεις τι πανηγύρια εχει αυτές τις μέρες κ πήγαινε οπωσδήποτε. Εμείς είχαμε πάει στ Αγ Πολύκαρπο. Επίσης, πήγαμε να δούμε τον πυργο στο Δρακανο κ μετα κατεβηκαμε απο κατω στ Αγ Γεωργιο για μπανακι (επιβάλλεται) !!! Η διαδρομη για τους Βρακαδες ήταν πολυ όμορφη παρέα με τα σύννεφα (δες φωτο που έχω ανεβασει, εχει λαογραφικο μουσειο εκει). Μαγγανίτη μπορειτε να πατε μετα τις Σευχέλλες για φαγητό, στ φράγμα Πέζι είναι ωραία, Μονή Θεοκτίστης, εκκλησία Ανάληψης στο Γιαλισκάρι, εκεί που σκάει το κύμα... Όλα αυτά για πρωί. Μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις σχετικά με αυτα.
Να περάσεις τέλεια!!!
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Έχει σίγουρα Πειραιώς και Εθνική
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.990
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom