Ισοθερμικά εσώρουχα

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Παστα? Μαλλον πες τα!:bleh:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Περυσι ειχα παρει ισοθερμικο απο intersport. Μαλλον αποτυχια. Με τζιν παλι τρελαινομουν απ'τη φαγουρα στα ποδια. Μονο με χοντρη φορμα και το ισοθερμικο ημουν οκ. Τελικα πηγα στο γιατρο (αν και ειχα ξαναπαει), εχω αλλεργια, θα παιρνω τα χαπια μου κι ελπιζω να φοραω ο,τι θελω απο'δω και περα :)
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
τα ισοθερμικα ειναι κυριως για αθλητικη δραστηριοτητα σε χαμηλες θερμοκρασιες δεν ειναι τοσο αποδοτικα για να κανεις τουρ σε μια πολη το χειμωνα...η καλυτερη λυση ειναι ζεστα ρουχα οπως ενα πουλοβερακι η ενα καλο φλισ με κατι ζεστο απο μεσα και ενα καλο μπουφαν τωρα αν εχει -15 δεν υπαρχει λυση καλυτερα μην πατε πουθενα....χαχα
 

alliaks

Member
Μηνύματα
177
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
Μίκυ Σίτυ
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Παίδες ζω εδώ και 4 χρόνια στον Καναδά και το χειμώνα η ψηλότερη θερμοκρασία που βλέπουμε είναι -10. Ξέρετε τι είναι να περιμένεις το λεωφορείο στους -37; Ενώ έχω longjohns, δεν τα χρησιμοποιώ. Εξαιρετικά σπάνια, απλά και μόνο γιατί με την τριβή αρχίζω και ιδρώνω. Αυτό που κάνουν όλοι στον Καναδά και φυσικά το έμαθα κι εγώ με την εμπειρία, είναι το ντύσιμο σε επίπεδα. Για τον κορμό, φανελάκι και καλύτερα ένα με τιράντες κι ένα Τshirt, ένα μάλλινο ή ένα φλης και ένα καλό μπουφαν, χωρίς να είναι αναγκαίο αυτό να είναι πατατούκα. Είναι σημαντικό να είναι καλυμμένοι ο λαιμός και ο αυχένας σας, καθώς και τα άκρα οπως έχουν πει ήδη κάποιοι. Γαντάκια συνθετικά ή δερμάτινα (όχι πλεκτά) και παπούτσι πάνω από τον αστράγαλο. Στην τελική άμα κρυώνετε πάααρα πολύ, τότε φορέστε την πυτζάμα σας μέσα από το παντελόνι.
Τέλος, ένας ζεστός καφές στα χέρια είναι το καλύτερο φάρμακο για το κρύο. :)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.556
τα ισοθερμικα ειναι κυριως για αθλητικη δραστηριοτητα σε χαμηλες θερμοκρασιες δεν ειναι τοσο αποδοτικα για να κανεις τουρ σε μια πολη το χειμωνα...η καλυτερη λυση ειναι ζεστα ρουχα οπως ενα πουλοβερακι η ενα καλο φλισ με κατι ζεστο απο μεσα και ενα καλο μπουφαν τωρα αν εχει -15 δεν υπαρχει λυση καλυτερα μην πατε πουθενα....χαχα
Ναι αλλά έχουμε πολλούς-ες κρυουλιάρηδες εδώ, δεν το κατάλαβες....:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ένα καλό μπουφαν, χωρίς να είναι αναγκαίο αυτό να είναι πατατούκα.
Τι ειναι το πατατουκα;

Προσωπικα μ' ενα χοντρο μπουφαν ειμαι ΟΚ σε θερμοκρασιες μεχρι -10 βαθμους περιπου. Απο κατω δεν εχω προβλημα, δεν κρυωνω. Εκεινο που με βοηθα πολυ ειναι πως σο κρυο δεν μενω ποτε στατικος, περπατω συνεχεια. Επισης δεν καθομαι πολυ ωρα σε ζεστους χωρους για να μην συνηθιζει ο οργανισμος στη ζεστη. Δηλαδη αν μπω σ' ενα καφε να πιω ή να φαω κατι δεν θα καθισω περισσοτερο απο 10-15 λεπτα. Τα ζεστα ροφηματα οπως λεει και ο alliaks στο χερι εξω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.968
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom