Ιταλία Ιταλία οδικώς ή με τρένο;

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι εννοεις επειδη ειμαι νεο μελος ;
Ναι σιγουρα με τραινο πλεον.. Αυτο με τον τιτλο το σκεφτομουνα αλλα δεν ηξερα πως και τι..ας αλλαξει αν γινεται
εννοω οτι σου εξηγησα τη διαδικασία. ζήτα να αλλαξει ο τιτλος με πμ πχ σε μοντερειτορ. ετσι θα βοηθηθεις και εσύ περισσότερο απο γνωστες του θεματος αλλα και τοσοι αλλοι που τους ενδιαφερει το ταξιδι στην Ιταλια αλλα οχι οδικό. δεν ειναι κριμα να χανονται αυτες οι πληροφοριες?
παντως αν μιλας για τραινο πλεον, τοτε ναι ξεχνα τη Ναπολη. για μενα οι 2 μερες ειναι πολλες στη Μπολονια. τρελλαινει πολλους, όχι εμενα..εκτός της κουζίνας της..βαλε μια μερα παραπανω Τοσκανη.
 

Touristas

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Νεο μελος = Ασχετος (ευγενικα).
Α μαλιστα πες το ετσι !

εννοω οτι σου εξηγησα τη διαδικασία. ζήτα να αλλαξει ο τιτλος με πμ πχ σε μοντερειτορ. ετσι θα βοηθηθεις και εσύ περισσότερο απο γνωστες του θεματος αλλα και τοσοι αλλοι που τους ενδιαφερει το ταξιδι στην Ιταλια αλλα οχι οδικό. δεν ειναι κριμα να χανονται αυτες οι πληροφοριες?
παντως αν μιλας για τραινο πλεον, τοτε ναι ξεχνα τη Ναπολη. για μενα οι 2 μερες ειναι πολλες στη Μπολονια. τρελλαινει πολλους, όχι εμενα..εκτός της κουζίνας της..βαλε μια μερα παραπανω Τοσκανη.
Εστειλα το pm λογικα θα το αλλαξουν.. Τοσκανη που ομως ; Καμια ιδεα ;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εστειλα το pm λογικα θα το αλλαξουν.. Τοσκανη που ομως ; Καμια ιδεα ;
δεν χρειάζεται να ψαχνεις κι αλλο μερος για διανυκτερευση, μεινε ακομα 1 Φλωρεντια και αφιερωσε μια μερα Πίζα-Λούκα (ίσως ή ωραιότερη τοσκανική πόλη).
 

Touristas

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
δεν χρειάζεται να ψαχνεις κι αλλο μερος για διανυκτερευση, μεινε ακομα 1 Φλωρεντια και αφιερωσε μια μερα Πίζα-Λούκα (ίσως ή ωραιότερη τοσκανική πόλη).
Ωραια προταση ακουγεται βλεπω και κοντινες σχετικα αποστασεις γιατι οχι..
 

vasiad

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
καλησπέρα σας ταξιδευω Αυγουστο για Μπολόνια με την οικογενεια μου (2 παιδια) . Ηθελα την βοηθειά σας.
Θέλω να γυρίσω τα διάφορα μέρη, Φεράρα, Πάντοβα, Βενετία κλπ. Να νοικιάσω αυτοκινητο (βρίσκω 50ευρώ την ημέρα) πρέπει να σκεφτω και καυσιμα και παρκινγκ, η να πάρω το τρένο. τι θα μου βγει πιο οικονομικα; Μπηκα στην trenitalia και δεν βγάζει δρομολόγια για Αυγουστο. Μόνο για να πάω Μπολόνια-Βενετια μου βγάζει 69ευρώ. χωρίς την επιστροφή. τον Ιούνιο που βάζω ενδεικτικά. είναι τοσο ακριβά; Μήπως κάνω κάποιο λάθος; Μήπως υπάρχει και άλλη εταιρεία με τρένα ; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.721
Likes
50.750
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
καλησπέρα σας ταξιδευω Αυγουστο για Μπολόνια με την οικογενεια μου (2 παιδια) . Ηθελα την βοηθειά σας.
Θέλω να γυρίσω τα διάφορα μέρη, Φεράρα, Πάντοβα, Βενετία κλπ. Να νοικιάσω αυτοκινητο (βρίσκω 50ευρώ την ημέρα) πρέπει να σκεφτω και καυσιμα και παρκινγκ, η να πάρω το τρένο. τι θα μου βγει πιο οικονομικα; Μπηκα στην trenitalia και δεν βγάζει δρομολόγια για Αυγουστο. Μόνο για να πάω Μπολόνια-Βενετια μου βγάζει 69ευρώ. χωρίς την επιστροφή. τον Ιούνιο που βάζω ενδεικτικά. είναι τοσο ακριβά; Μήπως κάνω κάποιο λάθος; Μήπως υπάρχει και άλλη εταιρεία με τρένα ; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ
14 ευρώ έχει με το flixbus. Κοίτα και λεωφορεία, όχι μόνο τραίνα.
Στα ίδια λεφτά το βγάζει η trenitalia για Ιούλιο, όντως δεν έχει ακόμη ημερομηνίες για Αύγουστο, λίγη υπομονή.

edit: flixbus έχει Αύγουστο και με 3,5€
 

connosp

Member
Μηνύματα
398
Likes
868
καλησπέρα σας ταξιδευω Αυγουστο για Μπολόνια με την οικογενεια μου (2 παιδια) . Ηθελα την βοηθειά σας.
Θέλω να γυρίσω τα διάφορα μέρη, Φεράρα, Πάντοβα, Βενετία κλπ. Να νοικιάσω αυτοκινητο (βρίσκω 50ευρώ την ημέρα) πρέπει να σκεφτω και καυσιμα και παρκινγκ, η να πάρω το τρένο. τι θα μου βγει πιο οικονομικα; Μπηκα στην trenitalia και δεν βγάζει δρομολόγια για Αυγουστο. Μόνο για να πάω Μπολόνια-Βενετια μου βγάζει 69ευρώ. χωρίς την επιστροφή. τον Ιούνιο που βάζω ενδεικτικά. είναι τοσο ακριβά; Μήπως κάνω κάποιο λάθος; Μήπως υπάρχει και άλλη εταιρεία με τρένα ; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ
Εκτος Flixbus κοιτα και Itabus, la rivoluzione si fa strada
 

vasiad

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
14 ευρώ έχει με το flixbus. Κοίτα και λεωφορεία, όχι μόνο τραίνα.
Στα ίδια λεφτά το βγάζει η trenitalia για Ιούλιο, όντως δεν έχει ακόμη ημερομηνίες για Αύγουστο, λίγη υπομονή.

edit: flixbus έχει Αύγουστο και με 3,5€
σευχαριστω πολύ! Μάλλον αυτοκίνητο θα νοικιάσω. φανταζομαι το ιδιο θα μου στοιχίσει περιπου και δεν θα χασω τοσο χρόνο. υπάρχει κάπου να δω τα κόστοι των διοδίων και τέλος μήπως γνωριζεις αν μπορώ να νοικιάσω αυτοκινητο με χρεωστικη (ταμιευτηρίου κάρτα) και όχι πιστωτική που δεν έχω;
σευχαριστω πολύ!!





9 και όχι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
καλησπέρα σας ταξιδευω Αυγουστο για Μπολόνια με την οικογενεια μου (2 παιδια) . Ηθελα την βοηθειά σας.
Θέλω να γυρίσω τα διάφορα μέρη, Φεράρα, Πάντοβα, Βενετία κλπ. Να νοικιάσω αυτοκινητο (βρίσκω 50ευρώ την ημέρα) πρέπει να σκεφτω και καυσιμα και παρκινγκ, η να πάρω το τρένο. τι θα μου βγει πιο οικονομικα; Μπηκα στην trenitalia και δεν βγάζει δρομολόγια για Αυγουστο. Μόνο για να πάω Μπολόνια-Βενετια μου βγάζει 69ευρώ. χωρίς την επιστροφή. τον Ιούνιο που βάζω ενδεικτικά. είναι τοσο ακριβά; Μήπως κάνω κάποιο λάθος; Μήπως υπάρχει και άλλη εταιρεία με τρένα ; Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ
Επειδη πας με παιδια, περιπου εναν μηνα πριν κλεισε τρενο regionale. Εκτος του οτι ειναι φθηνοτερα, συχνα τα παιδια ταξιδευουν με ενηλικα με εισιτηριο +1 ευρω, δηλαδη ουσιαστικα δωρεαν.
Και στις 2 πολεις θα ταλαιπωρηθειτε να βρειτε παρκινγκ, δεν ειναι πιο βολικο το αυτοκινητο. Το τρενο στη Βενετια σε αφηνει στο κεντρο της πολης, μακραν πιο βολικο απο λεωφορειο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.721
Likes
50.750
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
κι εγώ δε βρίσκω το λόγο να πάρετε αυτοκίνητο, τσάμπα κόστος και ταλαιπωρία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.528
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom