ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
μολις πληροφορηθηκα για την συγκεκριμενη ιστοσελιδα και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να σπευσω να κανω εγγραφη.ειμαι της αποψης οτι οι ανθρωποι εχουμε γεννηθει για να ψαχνουμε.να ψαχνουμε που ανηκουμε.δεν ειναι απαραιτητο επειδη γεννηθηκαμε στην ελλαδα, να ανηκουμε σε αυτον τον τοπο.ταξιδευοντας συνηδειτοποιεις πως υπαρχουν χωρες που θα σε τραβηξουν περισσοτερο απο την χωρα σου.θα νιωσεις πως ισως καποτε ειχες βρεθει εκει ξανα.το εχω νιωσει.ειναι πολυ ασχημο οι ανθρωποι να αναλλωνονται στα ιδια πραγματα και να ξοδευουν τα λεφτα τους σε βλακειες και οχι στο να γνωρισουν νεους τοπους. οκ ειναι διαφορετικη αντιληψη.απλα εγω δεν το καταλαβαινω.με λενε θανο, ειμαι 23,εχω ταξιδεψει σχεδον σε ολη την ευρωπη, συρια, μικρα ασια.δεν μπορω να πω...ειναι αρκετα μερη για την ηλικια μου και γι'αυτο ευγνωμονω τους γονεις μου. ετοιμαζομαι τωρα με τη κοπελα μου για εναν μακρυνο προορισμο,μαλλον εξωτικο.το κεφαλι μου εχει σπασει γιατι δεν ξερω που να παμε.καλο και το αραγμα στην παραλια αλλα και λιγο δραση δεν βλαπτει.οπως επισης και επαφες με ντοπιους ανθρωπους. οποιος μπορει να βοηθηδει θα του ημουν υποχρεος.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θάνο καλώς ήρθες. Δεν ξέρω πολύ κόσμο που νάχει αυτή τη νοοτροπία σε τέτοια ηλικία, και γι'αυτό μπράβο.

Για προορισμό τι να σου πω, εγώ που πήγα Μαυρίκιο πριν 2 μήνες τα βρήκα όλα αυτά που λες, μάλιστα μπορώ να πω ότι ελάχιστα άραξα σε παραλίες. Σίγουρα θα σου βρουν κι'άλλες προτάσεις τα παιδιά.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Θάνο, καλώς ήρθες. Συμφωνώ σε όλα όσα λες. Θα το' χει το όνομα φαίνεται :)
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Θανο και :welcome2:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome:Θανο και μπραβο κι απο μενα που σε αυτη την ηλικια σκεφτεσαι ετσι :).
Οσο για το ταξιδι που ετοιμαζειs σε εξωτικο μεροs :)clap:) υπαρχουν αρκετα μερη που θα προτεινα αλλα καλο ειναι να μαs πειs την εποχη που θα ταξιδεψειs αφου παιζει ρολο και αυτο.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
welcome!!!! καλο ταξιδι να εχεις, οπου κι αν αποφασισεις να πας...
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ευχαριστω για το ζεστο καλοσωρισμα...μαλλον για μεσα οκτωβριου λεω να παω.οσον αφορα τα λεφτα που θα μπορω να διαθεσω ειναι περιπου στα 1700-1800(εννοειται με αρκετη εγκρατεια σε εξοδα φαγητου και δωρων).δεν ξερω αν ειναι αρκετα για ενα ταξιδι στον μαυρικιο ή σευχελλες ή μπαχαμες,δομινικο...μπλα μπλα.ελπιζω να τα καταφερω
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Honk Kong
Ταξίδι-Όνειρο
Maurikios
και είσαι μόνο 23!!!!!

Πόσο ζήλεψα μόλις διάβασα ότι είσαι μόνο 23 και οτι έχεις ήδη γύρίσει σχεδόν όλη την Ευρώπη.
Και εγώ ισχυρίζομαι πως μου αρέσουν τα ταξίδια άλλα γιατι δεν κάνω τόσα;
Ειλικρινά πες μου το μυστικό σου. Πάντα όταν λέω ότι θα οργανώσω κάποιο ταξίδι κάτι προκύπτει-το οποίο ως συνήθως βάζω σε προτεραιότητα και ακυρώνω τα σχεδια μου-
Ελπίζω να βρείτε ένα καταπληκτικό μέρος να πάτε με την κοπέλα σου. Αν σκέφτώ κάτι θα σου πώ!
Καλημέρα
c the strange!



μολις πληροφορηθηκα για την συγκεκριμενη ιστοσελιδα και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να σπευσω να κανω εγγραφη.ειμαι της αποψης οτι οι ανθρωποι εχουμε γεννηθει για να ψαχνουμε.να ψαχνουμε που ανηκουμε.δεν ειναι απαραιτητο επειδη γεννηθηκαμε στην ελλαδα, να ανηκουμε σε αυτον τον τοπο.ταξιδευοντας συνηδειτοποιεις πως υπαρχουν χωρες που θα σε τραβηξουν περισσοτερο απο την χωρα σου.θα νιωσεις πως ισως καποτε ειχες βρεθει εκει ξανα.το εχω νιωσει.ειναι πολυ ασχημο οι ανθρωποι να αναλλωνονται στα ιδια πραγματα και να ξοδευουν τα λεφτα τους σε βλακειες και οχι στο να γνωρισουν νεους τοπους. οκ ειναι διαφορετικη αντιληψη.απλα εγω δεν το καταλαβαινω.με λενε θανο, ειμαι 23,εχω ταξιδεψει σχεδον σε ολη την ευρωπη, συρια, μικρα ασια.δεν μπορω να πω...ειναι αρκετα μερη για την ηλικια μου και γι'αυτο ευγνωμονω τους γονεις μου. ετοιμαζομαι τωρα με τη κοπελα μου για εναν μακρυνο προορισμο,μαλλον εξωτικο.το κεφαλι μου εχει σπασει γιατι δεν ξερω που να παμε.καλο και το αραγμα στην παραλια αλλα και λιγο δραση δεν βλαπτει.οπως επισης και επαφες με ντοπιους ανθρωπους. οποιος μπορει να βοηθηδει θα του ημουν υποχρεος.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τα χρηματα που λεs (για το καθε ατομο ετσι?) ειναι υπεραρκετα για Ταυλανδη , Ινδονησια , Φιλιππινεs και για Ασια γενικοτερα. Σαν νεα παιδια που εισαστε υποθετω οτι δε θα πατε με γραφειο ε?
Μεσα Οκτωβριου ειχα παει κι εγω στον Αγιο Δομηνικο. Και το ποσο που αναφερειs ειχαμε ξοδεψει κι εμειs το ατομο στο Μεξικο-Μπελιζ που ειναι ενα φοβερο ταξιδι με πληθοs αξιοθεατων και δραστηριοτητων.Αν δεν πατε τωρα στιs ζουγκλεs στουs κροκοδειλουs και στουs καρχαριεs ποτε θα πατε?
Αυτα ειναι σημαδια οτι πρεπει οπωσδηποτε να κοιταξειs προs Καραιβικη και Μεξικο :lol:.
Ριξε μια ματια στιs ιστοριεs που εχουμε γραψει και ξαναρωτα οτι χρειαζεσαι:)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θανο αν σου ειναι ευκολο να μη γραφειs greeklish - τα οποια απαγορευονται ετσι κι αλλιωs στο φορουμ - γιατι ειναι δυσκολο το διαβασμα.
Οσο για την ασφαλεια στα μερη που αναφερειs εχω να σου πω οτι πολυ περισσοτερο φοβηθηκα στον Καβο (Κερκυρα) , παρα στην Πλαγια ντελ Καρμεν που κυκλοφορησα μονη μου αργα καποιο βραδυ. Και για να σε πεισω πιο πολυ , θα σου πω οτι στο Μεξικο ειχα τον δεκαχρονο γιο μου μαζι που δε θα διακινδυνευα την ασφαλεια του με τιποτα ετσι?
Αληθεια , θα αφηνεs στην κοπελα σου να παει μονη τηs νυχτα στο Φαληρακι ενω γινεται τηs τρελληs απο μεθυσμενουs τουριστεs ? Αν οχι , τοτε ουτε στο Κινγκστον να την αφησειs. Πιστευειs οτι η Ροδοs ειναι επικινδυνη?Αλλο τοσο και η Τζαμαικα.

Να μην επηρεαζεσαι απο φοβιτσιαριδεs , απλα να ενημερωνεσαι και να εχειs παντου τον κοινο νου που εχειs και οταν εισαι στην Ομονοια για παραδειγμα.
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
καταλαβα.συγγνωμη για τα greeklish.σεν το ηξερα.βασικα μολις διαβασα το αρθρο σου απο φιλιππινες και εντυπωσιαστηκα.μαλλον μπαινουν στα υποψη.μου φανηκε και φθηνη εκδρομη...μια χαρα.οσο για την επικυνδινοτητα τα ζησαμε και μια φορα στη χερσοννησο που βρεθηκαμε τυχαια και εφριξα.εχεισ δικιο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom