Γενικά ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2012

nkltta

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
thessaris θέλουμε να συνδυάσουμε και τα 2..θα μείνουμε αρκετές μέρες στο νησί και δεν θέλουμε να αρχίσουμε τις ενέσεις :)
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Πήγα καλοκαίρι έμενα σ'αυτό Anna Platanou Hotel (Παροικιά, Ελλάδα) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor στο προτείνω ανεπιφύλακτα μπροστά έχει και ελεύθερο πάρκινγκ μας το καθάριζαν καθημερινά οι ιδιοκτήτες πολύ καλοί (αφού φαντάσου είχαμε κλείσει πάρο νάξο και όταν πήγαμε νάξο κάτσαμε 2 μέρες που είχαμε προπληρώσει και τα μαζέψαμε και γυρίσαμε πάρο και ξαναμείναμε στο ίδιο δωμάτιο) πολύ κοντά ένα φοβερό ιταλικό παγωτατζίδικο και μια ωραία ταβέρνα
απο παραλίες οι 3 λατρεμένες μου είναι:Κολυμπήθρες Χρυσή ακτή Παράσπορος
Η Νάουσα πέρα απο κλαμπ (που δεν πήγα) έχει φοβερά μπαράκια στα στενά της που εγώ τα λάτρεψα
Φαγητό στη Νάουσα στον τσαχπίνη στο λιμάνι αλλά να κλείσετε τραπέζι και στο barbarossa για φοβερή αστακομακαρονάδα είναι όμως ακριβό.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Νομίζω για πρώτη φορά οπωσδήποτε πρέπει να μείνετε στην Νάουσα, από παραλίες να πάτε στις Κολυμπήθρες, την Χρυση Ακτή που κάθε Αύγουστο γίνονται και Αγώνα σερφ, το Μοναστήρι και στην Πούντα που υπάρχει το γνωστό beach bar. Αυτές είναι οι πιο γνωστές και οργανωμένες.
Στην Νάουσα έχει πολύ ωραία bar, για φαγητό θυμάμαι δεν είχα τρελαθεί αλλά είχα ακούσει ότι στην άλλη πλευρα την πιο ανεξερεύνητη στα χωριά έχει πάρα πολύ ωραίο φαγητο
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
879
Τελευταία φορά πήγα Πάρο το 2000, τον Αύγουστο, αρκετά χρόνια είναι η αλήθεια. Πάντως γενικά η Παροικιά δε λέει, Νάουσα σίγουρα είναι καλύτερα. Εννοείται ότι οι Λεύκες, το χωριό στο κέντρο του νησιού είναι must, πολύ όμορφος επίσης ο Πρόδρομος (εκεί είχαμε μείνει τότε, θυμάμαι σε κάτι αξιοπρεπέστατα δωμάτια με 8.000 δρχ=περίπου 25 ?!!! τη βραδιά ένα ζευγάρι) Εννοείται ότι τέτοιες τιμές Αύγουστο δεν παίζουν πια.
 

nkltta

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ωραίες πληροφορίες μου δίνετε...σας ευχαριστώ...θα το ψάξω το θέμα και ελπίζω να πείσω και τους υπόλοιπους της παρέας μου:)..κάτι ακόμα..στην Πάρο είναι αναγκαίο να έχουμε αμάξι???
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Έχει πολύ τακτικές συγκοινωνίες αλλά τα λεωφορεία ειδικά για Νάουσα φεύγουν τίγκα.Εμείς πήραμε το αμάξι μας και μείναμε παροικιά που είναι πιο ήσυχα και πηγαίναμε σ όλες τις παραλίες με το αυτοκίνητο είχαμε αγοράσει και ομπρέλα με καρεκλάκια και όπου θέλαμε τα στήναμε και δεν νοικιάζαμε ξαπλώστρες που τα θεωρούμε τζάμπα λεφτά.Αν θέλεις πολύ κοσμό και γενικά πιο ζωή μείνε νάουσα.
 

nkltta

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Εμάς είναι δύσκολο να φέρουμε αμάξι από Κύπρο...άσε που η οδήγηση μας είναι αντίθετη από σας..έτσι θα νοικιάσουμε από το νησί που θα πάμε..πάντως σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.819
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
& εγω το 2001 είχα πάει τελευται φορά και δεν είχαμε καν δίπλωμα. Θυμάμαι πάντως ότι είχε τις καλύτερες συγκοινωνίες που έχω δει σε νησι!
Βέβαια πολύ στρίμωγμα, αλλά λόγω ηλικίας δεν μας ένοιαζε, αρα αν το δείτε χαλαρα και δεν σας νοιάζει δεν χρειάζεται καν να νοικιάσετε
 

nkltta

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Από Κύπρο είμαι..εγώ θέλω πολύ να πάω με όλα αυτά που μου είπατε..τώρα να δω τι θα πουν και τα υπόλοιπα άτομα...θα σας ενημερώσω..ελπίζω μέχρι τον Ιούλιο να μην βρούμε άλλα νησιά και να το ψάχνουμε πάλι...
 

nopap

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Θα σας πρότεινα και εγω Παρο,αν είναι να πατε Αιγαιο(εγω ειμαι fun του Ιονιου),γιατι συνδιαζει και ωραιες παραλιες και καλη νυχτερινη ζωη(οχι τα καφριλικια που γινονται σε μυκονο και ιο).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.091
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom