ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Μηνύματα
1
Likes
0
Είμαι η Ελένη. Καλώς σας βρήκα. Είμαι από σήμερα μέλος του ελληνικού φόρουμ για ταξίδια.
Αγαπώ τα ταξίδια, έχω κάνει πολλά μέχρι τώρα, και …συνεχίζω.
Πάντα υπάρχει ένα καινούργιο μέρος που θες να δεις . Η επιθυμία του να ταξιδεύεις νομίζω δεν σταματάει ποτέ.
Το καλοκαίρι σκέφτομαι να επισκεφθώ τα παράλια της Μικράς Ασίας και κυρίως την χερσόνησο της Ερυθραίας οδικώς.
Μήπως μπορεί κάνεις να με ενημερώσει εάν το δίπλωμα οδήγησης της ΕΟΚ που έχουμε είναι επαρκές ή εάν θα πρέπει να το μετατρέψω σε διεθνές:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλως ορισες Ελένη!
Φτιαξε και το χαρτη σου.
Νομιζω οτι μπορεις να πας στην Τουρκια με το ευρωπαικο διπλωμα οδηγησης.
Οταν βρεθεις στον Τσεσμε υπαρχει στον κεντρικο πεζοδρομο ενα ζαχαροπλαστειο με διακοσμηση αυθεντικη αλα παλαια το οποιο οταν ημουν εκει (το 2007) πουλουσε υπεροχο παγωτο μαστιχα!
Η χερσονησσος της Ερυθραιας μαζι με την Χιο ειναι το μονο μερος στον κοσμο που ευδοκιμουν τα μαστιχοδενδρα.
Το Αλατσατι ειναι πολυ ομορφο χωριο. Μην το χασεις!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Καλώς ήρθες!

Φτιάξε καί το σηματάκι πλάΙ στο όνομα σου!

Ελένη και "αρσενικό" σηματάκι δεν πάει!!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
:welcome2:
Ελένη καλά σου ταξίδια. Στην Τουρκία πλέον αρκεί το ροζ δίπλωμα που έχουμε εδώ.
 

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
Για να μην ανοιγω καινούριο θεμα να κανω την ερωτησούλα μου εδω.

Το καλοκαίρι θα παω Ιταλια και απο εκει θα νοικιασω αμαξι για να πάω και Γαλλια .

Ποιο διπλωμα χρειάζομαι.
Εχω το παλιο το ροζ που τα εχει ολα γραμμενα στα Ελληνικά.
Τι προτείνεται να βγάλω απο την ΕΛΠΑ το διεθνες ή να παω να βγάλω το καινουριο που ειναι σαν πιστωτική?
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Εχω το παλιο το ροζ που τα εχει ολα γραμμενα στα Ελληνικά.
Τι προτείνεται να βγάλω απο την ΕΛΠΑ το διεθνες ή να παω να βγάλω το καινουριο που ειναι σαν πιστωτική?
Αν έχεις χρόνο βγάλ'το γιατί θα χρειαστεί σίγουρα κάποια στιγμή. Μην αγχωθείς όμως γιατί ακόμα μπορείς να οδηγήσεις στην ΕΕ με το ροζ. Πρόσφατα νοικιάσαμε αμάξι στην Ιταλία με αυτό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μην αγχωθείς όμως γιατί ακόμα μπορείς να οδηγήσεις στην ΕΕ με το ροζ.
όπως έχουμε ξαναπεί, εγώ θα έλεγα να αγχωθεί εδω και να το βγαλει τώρα, παρά να αγχωθεί σε ένα ιταλικό αστυνομικό τμήμα που μπορεί να οδηγηθεί για εξακρίβωση στοιχείων. κι αν είναι και παρασκευή απόγευμα θα περάσει ένα ωραιότατο ΣΚ..
το ροζ επαφίεται στην καλοσύνη του κάθε οργάνου να γίνεται δεκτό. για την ΕΕ θέλεις το δίπλωμα σαν πιστωτική.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
όπως έχουμε ξαναπεί, εγώ θα έλεγα να αγχωθεί εδω και να το βγαλει τώρα, παρά να αγχωθεί σε ένα ιταλικό αστυνομικό τμήμα που μπορεί να οδηγηθεί για εξακρίβωση στοιχείων. κι αν είναι και παρασκευή απόγευμα θα περάσει ένα ωραιότατο ΣΚ..
το ροζ επαφίεται στην καλοσύνη του κάθε οργάνου να γίνεται δεκτό. για την ΕΕ θέλεις το δίπλωμα σαν πιστωτική.
Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ επειδή έχω δει ότι με παίρνει το έχω κάνει αλλά δεν υπάρχει λόγος να πάρω στο λαιμό μου άλλα μέλη. Καλύτερα όπως λές να προσέχουμε για να έχουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom