ΚΟΣΤΟΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΥΤΟ!!!!
ΕΧΩ ΤΡΛΑ ΜΕ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ....ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΣΤΡΙΑ (ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ) ΚΑΙ ΜΑΛΤΑ (ΧΑΛΙΑ). ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΓΙΟ ΜΑΥΡΙΚΙΟ. ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΜΕ ΜΑΛΔΙΒΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ. ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ? ΣΤΙΣ ΜΑΛΔΙΒΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ, ΠΟΥ ΠΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΞΥΛΙΝΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ. ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΜΑΥΡΙΚΙΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?
ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΡΗ? ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΓΚΡΟΥΠ Ή ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ? ΤΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΑ ΣΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΠΑΣ ΜΟΝΟΣ Η ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΓΚΡΟΥΠ?ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΕΥΩ ΛΕΦΤΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ.......
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλώς όρισες!αχ τι ωραία που ετοιμάζεσαι για τέτοιο ταξίδι:clap:,δεν έχω πάει σε κανένα από τα δύο αλλά σίγουρα θα σου δοθούν απαντήσεις...αρκετοί έχουν πάει και Μαλδίβες και Μαυρίκιο!
Καλά ταξίδια να έχετε πάντα:)(και μια επισήμανση,γράφουμε με μικρά γράμματα,κάθε αρχή και δύσκολη:))
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κατ'αρχήν διόρθωσε το μήνυμά σου και γράψτο με μικρά γράμματα, όπως άλλωστε λένε και όλες οι φόρμες εισαγωγής μηνυμάτων.

Ευχαριστώ.
 

sofiaNY

Member
Μηνύματα
35
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
καλωςορισες και η ωρα η καλη!σε κανενα απο τα 2 μερη που γραφεις δεν πανε οργανωμενα γκρουπ,υπαρχουν μονο μεμονωμενα πακετα.η θα απευθυνθεις σε τουριστικο γραφειο η θα το οργανωσεις μονη σου.παρε τιμες απο τουριστικα γραφεια,κοιτα και στο ιντερνετ για να τα κλεισεις μονη.......και οτι σε συμφερει.εγω πηγα περυσι μαυρικιο και εκανα αυτο που σου ειπα.στην αλλη σου ερωτηση αν στον μαυρικιο εχει θερετρα με bungalows μεσα στην θαλασσα οπως και στις μαλδιβες,οχι δεν εχει.οσο για τις τιμες αναλογως ποσα βραδια,την κατηγορια του ξενοδοχειου και την εποχη που θα πας.απο νοεμβρη μεχρι μαρτιο ειναι καλοκαιρι στον μαυρικιο και η υψηλη τους σεζον.υπολογισε οτι οι τιμες θα ξεκινανε απο 1.200 ευρω το ατομο για 5 μερες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Άντε πάλι τα ίδια...

Λοιπόν, ΑΓΙΟ Μαυρίκιο (St Moritz, Ελβετία) να πας οπωσδήποτε.
Για τα νησάκια στον Ινδικό (Μαυρίκιος σκέτο), δεν έχω άποψη.
 

Thanasis_S

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Διάσχιση της Γροιλανδίας
Καλησπέρα
Αγ.Μαυρίκιο δεν έχω πάει αλλά επειδή έχω πάει Μαλδίβες πιστεύω οτι ο Αγ.Μαυρίκιος είναι καλύτερα.
Στις Μαλδίβες αξίζει να πάς μόνο αν κάνεις καταδύσεις (εγώ δεν...) ή αν θέλεις να είσαι ξάπλα όλη την ημέρα. Τα νησιά είναι απελπιστικά μικρα , ουσιαστικά κάθε νησί είναι και ένα ξενοδοχείο , με μόνη εξαίρεση το Μάλε.
Για τον Αγ.Μαυρίκιο έχω ακούσει οτι υπάρχουν δάση , βουνό και καταράκτες. Επίσης είναι κανονικό (σε μέγεθος) νησί.
Εγώ λοιπόν θα προτιμούσα Αγ.Μαυρίκιο.
Οσο για το αν αξίζει να πας με ή χωρίς πρακτορείο , αυτό το αποφασίζεις εσύ.
Εγώ δεν πάω ποτέ με πρακτορείο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για τον Αγ.Μαυρίκιο έχω ακούσει οτι υπάρχουν δάση , βουνό και καταράκτες. Επίσης είναι κανονικό (σε μέγεθος) νησί.
Υπάρχουν πράγματι δάση και από βουνά άλλο τίποτα, αλλά για καταράκτες δεν είμαι σίγουρος. Νησί όμως το St Moritz δεν είναι...

Αμάν πια μ' αυτή την αγιοποίηση, ούτε το αποπάνω post από το δικό σας δε διαβάζετε...
 

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Καλησπέρα
Αγ.Μαυρίκιο δεν έχω πάει αλλά επειδή έχω πάει Μαλδίβες πιστεύω οτι ο Αγ.Μαυρίκιος είναι καλύτερα.
Στις Μαλδίβες αξίζει να πάς μόνο αν κάνεις καταδύσεις (εγώ δεν...) ή αν θέλεις να είσαι ξάπλα όλη την ημέρα. Τα νησιά είναι απελπιστικά μικρα , ουσιαστικά κάθε νησί είναι και ένα ξενοδοχείο , με μόνη εξαίρεση το Μάλε.
Για τον Αγ.Μαυρίκιο έχω ακούσει οτι υπάρχουν δάση , βουνό και καταράκτες. Επίσης είναι κανονικό (σε μέγεθος) νησί.
Εγώ λοιπόν θα προτιμούσα Αγ.Μαυρίκιο.
Οσο για το αν αξίζει να πας με ή χωρίς πρακτορείο , αυτό το αποφασίζεις εσύ.
Εγώ δεν πάω ποτέ με πρακτορείο.
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες! Δηλαδή που δεν πας με πρακτορείο, πώς πας? κλεινεις μεσω ιντερνετ? και αν ναι ειναι ασφαλής τρόπος? όσο για το Αγιος Μαυρικιος, φίλε tavor, αν δεις σε διαφορα σαιτ και σε πρακτορεια, τον ονομαζουν Αγιο. Ένα μικρο λαθακι καναμε......
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Να πω και εγώ τη γνώμη μου για Μαλδίβες με μια λέξη ΠΛΗΞΗ.Αχρωμο ταξίδι που δεν σου προσφέρει τίποτα πέρα από δραστηριότητες όπως καταδύσεις, wind serfing ,τις οποίες χρυσοπληρώνεις.Αν θέλεις ιδέες για κάτι διαφορετικό πες μας το κόστος και κάτι καλλίτερο θα προτείνουμε.
 

Thanasis_S

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Διάσχιση της Γροιλανδίας
Καλησπέρα EFOUL

Συνήθως βρίσκω ξενοδοχείο επι τόπου. Το πολύ πολύ κάνω μια δυο βόλτες σε περιοχή με αρκετά ξενοδοχεία και διαλέγω αυτο που με βολεύει. Αν πάρεις οδηγό (βιβλίο) πχ lonely planet κλπ βρίσκεις αρκετές πληροφορίες.
Εκτός απο Μαυρίκιο , Μαλδίβες κλπ πιστεύω οτι καλή επιλογή , και σχετικά φτηνή για νησί του τύπου που καταλαβαίνω οτι ψάχνεις είναι και το Πουκέ ή το Σαμούι (Ταυλάνδη).
 

EFOUL

Member
Μηνύματα
33
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη - Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Καλησπέρα EFOUL

Συνήθως βρίσκω ξενοδοχείο επι τόπου. Το πολύ πολύ κάνω μια δυο βόλτες σε περιοχή με αρκετά ξενοδοχεία και διαλέγω αυτο που με βολεύει. Αν πάρεις οδηγό (βιβλίο) πχ lonely planet κλπ βρίσκεις αρκετές πληροφορίες.
Εκτός απο Μαυρίκιο , Μαλδίβες κλπ πιστεύω οτι καλή επιλογή , και σχετικά φτηνή για νησί του τύπου που καταλαβαίνω οτι ψάχνεις είναι και το Πουκέ ή το Σαμούι (Ταυλάνδη).
david & thanassis ψαχνουμε κατι εξωτικο, πρασινα νερα, ασπρη αμμος, φοινικες. μηπως αυτα υπαρχουν και στην ταυλανδη? και γιατι ο μαυρικιος ειναι πολυ ακριβος? μηπως δεν ειναι τοσο ομορφα στηην ταυλανδη? για μαυρικιο 7 ημερες θελουμε γυρω στα 1500 το ατομο απ ότι βλεπω. λετε για ταυλανδη να ειναι λιγοτερα? αχ πολυ θα με βοηθουσατε αν λεγατε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.536
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για δες και τη Σρι Λάνκα. Όπως και τη Γκόα στην Ινδία και τις γύρω περιοχές, ειδικά τα εισιτήρια για εκεί είναι τσάμπα και τα ξενοδοχειάκια επιτόπου πάρα πολύ φτηνά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom